Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkakörbe nem tartozó különmu...

Munkakörbe nem tartozó különmunkáért nem követelhetek ugyanannyit, mint az elődöm aki ezt csinálta?

Figyelt kérdés

Van (volt) egy kollega aki velem azonos munkakörben dolgozik. Rábíztak egy munkakörébe nem tartozó rendszeres különmelót, ami kb köze semmi se volt, de vállalta és ezért havi 20.000 pluszt kapott.

A kollega felmondott és én lettem a következő „szerencsés“ akire a különmelót rá akarják sózni.

Én meg azt mondtam bár közöm nincs ehhez a munkához (ez így igaz ezt még a főnök se tagadja) de vállalom. Azonos feltételekkel havi 20.000 pluszért.

Ezen ki vannak most akadva hogy mi az hogy én pénzt kérek miközben „belefér“ a munkaidőmbe.

Hogy a munkaidőmbe mi fér bele az egy dolog, de ha a kollega aki semmivel se volt különb mint én, ezért 20+ kapott, akkor nem totál evidens hogy én is annyit kapjak? Ha neki jár nekem is jár!


+ egy köszönömöt, hogy nem mondok kapásból nemet a dologra mert ugye az egészhez igazából semmi közöm sincs.


2020. jan. 7. 10:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
A munkaadód rendelkezik a időddel munkaidőben. Ha "belefér" és amúgy a munkaköri leírásodba beleteszik (amit a munkaadó egyoldalóan módosíthat bizonyos határokon belül - ennyi infóból mi nem tudjuk megmoodani, hogy nálad ez a plusz feladat belefér-e vagy sem...) akkor nem követelhetsz semmit.
2020. jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

És ha nem végzem el akkor mi van? Akkor kirúg? és akkor nem a különmunkára nem lesz embere, de még a sima valódi munkakörömre se?

Mi van ha azt mondom NEM? Sima munkát megcsinálom, különmelót meg majd csinálja az akit fizetnek?


És csak úgy mondom, hogy nem írhatja bele a munkaköribe, mert simlis módon ez egy olyan különmeló amely végzettséghez kötött és amely végzettség sem nekem sem az elődömnek nem volt meg. Ezért kell iylen simlisen megoldani, mert ha felvenne ember ezzel a végzettséggel annak rendes bért kéne adni.

Hát rátolja a feladatot olyanra aki csinálni ugyan tudja de nem csinálhatná mert papírja nincs hozzá.

Ezért megy a dolog csak "okosban" és ezért nem írhatja bele a munkaköribe se.

2020. jan. 7. 10:48
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha belefér a munkaidődbe akkor kuss és csináld, örülj neki, hogy eddig lógathattad a lábad.
2020. jan. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Ha belefér a munkaidődbe "


EZ meg a másik hogy irodai munkakörnél hogy mi fér bele azt én döntöm el, ez nem normás időkeretes gyári munka.

Egy excel tábla elkészítése egy szerződés megírása stb tőlem függően lehet 30 perc és lehet 2 óra is. Hát istenem ki így ki úgy dolgozik.

Szóval ezt a "mi fér bele" dolgot ne feszegessük mert ha én úgy dolgozom 10 feladat is belefér a napba, ha meg "másképp" még 2 se... tőlem függ.

Itt nincs norma.

2020. jan. 7. 11:00
 5/13 anonim ***** válasza:
16%

Jogod van nem vállalni vagy külön pénzt kérni érte.

A többieknek meg joga van kiakadni.

2020. jan. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
Kicsit tévedésben vagy. Irodai munka sem úgy működik, hogy ha neked úgy tetszik, akkor egy 1 órás feladaton ülsz 3 órát. Ha ezt megteheted az téged és a főnöködet is minősít. Viszont valószínűleg más látja ezt a fajta hozzáállást rajtad. Most visszanyalt a fagyi.
2020. jan. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Viszont valószínűleg más látja ezt a fajta hozzáállást rajtad. Most visszanyalt a fagyi."



Bocsánat!!! Hadd kérdezzem meg! Ha nekem "ilyen " a hozzáállásom, akkor miért épp egy "ilyen" hozzáállásút kérnének még meg a munkakörébe nem is tartozó pluszra?


Miért nem egy "kiváló" munkaerőre bízzák ezt?

Nyilván hemzseg a cég a jobbnál jobb emberektől, miért nem a csoda munkatársak közül választanak?

2020. jan. 7. 12:34
 8/13 A kérdező kommentje:

Mondjuk azért nem mert akit a főnök ezzel eddig megkeresett mind úgy kezdte hogy oké főnök mennyit fizetsz?

Na ezért került rám a sor. Mert az összes többi már lepattintotta azzal hogy vagy nem vállalja eleve vagy oké vállalja -mennyit fizetsz főnök?


És ugye fizetni azt nem igazán akar a drága jó főnök.

2020. jan. 7. 12:36
 9/13 A kérdező kommentje:

Én a magam részéről megmondtam a főnöknek hogy oké csinálom, havi 20-ért.

Amíg az erről szóló konkrét ígéret nem hangzik el neki se kezdek semminek.

Már most van itt egy halom papír-hozzá se nyúlok.

2020. jan. 7. 12:46
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Ne rinyálj már!

Ha belefér a munkaidődbe, akkor csináld!

Munkaidőben talán dolgozni kéne, és nem kávézni, netezni és gyakorizni! Tényleg igaz, hogy az összes normális munkaerő már elhúzott külföldre!

2020. jan. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!