Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem érti meg sok ember...

Miért nem érti meg sok ember a lényeget a munkaerőhiány kérdésben?

Figyelt kérdés

Mindenki olvashatta illetve hallhatta, hogy az emberek felháborodva közlik, h munkaerőhiány van az országban “mégsem fizetnek meg”.

Elárulom h szakképzett munkaerőhiány van, magyarul munkaerő van bőven, az aki normális munkára be fogható az adott területen olyan nincs.

Ez tényleg olyan bonyolult megérteni?!



2020. jan. 12. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Pedig te olyan szépen elmondod, hihetetlen, hog ynem értik!
2020. jan. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem ennyire egyszerű. Tanárokat vagy nővéreket sem fizetik meg, holott oda sem mehet bárki képzettség nélkül.

De az igaz, hogy a szakképzettség fel fog értékelődni, de csak annál, aki a papíron túl tényleg képes elvégezni a munkát, jó minőségben végzi és tartósan lehet rá számítani (bemegy minden munkakezdésre, legalábbis ha nem beteg).

2020. jan. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben jogos a meglátásod, a sarkított példát inkább azokra értettem akik semmi szakmai tudással akarnak 300-400 ezres fizetést.

Ne Pestet vegyük most alapul.

2020. jan. 12. 20:18
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Vannak jó szakemberek is, csak őket meg már nem akarják megfizetni a cégek. Ezért hónapokig, évekig keresnek inkább és nem hajlandók beismerni, hogy azért nem tudnak felvenni embert, mert közben a bérek emelkedtek.
2020. jan. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A jó szakember azért már valószínűleg vagy külföldön kamatoztatja tudását vagy kiváltott rég egy kis vállalkozóit és már így végzi a munkáját.
2020. jan. 12. 20:25
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

“a szakképzettség fel fog értékelődni”

Na ezt vitatnám, pont abba az irányba megyünk hogy a papír leértékelődik, senkit nem érdekel már kinek miről van papírja, mi a végzettsége. Az emberek nagy része nem is a szakmájában dolgozik. Pont a munkaerőhiány miatt egyre inkább az érdekel mindenkit a papír helyett, hogy valaki mit tud ténylegesen. Tehát a gyakorlati tudás és a gyakorlat fog felértékelődni.

2020. jan. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Én is fogom a fejem az ilyeneken.

Van pl. egy kollégám, angol nyelvtanár, multinál nettó 400-at keres, és folyamatosan sír, hogy kevés. Meg hogy munkaerőhiány van, állítólag ajánlottak neki 1,2 millió nettót, és holnap kellett volna kezdeni, de ő nem vállalta el, mondjuk nem értem miért nem.

És amikor mondtam neki, hogy bocsi, azon kívül, hogy beszélsz angolul, mi máshoz értesz? Szerinte ez elég a milliós fizetéshez. Szerintem meg angolul jól beszélő mérnököt, it-st, jogászt stb. keresnek a cégek, nem pedig valakit, aki beszél angolul, aztán majd betanítjuk, de már az első hónapban nettó milliót kap.

Mondtam neki, hogy én nem értem, ha ilyen ajánlatokkal bombázzák a cégek, akkor miért van még mindig itt?!

Na, ennyire még nincs munkaerőhiány, szerintem.

2020. jan. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
#5 A jó szakember pont azért megy külföldre, mert itthon nem fizetik meg. Aztán megy a sírás, hogy nincs jó szakember. Kicsit paradox, nem?
2020. jan. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz kérdező de manapság már nincsen oktató mivel nincsenek megfizetve ezáltal akik valamilyen területen akarnak elhelyezkedeni hol tanulják meg a szakmát ha nincsen normális szakoktató? Azért van munkaerőhiány mert nem tanítják a fiatalokat aztán később nem lesz útánpótlás és nem lesz aki építsen házakat vagy szereljen vagy bármilyen olyan szakmunkát csináljon amihez kell is érteni. Az a baj van most az emberiséggel hogy mindenki csak a pénzre hajt bár régen is így volt elvileg de korántsem volt ennyire csak a pénz a pénz a fontos. Azért nem alkalmaznak már cégek pályakezdőket mert nem éri meg őket betanítani ezáltal a fiatalnak nem lesz tapasztalata vagyis örökre pályakezdő marad mert sehol nem tudja elkezdeni a munkát mivel egy cég sem veszi fel. ÉS így a fiatalok kénytelenek otthon ülni vagy nem dolgozni vagy olyan más területen szerencsét probálni ami nem az ő területük csak ott meg nincs hiány tehát ez az egész egy ördögi kör. Cégeknek jó lenne már megérteni hogy hosszabb távon kéne gondolkodni és nem rövidtávon hogy nem lesz annyi bevételük ha be kell tanítani a pályakezdőket csakhogy ha erre várnak akkor később nem lesz útánpótlás nem lesz aki elvégezze a munkát és a cégeknek pedig be kell zárni vagy megszűnnek mert nem lesz szakember. Nagyon nem tudnak sajnos gondolkodni a mostani cégtulajdonosok és ez lesz később a vesztük.
2020. jan. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek, csakhogy a médiában ez úgy van előadva, hogy a képzettséget nem igénylő munkakörökben is hiány van munkaerőből. Ami egyébként közgazdaságtanilag abszurdum, mivel a képzettséget nem igénylő munkákat bárki el tudja látni, az is, akinek van valamilyen képzettsége, tehát ott tényleges hiány egyszerűen nem lehet, csak olyan lehet, hogy annyiért, amennyit elkérnének, már nem éri meg munkaerőt felvenni.
2020. jan. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!