Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pontosan mit csinál az aki...

Pontosan mit csinál az aki fuvarozó, vagy beszerző? Milyen kézségek kellenek hozzá és milyen diploma?

Figyelt kérdés

Elég az OKJ (ha igen, akkor pontosan melyik kell?)?


Vagy jobb ha az ember diplomás?


Ha utóbbi, akkor milyen szakot ajánlott elvégezni?


A logisztikai mérnöki, az nem ad "feleslegesen" sok tudást, olyan területekről is, melyekről a fuvarozó, vagy beszerző nem tud hasznosítani semmit a karrierje során?


És a legfontosabb: milyen kézségek kellenek ezekhez a munkakörökhöz?

Például milyen szintű matek tudás?


2020. jan. 6. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A beszerzo eleg szerteagazo pozicio es nagyon nehez jo beszerzot talalni. A beszerzo osszekottetesben van a beszallitokkal, megrendelest vesz fel, ad le, garanciat intez. Kisebb cegeknel a beszerzo fuvarozo is, ha kell valami anyag, alkatresz, beul az autoba es elhozza a boltbol. Nagyobb cegeknel szetvalik, a beszerzo nem fuvaroz, csak kommunikal es iranyitja a fuvarozot (kulon pozicio).

A beszerzok altalaban gyartoi es cegen beluli cikkszamok/cikkszamrendszer alapjan dolgoznak, van ahol sap-ben (vagy hasonlo rendszerben), de van ahol csak egy excelben.

En gepgyartassal foglalkozpm, tobb cegnel megfordultam mar mint tervezo (jellemzoen kisebb 10-30 fos cegeknel), es a beszerzes mindenhol gyenge pont. Az idealis beszerzo mindenhez (is) ert. Gondolok arra, hogy van anyag es alkatresz ismerete, alap szakmai (attol fugg mit kell beszerezni, lehet villamosipari, epitoipari, gepipari, olajipari, ezek kombinacioja, stb.) ismerete, legalabb 2 idegen nyelv (jellemzoen angol es nemet) ismerete, talpraesettseg, jo kommunikacios kepesseg es kapcsolatok sokasaga jellemzi. Kb. lehetetlen, nagyobb cegeknel konnyebb megoldani. Ha az allashoz dlvaras a diploma akkor kell, ha nem akkor nem.

2020. jan. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első jól összefoglalta.

Beszerzés kis/közepes cégnél az amit leírt. Nagyobb cégnél/multinál a széria beszerző ennél könnyebb. Az éppen futó termékekhez szerez be. Akkor mindent a "kezébe adnak". Kitől, mit, hogyan, milyen feltételekkel kell rendelni. Neki annyi a dolga, hogy figyeli a készleteket és a várható vevői rendeléseket/termelési tervet és kiadja a megfelelő rendeléseket, gondoskodik a beérkezésekről stb.

Fuvarozónál szerintem a fuvarszervezőre gondolsz. Na az kemény dió, egyfelől 24/7 munka, másfelől, szervezni kell az autókat, folyamatosan kapcsolatot tartani a felrakókkal lerakókkal, sofőrökkel, minimum angol, német kell hozzá olyan szinten, hogy telefonon is megértesd magad és megértsd amit egy tájszólásos bajor hablatyol.


Autóiparban csinálom ezeket. Fuvarszervező nem lennék (megbízásokat adok csak szállítmányozóknak), logisztika amúgy nagyon fekszik, építgetem a karrierem.

Logisztikai mérnöknek nem feltétlenül kell menned, de egy logisztika diploma nem árt.

2020. jan. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sokat segítettetek! :)


Egy ellátásilánc-menedzsment mester diploma jó lehet az említett 3 munkakőr közül valamelyik betöltésére angol és német nyelvvizsgával?


A logisztika diploma egyébként milyen? Én nem tudok logisztika nevű szakról... :/

2020. jan. 6. 14:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Közlekedésmérnök BSc-n van általában szakosodás logisztika szakirányra.


El lehet helyezkedni, de a nyelvtudás elengedhetetlen. Ahogy írtam, valós, gyakorlati nyelvtudás, nem csak a papír.

Nekem Közlekedésmérnök BSc (logisztika szakiránnyal) és Ellátásilánc menedzsment MSc-m van, szakmában dolgozom kezdetektől fogva. Sőt utóbbit már a cég fizette, hogy tudjak előrelépni karrierben is.


#2

2020. jan. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. jan. 6. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!