Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közlekedésmérnöki légi közleke...

Közlekedésmérnöki légi közlekedési folyamatok specializáció elvégzése után el lehet helyezkedni "repülőtér menedzselésben"?

Figyelt kérdés

A BME ezt írja a BSc ezen specializációjáról:

"A hallgatók megismerkednek a légi forgalom repülőterek közötti irányítási tevékenységeivel, illetve a repülőterek folyamatainak összehangolásával, képesek a személy- és áruforgalom igényeinek feltárására és kielégítésére a szükséges informatikai és menedzsment ismeretek birtokában. Alkalmasak a repülés biztonsági berendezéseinek üzemeltetésére és repülőterek napi feladatainak menedzselésére."


Ha elvégzem, akkor el tudok majd helyezkedni, szakirányú állásban?

(Ha igen, akkor angolon kívűl még milyen nyelv ajánlott?)


Csak mert elég sokaktól hallottam, hogy a közleledésmérnöki az a mérnöki szakok között eléggé büfének számít...



2020. jan. 7. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom hol hallottad, de jó nagy hülyeség ez a büfészakozás...


Egyébként igen, pont erre való ez a képzés.

2020. jan. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Gépészmérnökis diákoktól hallottam ezt a büfészakozást, egyébként.


A BME-n van elég sok (4) specializáció amúgy ennél a szaknál...

A "KÖZÚTI KÖZLEKEDÉSI FOLYAMOTOK SPECIALIZÁCIÓ" elvégzése után szerintem el mehet az ember (nemzetközi) fuvarszervezőnek is, különösen a közlekedésmérnöki mesterszak szállítmányozási specializációjával kéegészítve...

Az meg elég keresett és jól is lehet vele keresni, szóval büfészaknak én sem nevezném.


Viszont a fent említett légi közlekedési folyamatok specializációról nem tudom, hogy konkrétan milyen munkakörben lehet elhelyezkedni, milyen pozició megcélozható...


Különösen MSc nélkül, csupán alapdiplomával.


Ehhez a BSc specializációhoz "tartozó" MSc specializáció egyébként, az ún. air traffic management.

A leírása a következő:

"Az Air Traffic Management célja a légiforgalmi irányításhoz köthető alapvető tudások megadása. A képzés kitér a légiforgalmi irányítás alapvető egységeire (ATC, ATFM,ASM), a légiforgalom kezelésére,lebonyolítására, az alapvető rendszerekre, problémákra, megoldási lehetőségekre. A navigációs rendszerek, illetve alapvető meteorológiai ismeretek szinten a tananyag részét képezik."


Ez pontosan mit jelent?


Caak mert a légiforgalmi irányításhoz még diploma sem feltétlenül kell, pláne nem mesterszakos diploma...

Legalábbis az álláshírdetések szerint.


( [link]

2020. jan. 7. 13:51
 3/9 A kérdező kommentje:
2020. jan. 7. 13:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem több közlek mérnök ismerősöm is van aki az msct gépészmérnökin csinálta, kredit pótlásával szóval lehet benne valami. ( sőt vmelyik már bsc alatt is erre készült és több gepeszes tárgyat ős felvett választhatóként, hogy kevesebbet kelljen pótolnia. A másik pár év munka után váltott.) De a büfét én nem úgy érteném, hogy könnyű, hanem, hogy kevesebb munkahely van vele , ezáltal nehezebb elhelyezkedni meg így nehezebb magasabb bért kiharcolni.
2020. jan. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A folyamatok nem logisztika, ha fuvarszervező akarsz lenni, akkor logisztika szakirány inkább.


A légi folyamatos szakirány meg nem csak arra készít fel, hogy ülj a toronyban és leszállási/felszállási engedélyeket adj. Az egész komplexumot, folyamatokat kell vezérelni, irányítani, fejleszteni.


A másik válaszolóhoz egy gondolat. Van abban valami amit mond. Nyilván gépészre az megy át, akár BSc, akár MSc szinten, aki erősen járműgépészet felé orientálódik (esetleg csúszik és emberileg elásta magát a közlekes tanároknál, de ez más kérdés) Ha a közlekedés/logisztika felé akarsz menni, akkor a közlek a legjobb megoldás. Fizetés folyamatok terén nem tudom milyen, de logisztikai területen biztosan el lehet helyezkedni és karriert építeni (feltéve, ha megvannak a szükséges egyéb készségek, ismeretek)


#1

2020. jan. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Hát a BME-n nincs logisztikai szakirány...


Közlekedési folyamatokból van 4 fajta...

Közúti, vasúti, légi és vizi.

A közúti folyamatok leírásából nekem az jön le, hogy tanítanak valamit a fuvarszervezésről is.


A szállítmányozási MSc pedig kvázi arról szól.

2020. jan. 8. 11:13
 7/9 A kérdező kommentje:

" A légi folyamatos szakirány meg nem csak arra készít fel, hogy ülj a toronyban és leszállási/felszállási engedélyeket adj. Az egész komplexumot, folyamatokat kell vezérelni, irányítani, fejleszten "


Ezt én is sejtettem, de mi lehet egy ilyen poziciónak a neve?

Mennyire van esély ebben ténylegesen elhelyezkedni?

Lehet e már egyetem alatt tapasztalatot szerezni valahonnan?

2020. jan. 8. 11:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Mivel egy repülőtér van Magyarországon amivel érdemes számolni, ezért nyilván légivel az egyik legnehezebb elhelyezkedni (talán csak hajóssal nehezebb), viszont a légi forgalom pörög és növekszik, ezért lehetőség mindig lesz. Nagyon proaktívnak kell lenni, be kell kerülni minimum egy légi szállítmányozóhoz gyakorlatra és akkor lesz hely szerintem gond nélkül.


(Azt nem néztem, hogy már nincs külön logisztika szakirány, bocsi)


MSc már szerintem kevésbé lényeges, ha logisztika a cél, akkor ellátásilánc menedzsment inkább. Az széleskörűbb.

2020. jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a szállítmányozás érdekel, akkor logisztikai mérnöknek menj, ne közlekedésmérnöknek. A BME-n az első két félévben azonosak a két szakon a tárgyak, így tudsz váltani később is, ha jobban belelátsz a szakok tartalmába. Az első félévben van 1 tantárgy, ami kifejezetten ezek bemutatásáról szól (JKL rendszerek), érdemes odafigyelni az órákon, hogy könnyebben tudj dönteni.
2020. jan. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!