Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felállásban dolgoznál,...

Ha felállásban dolgoznál, keresnél másikat is?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy félállásban dolgozol (napi 3-4 óra), amiből kellemesen megélsz, fixen havi 100 ezret félre is tudsz tenni. Keresnél emellé másik munkát is? Mert akkor havonta mondjuk 300 ezret is félre lehetne tenni, igaz, az utazással együtt az egész nap eltelne.


Egyrészt olyan jó, hogy nem telik az egész napom munkával, másrészt olyan lusta dögnek érzem magam. Tipikusan olyan ember vagyok, akinek sosem elég, nem tudok kikapcsolódni sem. Nem tudom, mit tegyek.


2020. jan. 16. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Esetleg még egy olyan munkát bevállalnék, amit az egyik szabadnapom idejében csinálok egész nap. És az ebből gyűjtött pénzt is külön félre tenném.

De ha kellene valamire a pénz, pl. lakás vagy bármi, biztos keresnék még mellé is állást.

2020. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Fejlesztenèm magam, saját vállalkozást èpítenèk. Ha ennyit keresel fèlállással, biztos jó vagy a területen. Persze nem mindegy, hogy anyu pincèjèben gyűjtögeted a százezreket, vagy van lakásod, családod ès amellett is marad? Nem hiszem.
2020. jan. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Ez így pont ideális élethelyzet ahhoz, hogy mellette tanulhassak egy olyan szakmát, ami érdekel.
2020. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Ha anyagilag tényleg ilyen jól kijövök, eszem ágában sem volna.


Végre normálisan sportolnék, de olyan szinten, hogy futásban félmaratonokat érje el vagy triatlonoznék.

Heti többször főznék.

Végre komolyan foglalkozhatnék a fotózással és a süthető gyurmázással. Ha látnék arra esélyt, hogy némi pénz ezekből is bejöjjön, elvégeznék egy fotótanfolyamot, mert csak úgy lehet egyéni vállalkozóként számlát kiállítani a fotózásról.



Neked nincsenek ilyen hobbijaid?

Szerintem sportolj, mert azt úgyis 'kell' és mellette kreatív hobbizz.

2020. jan. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

4 munkaóra esetemben azt jelentené, hogy 5,40-kor kelek, 8 órakor indul a munkaidő 12-ig tart, várok 90 percet, majd hazautazás és 15.20-ra érek haza.

VS

8 órás munkarendben 17.10-re érek haza és dupla pénz, mint a 4 órás.


Csináltam mindkettőt a 4 órás totál sz***pás!

1) fele pénz

2) nincsen cafeteria

3) időben szinte elenyésző különbség


Megkérdezhetem milyen mellékállásban kapsz (fantázia) 5000Ft-ós órabért?

Mi az a fantáziamunka amiben 3 órát dolgozol havonta, így kénytelen vagy az idő többi részében bugyuta kérdéseket írogatni?


Elnézést a kíváncsi természetemért!

2020. jan. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Hát pl az én főnököm 20 órás, heti 4 napot dolgozik, és keres vagy nettó 500.000-et (a könyvelés vezetője). Szóval létezik ilyen állás.

Én simán dolgoznék 4 órában, ha kb annyit megkeresnék mint most 8-ban. Kevesebb stressz, több szabadidő, télen is ki tudok menni amikor világos van....

Jelen helyzetben egyszerűen nincs időm elkölteni a pénzt, amit megkeresek, pedig nem olyan őrült nagy összeg a nettóm :).

2020. jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Milyen havi 3 óra? Funkcionális analfabéta vagy?

5 percre lakom a munkahelyemtől, így utazással nem megy el idő. :)


Nincs olyan hobbim, amiből vállalkozást lehetne építeni. Illetve a szakmám sem olyan. Egészségügyben dolgozom.

2020. jan. 17. 22:00
 8/9 A kérdező kommentje:
Lakást örököltem.
2020. jan. 17. 22:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha napi 3-4 órában dolgoznék és még tudnék félrerakni 100k-t, az azt jelentené, hogy min. 200k-t keresek.

Keresne a halál másik munkát mellé.

Örülnék, hogy csak 3-4 órát kell szívnom a munkahelyemen, utána enyém az egész nap és végre azt csinálhatom, ami engem "gyarapít".

Ha lehetne, akkor szabadidőben csinálnám a hobbimat, hobbijaimat, tehát azokkal nagyrészt ellenék.

Esetleg építeném kifele a vállalkozásomat.

2020. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!