Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kortársaim, csak én vagyok...

Kortársaim, csak én vagyok kétségbe esve, hogy mennyire kilátástalan a helyzetünk?

Figyelt kérdés

Üdv!


Úgy érzem egyre súlyosabb problémák merülnek fel, nem feltétlenül csak a fiatalok számára, de most kifejezetten az őket (minket) érő nehézségekre gondolok. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ilyen körülmények között hány éves koromra érhetném meg az anyagi önállóságot, hogy csak akár egy saját lakással rendelkezhessem majd.


Én vidéki városban élek, de egyszerűen már itt is horribilis összegek vannak - kis városról van szó és nem agglomeráció - szóval nem is értem ez hogyan lenne megvalósítható azzal a kis fizetéssel amit majd kézhez kapunk (akár friss diplomásként).

És most nem azokra a szerencsés emberekre gondolok, akiknek anyuci-apuci betolja a popsija alá a szíve kívánságait, hanem mint "átlag ember" milyen kilátásaink lehetnek? 40 éves korodra lesz egy kis panel lakásod az összekuporgatott pénzedből? Vagy mindenki vegye fel a csokot? :D hát ez is hatalmas ötlet volt tényleg.. Úgy érzem alig adnak esélyt az országban és már diák éveim alatt kezdhetek ezen stresszelni.


Fiatalok! Nektek mi erről a véleményetek, van tervetek, hogyan tovább? Itthon tudtok így maradni?



2020. jan. 15. 20:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, hogy most testközelből szemlélem a helyzetet:

Egyik ismerősöm most házasodik meg, bankról bankra járnak foggal körömmel küzdenek egy kis lakásért. Csokon is gondolkoznak, mert barátnőm szavaival élve "nincs más választás". És családjaik ráadásul nincsenek is rossz anyagi a helyzetben, mégis ilyen nehéz nekik az egész.

2020. jan. 15. 20:37
 2/84 anonim ***** válasza:
56%
Én is annak láttam 10 éve is 😊 de sikerült. Lakás hitellel. Nem ördögtől való. Szüleink is így csinálták. 26 évesen tudtam venni. 20 évesen keztem dolgozni, levelezőn folytattam a tanulást.
2020. jan. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
47%

Simán lehet boldogulni itthon. Persze kicsit életrevalónak kell lenni, és nem kell megijedni a munkától. Ha jó vagy abban amit csinálsz, össze lehet hozni azt a lakást.


“Itthon tudtok így maradni?”

Igen. Próbálj meg Londonban lakást venni :) Hamar rájössz hogy nem is olyan rossz itthon.

2020. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 anonim ***** válasza:
64%

Rezsivel együtt 100 ezer feletti albérletárak mindenestül nagyon durvák!


Sokszor szobát is sokért lehet bérelni. Nade vadidegenekkel lakni 23-28 évesen? Azon vitázni, mikor kié a konyha, a ruhaszárító? A másik fokhagymaszagú kajákát szagolni? Eltűrni, hogy télen a hideg, nyáron a meleg jön be, mert a lakótársad nem képes csukva tartani a t.tves ablakot, amikor (akár napokig) nincs otthon?

Mindezeket egy vadidegentől eltűrni, és nem egy ellenkező neműtől, akit életed párjául választottál?


(Én ezeket mind tapasztaltam, szerencsére ebben az esetben a szobát én adtam ki. És nem horroráron.)


És.. hogy viszed fel az ellenkező nemű párodat? Minden áthallatszik a másik szobába, ahol a vadidegen lakótársad van. Adott esetben... hogyan élsz _olyan_ életet?


Szülőkkel élni ebben a korban "egészségtelen", sok konfliktus forrása, nem tanul az ember önállóságot... plusz megintcsak az _olyan_ élet, khm.


Önálló albérlet, 120 ezerért egy lyuk.

Valószínűleg 150-200 környékén fogsz keresni.


De vegyük az ezen az oldalon is húdemenő szoftverfejlesztőket (az én ismerősi körömben is sokan azok, fele amúgy utálja).

Elkezdesz dolgozni, nettó 250 ezerért, de ha gyakornok vagy, vagy gyengébb tudású, akkor még ennyit se feltétlen kapsz meg.


Mondjuk nettó 170-ből már meg lehet élni (250 - 120)... De az se fényes, és elvileg a mindenestül 120 ezres albérletár még olcsónak számít.

2020. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
31%
Ugyan ezt érzem. Rettegek a jövőtől.
2020. jan. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim ***** válasza:
54%

Megint egy ilyen "fúj, akiknek tolják a popsija alá a szíve kívánságát" topic. Ami általában a sárga irigységen kívül semmi produktívat nem szül.

Ha te viszed a gyakorin kívül valamire, te is ezt akarod majd csinálni a saját gyerekeddel, ha lehetőséged van rá.

Akinek nincs ilyen lehetősége, azokat meg semmiben nem befolyásolja ez.

Paris Hiltonnak nem lakást, hanem egy egész szállodahálózatot toltak be a popsija alá, aztán te tudsz valamit tenni ez ellen, azonkívül, hogy nem tetszik? Na hát akkor.

Mégis élnek emberek enélkül is mindenhol.

2020. jan. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 A kérdező kommentje:

#4


Na igen ugye erről beszélek. Egyáltalán nem sima ügy ez itthon, ide már nem elég egy kis leleményesség..


Jól tudom miről beszélsz, vidékiként tanulok városon, albérletben lakom. El nem tudnám képzelni, hogy így éljek vad idegenekkel még 25-26 éves koromban. Nincs semmi otthon érzés. Hadd ne mondjam mennyit kell fizetnem 1 szobáért(!). Az elbérlet árak meg.. Áh hagyjuk

2020. jan. 15. 20:56
 8/84 anonim ***** válasza:
65%
Közben huszonéves vállalkozók mégis 100 milliós nagyságrendű bevételeket termelnek, politikai hátszél nélkül. Nem olyan élhetetlen ez az ország.
2020. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 A kérdező kommentje:

#6


Úúúúgy tudtam jön ez a válasz :D


Na akkor most hadd szegezzem le. Nem sértegettem meg ezzel senkit. Oda is írtam, hogy szerencsés. Ugyanezt megadnám az én gyermekemnek. (:


Úgy érzem itt Te vagy túl érzékeny a témát illetően. Nem is erre irányult a kérdésem.

2020. jan. 15. 20:57
 10/84 anonim ***** válasza:
56%

43 évesen tudtam saját lakást vennem. Addig spóroltam,dolgoztam, és végül sikerült. A problémátok megvolt 30-40 évvel ezelőtt is- Mi is aggódtunk, de el lehet érni a célt ha teszünk érte.

45/N

2020. jan. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!