Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkakerülő vagyok, ha nem...

Munkakerülő vagyok, ha nem vállalok el állást a szakmámon kívül?

Figyelt kérdés
Két évig dolgoztam nemzetkőzi kamionsofőrként, de karácsony előtt felmondtam. Kicsivel több mint három hete nem dolgozom sehol, mert várom, hogy találjak egy megfelelő állást. Emiatt a barátnőm szülei lustának, és munkakerülőnek tartanak amiért nem megyek el addig dolgozni például egy gyárba, vagy a kocsmájukba amíg nem találok egy jobb állást. Van spórolt pénzem, és nem szeretnék három-négyszer kevesebb fizetésért robotolni egy olyan munkahelyen amit utálok, ezért inkább úgy gondoltam, hogy kivárom a jobb lehetőséget.

2020. jan. 16. 01:47
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Ennyi idő alatt már bőven találattál volna munkát ha szeretnél dolgozni, de nyilvánvalóan könnyebb otthon tespedni. Máskülönben a sofőrség nem szakma, mert manapság mindenki tud vezetni.
2020. jan. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Hát azért kamiont nem mindenki tud vezetni, az bizony szakma.


Szerintem 1-2 hónapot nyugodtan akár pihenésnek is lehet hívni. Én nem erőltetnék a páromra gyári munkát, ha amúgy keres állást.

2020. jan. 16. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
4%
Még soha nem vezettem kamiont, de lefogadom, hogy 2perc alatt megtanulnám. Ugyanúgy arra megy amerre forgatod a kormányt, és olyan nyorsan amennyire nyomod a gázt. Tudtommal az összes modern kamion automata váltós, szóval egy átlagos személygépkocsinál is egyszerübb vezetni. Bármilyen más szakma nyílvánvalóan több szakértelmet igényel. Lehetséges, hogy a kérdező is inkább ezért nem akar máshol dolgozni, mert az túl komoly szellemi kihívást jelent számára. Ha a bárátnője szüleinek kocsmája van, akkor feltételezem, hogy jómódúak és könnyebb rajtuk élősködni.
2020. jan. 16. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Még soha nem vezettem kamiont, de lefogadom, hogy 2perc alatt megtanulnám. "


3-as


Akkor ennyi bevetessel te egy ürhajot is elvezetnel.

Nemcsak arrol van szo, hogy egy kamionosnak vezetni tudni kell. Nem voltam kamionos, de azt latom, hogy mit teljesitenek.

Ciganyelet az es stresszes. Ha jol keresnek, akkor megerik a penzüket.


Allast talalni nem könnyü. Megfelelöt meg 3 het alatt, tenyleg csak a szerencse kerdese. Karacsonykor a fel orszag szabadsagon van vagy a cegeknel az evvegi hajra. Nem a palyazatok kiertekelesevel, az interjuztatassal foglalkoznak.


Jo pihenest es sok sikert kivanok a kerdezönek! Megerdemli.

2020. jan. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Tudtommal nem keresnek rosszul a kamionosok. Ennél jobban fizető állást aligha találsz, főleg ha nem értesz semmihez. Kár volt felmondanod, de ha belefáradtál, azt is megértem. Van amikor nincs az a pénz.. Szerintem is pihenj pár hónapot, utána viszont mindenképpen vállalj valamit amihez kedved van.
2020. jan. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy munkakerülő, főleg nem 3 hét után. Vannak olyanok, akik alapbòl beiktatnak 1-2 hònap szünetet, pedig megvan, hogy hova váltanak. (Én egyébként akkor szoktam felmondani, ha már megvan az új helyem.)
2020. jan. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha van pénzed és pihensz egy kicsit ,akár még fél évet is ha van rá keret akor abban mi a baj ? miért lennél munkakerülő? akkor a lottonyertes is munkakerülő :D pihenj majd lesz , senkivel ne törödj, aki meg azt irta h hogy 2 perc alatt megtanul kamiont vezetni az meg jelentkezzen a NASA hoz azonnal :D bolond . sok sikert a következő melóhelyhez kérdező
2020. jan. 28. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hun_74 ***** válasza:

#3 Azért azt megnézem hogy egy pótkocsissal hogyan tudsz tolatni 3 perc után...

🤣🤣🤣

2020. jan. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!