Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú után nem engem...

Állásinterjú után nem engem választanak, megkérdezhetem, hogy miért nem?

Figyelt kérdés
Pl. ha telefonon v e-mailben tájékoztatnak, hogyan lehetne megtudni, mi volt az elutasítás oka? (Nem vitatkozni szeretnék velük, csak hogy a következő jelentkezéseken jobban tudjam eladni magam.)
2008. nov. 19. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

elvileg ha nincs külön kikötve akkor meg kell indokolniuk. de lehet olyan hogy az interjún meg mondják nem indokolnak.

nyugottan megkérdezheted. de lehet lehetöséged sem lesz, mert´ha nem vesznek fel értesíteni sem fognak.

2008. nov. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezheted, csak nem fogják megmondani.

Követelődzni meg nem érdemes. Akkor esetleg hasalnak valamit - de hogy többé sem ők, sem az ismerőseik nem vesznek fel sehova - az is biztos.

2008. nov. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha olyan a helyzet szerintem nyugodtan megkérdezheted. Engem úgy hívtak fel, hogy nem rám esett a választás, aztán megkérdeztem, a válasz az volt, hogy jó interjú készült velem, de kicsit magabiztosabb kéne legyek. Most hát ez lehet általános is, szóval simán lehet, hogy nem az igazat mondják... de mondjuk én erre is számítottam, mert pályakezdő voltam, és fiatalabbnak tűnök mint vagyok.

Email-ben meg nem érdemes, nem hiszem, hogy elkezdenek veled levelezgetni, főleg mikor sokszor örül az ember, ha egyáltalán visszajeleznek valamit a jelentkezésésre.

Üdv

2008. nov. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Előfordul, hogy egy állásra két közel azonos végzettséggel és gyakorlattal rendelkező személy jelenkezik. Az interjú során is közel hasonlóan teljesítenek. Melyiket veszi fel a munkáltató ? Itt már a személyes szimpátia dönt. A szimpátia pedíg annyira szubjektív kategória, hogy nem használható indoklásra sem pro sem kontra.

Ha az elutasítás mellett indoklás is szerepel, akkor az egy olyan sablon szöveg, melyet a cég jogászai leellenőriztek. Egyetlen cég sem akar diszkrimináció miatt pereskedni egy pályázóval.

A szokásos duma : Jó vagy de volt jobb jelentkező. Jó vagy de most mást válaszottunk.

2008. nov. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Az én volt főnököm azért vette fel az előzetesen elutasított kolléganőt, mert felhívta őt telefonon, és megkérdezte, hogy miért nem rá esett a választás. Gondolom ezáltal talpraesettséget és magabiztosságot sugárzott és ez a főnökömnek szimpi volt.
2010. máj. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!