Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek úgy felvennének,...

Szerintetek úgy felvennének, ha az önéletrajzomban a diplomáim mellett annyit jelölnék meg, hogy az elmúlt években vállalkoztam? Az állásinterjún ez mennyire kerülne elő?

Figyelt kérdés

Mi van akkor, ha van/volt egy legális vállalkozásom, hosszú évekig nem dolgoztam emiatt alkalmazottként, most jelentkeznék X műszaki BSc diplomával és X gazdasági MSc diplomával egy állásra, ahova egyébként mem várnak feltétlenül tapasztalatot, de én nem szeretnék egyáltalán kiadni arról infót, hogy mivel foglalkozott a vállalkozásom?


Ezt meg lehet csinálni?

A HR-es nem őrülne bele a kiváncsiságba?

Létezik, hogy így felvennének?


2020. jan. 17. 16:02
 1/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ha meg tudod diszkréten válaszolni, akkor rendben van. Mondjuk valahogy így: "X évig vállalkozást csináltam, de kissé bizalmas a vállalkozás tevékenységi köre. Ha nem muszáj, ezt közölni akkor esetleg kihagyhatnánk."


Bár egy "titkos" vállalkozás furán hangzik, szóval biztosan kíváncsi lenne rá. :) De persze az is lehet, hogy rá sem fog kérdezni, hogy mi volt az, mert teljesen eltérő kérdéseket tudnak feltenni.

2020. jan. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Írd be, hogy vállalkozó voltál. Ha kérdezik mit csináltál, akkor mond, hogy magánügy. Ha egyből azt írod, hogy vállalkozó voltál de titkos, akkor nagyobb valószínűséggel kérdeznek rá, feltűnőbb. Szerintem
2020. jan. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem ezdn fog múlni, h felvesznek-e.
2020. jan. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp készülj arra, hogy rákérdeznek. Nagyjából azt mondd, hogy erre nem szeretnél válaszolni, de nagyon vigyázz, hogy ne tűnj nagyképűnek vagy olyannak akinek titkolnivalója van. Tehát maradj nyugodt, legyél szerény, és tedd hozzá hogy a terület nem kapcsolódott ahhoz, amire jelentkezel.
2020. jan. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Én biztosan nem vennék fel olyan embert, aki nem szeretne válaszolni egy kérdésre. Meg akinek szégyellnivalója van az életében. Ráadásul munka jellegű és évekig.


Ha nem mondasz semmit, azzal teret nyitsz a fantáziának. Az enyém pl azt mondja, ha valaki titkolózik egy vállalkozásról, amit évekig csinált, az vagy tisztességtelen volt, vagy törvénytelen, esetleg mindkettő.

2020. jan. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%
5-ös, teljesen jogos felvetés, de lehet más oka is. Lehet valami erotikus szolgáltatás, mondjuk szextelefonos cég, vagy erotikus cuccok üzlet, de akár lehet valami kormányzati beszállítás ami bizalmas, és még lehet egyéb más is. Persze a felvetésed valóban megfontolandó a kérdező részéről.
2020. jan. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Annyira illegális nem lehet gondolom, ha évekig csináltam és teljesen rendben van az előéletem, nem voltam bűntetve, stb.

Nem tudom, hogy így ki gondolna erre és miért...


Etikátlan lehet, de ha a törvény nem bünteti, akkor az elég szubjektív, hogy mi etikátlan...

Ha esetleg szexmunkás voltam (csak példa), aki adózott, mindent legálisan csinált, akkor már fel sem vennél, #5.?

Vagy ha mondjuk influencer? Valaki szerint az is etikátlan...


Illetve azzal is mi a probléma, ha bármilyen módon etikátlan tevékenységet űztem? Pont azért adom be a jelentkezésemet az adott munkahelyre, hogy teljesen mást csináljak...

Amúgy hobbiból is lehet "etikátlankodni" bármilyen munka mellett, lehet nap mint nap veszel fel olyanokat.

2020. jan. 18. 12:47
 8/8 anonim válasza:
Hmmmm. Erről egy régi ügy jut eszembe:) Pofonegyszerű a megoldás. Van egy barátom, a BME-n végzett, jó régen, mindegy. Akkoriban "bedolgozott" egy cégnek - azért idézőjelben, mert nem tudom milyen státuszban. Lenyeg, hogy valami programozás volt. Igen ám, persze, hogy rákérdeztem, hogy mégis mi az alfa meg az omega, és itt a lényeg: azt válaszolta, hogy bocsássak meg, de erről NEM MONDHAT KONKRÉTUMOKAT, MERT TITOKTARTÁSI SZERZŐDÉSE VAN! Na... Legyél kreatív. Bemész az interjúra, aztán amikor jön a vállalkozás akkor azt mondod, hogy vállalkozóként egy külföldi cégnek dolgoztál, de titoktartási szerződésed van. Mi több ez neked egy win-win: egyfelől így normálisan letessékeled a HR-t a pályáról, másfelől azt fogja gondolni, hogy micsoda megbízható ember vagy stb. Én így gondolom.
2020. febr. 11. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!