Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A főnökök egy része miért...

A főnökök egy része miért hiszi azt, hogy a munkavállalók örök hűséget fogadnak nekik, mikor odamennek a céghez dolgozni?

Figyelt kérdés

Pénteken felmondtam, mert találtam egy jobban fizető állást, és még szakmailag is eggyel feljebb tudtam lépni a ranglétrán. A főnököm kb olyan sértetten, és csalódottan viselkedett, mintha leaglábbis a felesége csalta volna meg. Konkrét dolgot nem is nagyon mondott, inkább a testbeszéde, pofavágásai, a szemforgatásai voltak nagyon meglepőek. Pont neki kéne a legjobban tudnia, hogy ez egy ilyen világ, egy ember amint talál egy minden szempontból jobb lehetőséget, azonnal tovább lép. Vagy komolyan azt gondolta, hogy én egy ilyen egyszerű adminisztrációs munkából akarok nyugdíjba menni? Már előre félek a holnapi naptól, mikor bemegyek megkezdeni a felmondási időmet, hogy hogy fog viselkedni. Az ezt megelőző legelső munkahelyem egy ügyfélszolgálat volt. Az egy borzalmas meló volt, folyamatos volt a jövés-menés. Ott meg a főnök konkrétan mindenkinek (köztük nekem is) azt vágta a képébe felmondáskor, hogy "cserben hagyjuk a csapatot"

Hogy lehet ilyen emberekből vezető, akik nem bírják a helyén kezelni a felmondást?



2020. jan. 5. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Mert gondolom nem volt előjele, nem kértél emelést, nem jelezted, hogy szeretnél előbbre jutni és nem is hagytál neki mozgásteret, kész tények elé állítottad.
2020. jan. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Nem tartom kizártnak, hogy fel fog ajánlani neked egy kicsivel több pénzt főleg ha tudja, hogy főként ezért mész másik helyre.
2020. jan. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 1,


az csak akkor megoldás, ha az illető szeret a cégnél dolgozni, szereti a csapatot.


Ha utál ott, nem szereti a kollégáit, akkor nem fog ott maradni, akkor sem, ha megdobná a fizetését a főnök.



Továbbá, egy jó vezető, aki valóban figyeli a beosztottjait,tudja, hogy melyik kacsintgat kifele.

2020. jan. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

#3: Nem is arról volt szó, hogy működik-e. Hanem a helyzetről


#1

2020. jan. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Remélem nem ennél a cégnél készülsz felmondásra :) [link]
2020. jan. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!