Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetséges, hogy nem...

Hogyan lehetséges, hogy nem kellett pinkódot megadni Mastercarddal fizetéskor? (nem Paypass)

Figyelt kérdés

Múltkor az OMV kúton fizettem Mastercarddal 5000 Ft felett, és azt mondta a kutas, hogy mivel Supershop kártyát is használok, nem kell pinkód.


Nem igazán értem, hogy ilyen hogy létezhet? A két kártya amúgy még nem is egy névre szólt, szóval duplán furcsának tartom, hogy ez így tényleg működik. A számlán nincsenek is rajta a bankkártya adatai.


2020. jan. 8. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez tényleg érdekes mert nekem 5010 Ft-nál már kért PIN kódot, sőt úgy is jártam igaz nem benzinkúton hanem abban az üzletben ahol heti több alkalommal szoktam vásárolni ilyen 3-4 ezer ft-os tételekben és ott volt olyan amikor nem kért PIN kódot mondta is a pénztáros csaj hogy érintő funkciónál tehát ha azt használom akkor csak 5000 Ft feletti összegnél kér PIN kódot. Aztán volt amikor szintén érintőssel fizettem és kérte a PIN kódot 3 ezer ft-nál. Akkor pont az üzletvezető volt a pénztárban mert kevesen voltak bent mint dolgozók, vásárlók meg annál többen és olyankor ő is besegít, ő meg mondta hogy időnként véletlenszerűen kérhetnek PIN kódot nem feltétlen minden esetben, de előfordulhat ezzel is próbálják minél jobban kiszűrni az illetéktelen kártyahasználókat, meg olyat is mondott hogy adott napon ha többször vásárol valaki kis összegekben ugyanazzal a kártyával akkor a központ biztonsági okokból még pár száz forintnál is kérhet PIN kódot, nehogy az legyen hogy valaki lopott vagy talált kártyával apránként költi el más pénzét.

De olyanról én sosem hallottam hogy 5000 Ft felett nem kér PIN kódot meg semmit, az meg végképp furcsa hogy aki OMV kúton kártyával fizet plusz használja a Supershop kártyáját annak nem kérik a PIN kódját akármkkora összeggel is fizet. Én évek óta OMV-n tankolok Paypass-t használom plusz supershop kártyát és kivétel nélkül mindig kért PIN kódot. Még akkor is amikor kannába tankoltam 5 liter benzint és ugyanúgy kártyával fizettem plusz a supershop-ot is használtam mert 1 pont is pont meg akkor valami kedvezmény is járt egy akció keretén belül ha ezt használom akkor és akkor is kellett PIN kódot beütnöm a kártyára.

Szóval ez elég furcsa hogy nem kért PIN kódot és a kutas is elég furcsa indokkal magyarázta ezt, szóval érdekes. Ha van netbankod vagy valami online ügyintézési lehetőséged ahol a kártyához tartozó banki ügyeidet tudod intézni, beérkező összegek, jelenleg mennyi pénz van a számládon, mennyi van elköltve, van-e olyan fizetés függőben amit még nem könyveltek el azt hasonlítsd össze a blokkal hogy stimmel-e a két összeg, meg figyeld mennyi idő alatt könyvelik el, és ha elkönyvelték akkor tényleg annyit könyveltek el amit kell és nem többet esetleg.

Meg azért kérdezzél rá akár emailben akár telefonon a bankod felé hogy ilyen dolog létezik-e egyáltalán. Mert azt még elképzelhetőnek tartom bár ebben annyira nem vagyok jártas így lehet hülyeséget írok, amit valaki javítson ki ha tényleg az, de lehet hogy neked külön be lett állítva hogy bizonyos költés alatt ne kérjen kódot és lehet neked nem az általános 5000 Ft-nál van ez hanem jóval magasabb összegért. Ahogyan azt is be lehet állítani hogy 1 nap maximum mennyi pénzt vehetsz fel ATM-en vagy mennyit költhetsz kártyás fizetés esetén ez 100-300 ezer ft között szokott lenni ezt is lehet állítani hogy maximum mennyit engedélyezel egy napi tranzakciónál.

2020. jan. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem váltottad be a Supershop pontokat és kerültél ezzel 5000 Ft alá?
2020. jan. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1: nem véletlenszerűen működik.


Új szabályozás szerint 5. PIN kód nélküli érintésmentes fizetés esetén kell a PIN.


A kérdező esetén én is azt gondolom, hogy a pontok miatt lehetett olcsóbb mint 5000.

Vagy nem chipes elfogadás volt. Mágnes csíkkal le lehet húzni pin kód nélkül.

2020. jan. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Új szabályozás szerint 5. PIN kód nélküli érintésmentes fizetés esetén kell a PIN."


Kizárt dolog. Napi szinten fizetek a kártyámmal érintésmentesen, naponta 1-3 különböző boltban is, szinte kivétel nélkül mindig 5000 alatt, és még soha nem kértek PIN kódot tőlem. Direkt beléptem a mobilbankba megnézni az utolsó 10 db vásárlásom összegét, az összes párszáz forintos tétel volt, és egyszer sem kértek a PIN-t, pedig az állításod szerint kétszer is kellett volna.

2020. jan. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"

"Új szabályozás szerint 5. PIN kód nélküli érintésmentes fizetés esetén kell a PIN."


Kizárt dolog."


Igazad van 4-es. Az MNB 12 hónappal elhalaszotta a bevezetést, úgyhogy ez a csodálatos dolog idén ősszel fog érvénybe lépni...

2020. jan. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bőven 5000 felett fizettem, és nem paypassal mint mondtam. Azt mondjuk nem tudtam (ha tényleg így van) hogy a mágnes csíkkal le lehet húzni pinkód nélkül. Akkor valószínű ez történhetett, de tényleg furcsán magyarázta a kutas.
2020. jan. 8. 19:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Terminál függő, semmi köze a paypasshoz.
2020. jan. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!