Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » NAV-nál alapilletmény kiszámít...

Horváth Koppány kérdése:

NAV-nál alapilletmény kiszámításához 2 törvény alapján a illetményszorzókat, tehát pl konkrétan 1,79 és 4,7, az illetményalappal (38650 ft) együttesen kell megszorozni (tehát 6,49), vagy egymás után, először az egyikkel, majd az eredményt a másikkal?

Figyelt kérdés
Nem találtam sajnos erről sehol információt, de úgy gondolom, hogy az összesítettel kell (6,49), mert egymás után külön-külön a végeredmény szerintem túl magas lenne!

2020. jan. 5. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Melyik két törvény? A Navosok nem a kit. hatálya esnek?
2020. jan. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A Nemzeti Adó- és Vámhivatalról szóló 2010. évi CXXII. törvény, a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény. Ezt a kettőt írják a pályázati felhívásban és ezekből vettem ezen szorzókat!!
2020. jan. 5. 23:23
 3/11 anonim ***** válasza:

Értem, csak nem találtam bértáblát hozzá. Mivel a kit. alatt megszűnt a korábbi illetményalapos szorzós dolog, azt gondoltam, hogy régit találtál, de akkor tévedtem.

Amúgy ha megnézel egy köztisztviselői bértáblát, akkor láthatod, hogy a felsőfokú végzettséggel (1.besorolási fok) 25 év munkaviszony után van meg 5-6x szorzó. Hogy honnan van kétféle szorzód, azt nem tudom.

Amikor én kezdtem közigben dolgozni, akkor 3,1x szorzóval indultunk (gyakornok, forgalmazó, tanácsos) és onnan lépegettünk feljebb, minden évben picivel növelve a fizut. A kit. alatt ma már ilyen nincs...

2020. jan. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Illetve a szorzónál a közszolgálati

jogviszony időtartama számít, tehát nem mindegy, hogy milyen munkaviszonyod/jogviszonyod volt előtte. Amúgy óva intelek a közszférától :(

2020. jan. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, a köztisztviselői 1,79 szorzó csak, viszont a másik törvény szól a NAV-ról és abban is van tábla a végén a köztisztviselőhöz hasonlóan, és abban a táblában van szintén a legkisebb szorzó a 4,7. Így gondolom mindkét szorzót használni kell, ha a pályázatban ezt írták, és ez lenne a kérdés, hogy a 2 szorzó mi módon viszonyul egymáshoz!
2020. jan. 5. 23:49
 6/11 anonim ***** válasza:
sztem a 38.650*1.7*4.7=308813ft bruttó nem sok! Sőt, mivel a Navnál az elmúlt években elég nagy bérrendezések voltak, pláne. A 6.4x meg 240ezer körül lehet. De az előbbi valószínűbb, még a középfokú végzettséggel rendelkezők esetében is.
2020. jan. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Illetve a közszolgálati jogviszony időtartama számít"


A NAV-nál ez nem igaz. Ott minden jogviszony számít, a versenypiaci is.

2020. jan. 6. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igen, az nekem is sokkal jobb lenne, ha a szorzókat is összeszoroznák és nem összeadnák egymással, de hátha valaki ezt tudja biztosan is, hogy így van!
2020. jan. 6. 06:05
 9/11 anonim ***** válasza:

NAV-nál illetmény kiszámítása:


2010. évi CXXII. törvény melléklete szerint.


Példa:


Dolgoztál 25 évet egy kft-nél, majd elmész dolgozni a NAV-hoz középfokú végzettséget igénylő munkakörbe. 3 éve dolgozol ott, és átsorolnak "A" kategóriából "B" kategóriába.

Jogviszony időtartama így 28 év.

Középfokúként a II. besorolási osztályú tisztviselők közé tartozol, tehát a II. besorolási táblában lévő szorzókat kell nézni.

28 év az a 8-as fizetési fokozat. "B" kategória szerint a 8-as fizetési fokozathoz tartozó szorzó: 6,4

Az alapilletmény: 38.650,- Ft

Bruttó béred: 38.650 x 6,4 = 247.360,- Ft.

Ha semmi más "pótlékjellegű" nem jön rá, akkor ennyi lesz a bruttó béred.

2020. jan. 7. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A pályázatban az van írva, hogy a bér a 2010-es NAV-os ÉS a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény alapján megy, tehát én úgy gondolom, e miatt az ott található szorzószámokat (pl. 1,79 kezdő!)is alkalmazni kell, a két szorzót együtt, csak az a kérdés, hogy ezt a kettőt mi módon kell alkalmazni egymás mellett!! Rosszul gondolom?
2020. jan. 7. 07:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!