Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Első hónap után munkahely váltás?

Első hónap után munkahely váltás?

Figyelt kérdés

Rövid bevezető:

Egy év múlva végzek az alapképzéssel és az utóbbi 3/4 évet munkakereséssel töltöttem. Persze a munkakeresés mellett az egyetemi anyagon kívül is napi 3-5 órát szántam rá a tanulásra, mert kilátástalannak láttam a dolgot. Végül a tanulás meghozta az eredményét és felvettek több pozícióra is decemberben amiből elfogadtam az egyiket. Sajnos amit legjobban akartam az egy viszonylag új pozícíó szakmán belül és gyakornoki/junior állás alig akad belőle, így a következő befutót fogadtam el.


Örölük ennek a munkának is de a cég csak 8%-t teszi ki ez a szektor amint észrevettem és a kollegák mesélték a vezetőségnek gyakran irreális elvárásai vannak. Jelenleg a teljes csapat munkát keres titokban és ketten már távoztak is.


A héten felhívott egy cég, hogy megkapták egy korábbi jelentkezésem arra a pozícióra amit nagyon szeretnék és elhívtak egy interjúra. A telefonos beszélgetés során a cég képviselője elégedettnek tűnt velem és a héten folytatjuk a személyes interjút. Nagyon szeretném ezt az állás és gyakorlatilag ha ezzel el tudok helyezkedni akkor a ‘szakma csúcsán’ kezdek. A fizetés a másik helyen sem rossz, de itt közel másfélszeresét kapnám és home office lehetőséget.


Ha felvesznek biztos elfogadom az ajánlatot mert első a saját karrierem, de mégis rossz érzéssel tölt el belegondolni, hogy a másik cég elkezdte a betanításom, van egy futó projektem és egy hónapja vagyok csak itt.


Mivel a jelenlegi a második rendes állásom így nem tudom hogyan fussak neki ennek a dolognak. Szerződés nem köt időhöz.


2020. jan. 5. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egy hónapja vagy ott, akkor még tuti próbaidőn vagy. Szépen dobbants ha felvettek arra ami jobban érdekel. Ilyen az élet. Nem csak a munkáltatók válogathatnak.
2020. jan. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ha még próbaidőn belül vagy akkor lényegében bármikor ott hagyhatod (és ők is kirughatnak). Ne érezd negatívnak, hogy ott kell hagyni.. Maximum dobd be, hogy adjanak magasabb fizetést mint a másik helyen adnának és várd ki a végét.
2020. jan. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Látod, mindig mondtam: tanulni, tanulni, tanulni!


Tulajdonképpen mi a kérdés?

Hajrá!

2020. jan. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben a helyzetben voltam kicsivel több, mint 1 éve és én úgy döntöttem, hogy elfogadtam az új állást, a próbaidősön felmondtam. Nem bántam meg, imádom a mostani helyem
2020. jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elmentem interjúra és jónak érzem. Várom a visszajelzést.

Ha felvesznek egészen biztosan elfogadom hiszen karrierben óriási előrelépés lenne. Ha ajánlanának a mostani helyen dupla fizetést még akkor se lenne jobb hosszútávod maradni a továbbjutási lehetőségek miatt.

Gyakornok vagyok határozatlan szerződéssel így próbaidő nélkül, de bármikor felmondhatok.


Igazából csak rossz érzéssel tölt el, hogy bíztak bennem, támogattak még ez a rövid idő alatt is és a kollegákkal is jó kapcsolatot alakítottam ki. (Bár néhányan távoznak közülük is.)

Nem voltam még hasonló helyzetben ezért nincs tapasztalatom ezzel és úgy érzem cserben hagyom őket és ez vegyes érzéseket kelt bennem.

2020. jan. 8. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!