Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csökkentett munkaidő nem...

Csökkentett munkaidő nem arányosan csökkentett bért kéne jelentsen?

Figyelt kérdés

Áttesznek főállású 40 órásból részállású 32 órásba. Ez 20 %-os munkaidő csökkenés.

Ehhez képest a főállású bruttó 210 / nettó 139-es béremet le akarják venni bruttó 142 /nettó 95-re, ami viszont 32%-os csökkentés.


Szerintetek nem totál evidens lenne hogy ha már csökkentés van ami eleve nem jó, akkor csak annyival csökkenhet az egyik oldal amennyivel a másik? 20%kal csökken a munkaidő, akkor 20 % kal csökkenhet a bér?

Ennek nem így kéne lennie?


2020. jan. 8. 08:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
26%

"Ennek nem így kéne lennie?"


De. Dehát "Magyarország jobban teljesít". (sajnos van, aki el is hiszi :-( )

Nyilván így akarják kigazdálkodni a béredet.

2020. jan. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
21%
Szia, Balázska!
2020. jan. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Koplárovics Béci ***** válasza:
20%
Ha úgy érzed, hogy többre vagy képes, akkor hajrá! Ha nem, akkor meg úgyis elfogadod. Welcome to the real World!
2020. jan. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
61%
szerződés függő
2020. jan. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
17%

Jó reggelt Balázska,


nem, nem evidens, és nem is lehet feltétlenül egyenes arányosságot vonni

2020. jan. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

" Ha nem, akkor meg úgyis elfogadod. "



nem kérdezte senki se elfogadom -e. A főnök azt mondta (1 hónapja) hogy holnaptól ez van és kész.

Nem kellett semmit elfogadni még aláírni se.

Ami azért érdekes mert fix béres főállású szerződésem van határozatlan idejű amelynek a feltételei mindaddig érvényben vannak (maradnak) míg egy újabb szerződés felül nem írja azt.

De az új szerződés meg csak akkor él(ne) ha én is aláírtam volna. Nem írtam alá nem is volt mit aláírni.

2020. jan. 8. 10:22
 7/25 anonim ***** válasza:
51%

Jajj Balazska.


Ilyen szerzodesmodositas nincs. Nincs olyan h a fonok azt monda es kesz.

Szerzodest módosítani csak kozos megegyezessel lehet. Ha te nem fogadod el akkor felmond neked, es fizetheti a felmondasi idot es ha jar a vegkielegitest.

2020. jan. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

"Szerzodest módosítani csak kozos megegyezessel lehet. Ha te nem fogadod el akkor felmond neked, es fizetheti a felmondasi idot es ha jar a vegkielegitest."



Újra megkérdem (újra és újra és újra) hogy


ÉS HA A FŐNÖK NEM ÍGY TESZ AKKOR MI VAN? MI lesz akkor ? A semmin kívül?


mi van ha a főnök azt mondja eddig 10 ft-tot kerestél holnaptól 8 ft-ot adok, azért mert CSAK mert én azt mondtam, és nem mondok fel, és nem küldelek el, de nem is fizetek többet-majd te elmész ha nem oké?

NA AKKOR MI VAN?


A SEMMIN KÍVÜL?

2020. jan. 8. 11:11
 9/25 anonim ***** válasza:
68%
Imádom ezt az embert! :D
2020. jan. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Koplárovics Béci ***** válasza:
16%
Balázska! Nálam (és a többi normális, valamire is képes embernél) az van, hogy lelépünk (bár mondjuk nem is fajul idáig sem a dolog). Te meg kiírsz róla egy kérdést és lenyeled, mint eddig mindig, majd megerősíted, hogy mennyire zéró vagy.
2020. jan. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!