Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az építészmérnökök körében...

Az építészmérnökök körében miért ilyen nagy az elvándorlás?

Figyelt kérdés

[link]


Bár laikus vagyok, nem hinném hogy külföldön tudnak érvényesülni a szakmán belül, hiszen elég mások a jogszabályok...


2020. jan. 9. 00:08
 1/4 anonim ***** válasza:
A fizetések miatt ahogyan a legtöbb szakember is azért megy külföldre. Vagy átképeztetik magukat más mérnöki körre és abban próbálnak érvényesülni, ilyenről is hallottam már. Egyébként szakmában külföldön is tudnak boldogulni, az ottani jogszabályok nyilván eltérnek az itteniektől valamilyen szinten, de ezeket meg kell tanulniuk. Egyik ismerősöm Ausztriába ment mérnökként építőiparba persze. Mondta hogy jogszabályok terén is más a helyzet de erről kapott felvilágosítást, rengeteg segédlete van amiből tud tájékozódni, kollégái is elején sokat segítették, meg elküldték ilyen olyan oktatásokra is.
2020. jan. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vodafonelive ***** válasza:

Itt az átlag fizetés már egész jónak mondható, ez a fizetés jóval kevesebb volt ám, a 200-hoz közelebbi bruttó.

Mellesleg kevés dolgot lehet kezdeni, építész tervező/rajzoló vagy kivitelező és megszűnt a lehetőség. Maximum egy pici részük lehet sales-es.

Vannak akik kivándorolnak nyugatra, mert kb hasonlóan rajzolgatva kapják az itteni bér 2-2,5x-esét jobb színvonalon élve, túlórát, szabadnapokat kifizetve.

És végül amit az első is írt, átképzik magukat.

2020. jan. 9. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyilván a több fizetésért, nem azért tanultak, hogy gombokért dolgozzanak.
2020. jan. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kevésbé éri meg elvégezni mint más mérnöki szakokat. Epítőmérnökit dettó. Cserébe a cégek 90 százaléka be sem jelent rendesen, trükközik meg hasonlóak. Más iparágakhoz képest sokkal több munka is elvárt. Én építőmérnökként előző munkahelyemen kivitelezésben heti 65 óra felett dolgoztam. Plusz ugye utazás a munkaterületre. Ha valaki nyugodt életet akar jó fizetés mellett az az èpítész és építő mérnöki szakmát kerülje el jó messzire.
2020. jan. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!