Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mihez kezdjek a diplomámmal?

Mihez kezdjek a diplomámmal?

Figyelt kérdés

Anyagmérnök szakon végeztem, de nem szerettem, és nem is értek hozzá. Kész csoda, hogy elvégeztem a sulit, de valahogy mindig szerencsém volt zh-kon és vizsgákon. Persze tanultam valamennyit, volt hogy nem lehetett elkerülni, de amúgy mindig éppen hogy meglettek a tárgyak, sokszor csak pótzh-n, úgy hogy valahonnan meg voltak a várható kérdések... A lényeg hogy alapvető dolgokhoz nem értek a szakommal kapcsolatban, amihez a szaktársaim igen.


Kb olyan vagyok, mint azok akik otthagyják a sulit fél/egy év után, csak én maradtam és végigszenvedtem.


KÉRDÉSEM:


Tudás nélkül, a diploma önmagában ér valamit?

Van aki szerint úgy is akkor tanulom ki a szakmát, ha elkezdek dolgozni.


Azt is hallottam, hogy ha van diplomám akkor szívesebben vesznek fel más helyekre, ami nem feltétlen a szakommal kapcsolatos, arra alapozva, hogy aki elvégzett egy komolyabb szakot, az könnyebben betanítható új dolgokra.


Tapasztalatokat szívesen olvasnék. Azt is leírhatjátok, hogy "hülye voltál hogy nem tanultál többet és nem mentél el suli alatt dolgozni" stb..., csak felesleges, mert már tudom.


Köszönöm.



2020. jan. 9. 07:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Rengeteg munkahelyre alapfeltétel a diploma, de nem szakirányú diploma szóval ezt bárhol hasznosíthatod. Beszélsz nyelveket?
2020. jan. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
77%
Két opció van: felvesznek egy jó helyre: ott vagy megálod A helyed vagy nem. Amúgy a diploma szart sem ér ha nem vagy talpraesett. Hiába van diplomád ha egy szöget sem tudsz beverni a falba. De majd az élet ugyan úgy megtanít a helyes értékrendre mint mást. Diploma=a nullával. Ha egy kicsit konyítasz hozzá akkor megmaradsz. Szakmailag 0 vagy nem gond de ha jól el tudod magad adni és jól tudsz seggget nyalni akkor jó helyed lesz magas fizuval. Üdv az életben! Tudom hogy szörnyen hangzik de ez van sanos!
2020. jan. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Elsőnek: Angolt középszinten.
2020. jan. 9. 11:49
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Miért foglalkoznál olyasmivel, amihez nem értesz és nem is szereted? Már így is elkúrtad és elpazaroltál rá egy csomó időt ahelyett, hogy váltottál volna.

Akarod te az egész életed azzal tölteni, amit a hátad közepére sem kívánsz?

Egy darab életed van, abból kell kihoznod a lehető legjobbat. Repülj rá valamire, ami érdekel is, mielőtt mégtöbb időt elpocsékolsz!

2020. jan. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát amúgy egyetem alatt is ez volt a baj (vagy nem baj), hogy inkább sportoltam tanulás helyett.
2020. jan. 9. 14:08
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Milyen szakirányról van a diplomád? Ennél a szaknál nagyon nem mindegy...

Szakmai gyakorlatod milyen profilú cégnél szerezted?

Hogy érezted magad közben?

2020. jan. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Műanyag.

Gyakorlat kisebb cégnél.


Irodában ültem gép mellett, semmi dolgom nem volt.

2020. jan. 9. 18:09
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Én is hasonló cipőben járok. Diplomával sokkal nagyobb esélyed van jobb munkákat elcsípni. Ez nem feltélten jelenti azt, hogy jobb fizetésed lesz, de a pozíció és a munkakör biztosan jobb lesz, mintha nem lenne diplomád.

Hasonlóan értelmetlen szakot végeztem, ráadásul szartam az egészre, abszolút nem érdekelt, de ha már elkezdtem úgy voltam vele, hogy befejezem.

