Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amikor Magyarországon bevezett...

Amikor Magyarországon bevezették a munkaközi szünetet, a Fidesz cserben hagyta a munkavállalókat?

Figyelt kérdés

A legtöbben emlékeznek rá.

Én akkoriban még nem dolgoztam, a szüleim sok mérgelődtek emiatt.


Kvázi meghosszabbította a munkaidőt.


Normális országban az ilyen úgy néz ki, hogy napi 7 óra munka és 1 óra az ebédszünet, ezalatt ehetsz, de ki is mehetsz a boltba, postára...stb.8 órát vagy a munkahelyeden és nem 8 óra 20 percet vagy 8 óra 30 percet.



A Fidesz cserben hagyta a dolgozókat és a cégeknek kedvezett.


2020. jan. 6. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem igazán értem, mire gondolsz.

A munkaközi szünetet nem kell ledolgozni, és ki van fizetve.

Ezért kapsz 8 órára fizetést.


Ha az lenne, amit írsz, hogy 7 óra munka és 1 óra ebédszünet, az nem 8 órás munka, kevesebbet keresnél.

Akik órabérben vannak, rosszabbul járnának, tuti azért sírna a szájuk.


Amúgy normális országban? Akkor tessék odamenni!

Számomra ez normális ország, engem kifizet a munkáltatóm, és nem kell ledolgoznom az ebédidőt.

2020. jan. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves 1,


úgy lenne, mint most.Az ebédszünet munkaidőnek minősülne.

2020. jan. 6. 19:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, cserbenhagyta. A cégeknek akart kedvezni. Néhány cég azzal csalogatja a munkavállalókat, hogy nem teszi hozzá a szünetet a 8 órához. Hanem bennefoglalja, ennek ellenére úgy fizeti ki, mintha 8 órát dolgozott volna. Kevés ilyen van, de jelenleg ilyen cégnél dolgozok. Úgyhogy tanúsíthatom, hogy ezt is csinálhatják a cégek, ha akarják.
2020. jan. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

Csak jelzem, munkaközi szünet mindig is volt.

A munkaközi szünet biztosítja azt az időt, amit például étkezéssel tölthetsz.

Ezt nem a FIDESZ vezette be, ez 30 éve is volt már. Az más dolog, hogy nem alkalmazták, és nem kellett "ledolgozni".

Aztán nagy hírverést csináltak neki, felkapta minden munkáltató (főleg külföldi) a fejét, és rögtön éltek azzal a lehetőséggel, ami azelőtt is megvolt, csak senki nem foglalkozott vele.


A munkaközi szünetre, mivel nem vagy köteles alatta munkát végezni, ezért arra bérezés nem is jár alapból. De a munkáltató bármikor dönthet úgy, hogy a munkaközi szünetet a munkaidő részének tekinti, vagyis nem kell annyival több időt bent töltened a munkáltatónál.


Nem egy olyan cég van, aki azt a fél órát nem sajnálja a dolgozótól, és 6-kor jön, 14-kor megy a dolgozó, minden fizetve van, és biztosítja is a munkaközi szünetet 6 és 14 között.

Én például világ életemben ilyen cégnél dolgoztam.

2020. jan. 7. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!