Utána egyből lett kényelmes irodai melóm, gyakorlatilag semmi dolgom nem volt és azóta se kell megszakadnom. A fizetés nem jó, de legalább helyben van a cég és tényleg baromi kényelmes, láblógatós munka. Mellette van bőven szabadidőm és nem vagyok totál szétesve, kimerülve. Szóval valamit valamiért. Egyébként nyugodtan célozz meg olyan munkákat is amelyek akár teljesen más végzettséget kérnek, mert akkora hiány van, hogy felvesznek. A legtöbb cég örül, hogy jelentkezik valaki (nyilván azért nem a vezetői pozíciókról beszélünk). A diploma meg legalább megmutatja, hogy nem vagy totál debil, elvégre akármilyen is az adott szak, egyiket sem könnyű elvégezni, ha mást nem hát a kitartásodról ad visszajelzést.

2020. jan. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

"Hasonlóan értelmetlen szakot végeztem"


Azért ne mondjuk már az anyagmérnökire, hogy értelmetlen...


Azt sem szeretem, ha az élelmiszermérnökire vagy a környezetmérnökire mondják ezt, mert azok sem értelmetlenek. De az tény, hogy szinte lehetetlen elhelyeukedni velük és valamivel könnyebbek...

Az anyagmérnöki abszolút nem a könnyebb mérnöki szakok közé sorolandó, nehézségben egy vegyészmérnökivel van egy szinten.

Csak éppen ezzel már el lehet helyezkedbi csupán BSc-vel...


A Miskolci Egyetemről legalábbis.

Leginkább öntészeti szakirányról, ha az ember Győrben, vagy Budapesten akar munkát, jó fizuért (Csepelen 300,000 a kezdő fizu, de évente szokott lenni vagy 10% emelés). De teljesen jó a képlékenyalakítás is. Bár ismerek olyat is, aki Budapesten dolgozik egy téglagyárban a hőenergia és szilikáttechnológia duális képzés keretein belűl... Ő is jól keres.


A Pannon Egyetem erőssége a porcelán, nyílván, el lehet menni a Herendi porcelángyárba onnan.

Nem ismerem, de biztos nem rossz a fizu...


A polimer-technológiai szakirányt sem vágom, de nem hinném hogy olyan rosszak lennének az elhelyezkedési lehetőségek, főleg hogy figyelembe veszik a környezettudatosság egyre nagyobb térnyerését már az oktatás alatt.


Szerintem egy próbát megérne kérdező, hogy jelentlezel egy rendes állásra és megnézed milyen...

Lehet sokkal jobban tetszene mint a gyakorlat.


Persze csak ha nincs konkrét elképzelésed, hogy mit szeretnél csinálni... Azért kezdőknek van egy csomó pozició amit valójában érettségivel is el lehetne végezni, ha a tudásodban nem vagy annyira biztis.

De ez még a gépészmérnökök esetében is így van.


Esetleg munka mellett csinálj egy olyan MSc-t amit picit közelebbnek érzel magadhoz.

2020. jan. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kerdezo, eloszor is gratulalok, az anyagmernoki tenyleg egy jo diploma, a gepesz, villamos, infos alatt van egy szinttel, de jobb, mint egy kornyezetmernok amivel mar 23 eve sem tudtak az emberek elhelyezkedni illetve az okosabbak csinaltak mellette egy masik szakot vegzes utan, mert rajottek, hogy kula az egesz.

Ugyan csak 2,5 ev munkatapasztalatom van d gepesz szakmamban sajnos keveset dolgoztam. Most egy multinal kezdtem (Budapesten),meg sosem dolgoztam ilyen kornyezetben de engem a szakmam szerint vettek fel, viszont akarki aki itt a multin belul van es mondjuk ugyan abban a munkakorben, mint en, elkepedve hallom, hogy mernokok de nem az a mernok aminek lennie kellene, gondolvan ugy is ellatja azt a feladatot. En ugy vagyok vele, jo multi, itt kellene maradnom vagy 5-10 evig de aztan dobbantani ertelmesebb helyre es akkor meg mindjg 40 alatt leszek.

Multi ceget probalnek be, akar budapesti koltozessel is, mert a kezdo fizu legtobb mernoki helyen kb 230 nettotol felfele indul es ha szobat berelsz meg lehet elni es meg felre is tudsz rakni, plusz a fizud eves szinten emelkedni fog. 🙂

El tudom kepzelni most mit erzel de hidd el, menni fog az, allast neztel-e?

Szamit, hogy melyik megye, varos lenne a jo? Ha nem akkor Budapestet erosen ajanlom.

2020. jan. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!