Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezeknek az informatikai...

Ezeknek az informatikai tanfolyamoknak van értelmük a tapasztalat szempontjából?

Figyelt kérdés
Most szereztem BSc diplomámat informatikai területen, azonban nincs semmi szakmai tapasztalatom és a CV-m elég gyér, emiatt arra gondoltam, hogy elvégzek 1-1 ilyen tanfolyamot... [link] ...amit beleírhatok a CV-mbe és nagyobb esélyem lehet egy-egy junior állásnál. Van-e ezeknek értelmük vagy hagyjam a fenébe? A legfontosabb az lenne, hogy most pályakezdőként tapasztalatra tegyek szert, mert minden infós álláshirdetésben az szerepel, hogy 1-3 év tapasztalat (a diploma mellett), de sajnos nekem a pár hónapos kötelező gyakorlaton kívül semmi nincs a CV-mben.

2020. jan. 17. 16:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A tanfolyam az oktatás, olyan mint az egyetem. Ettől nem lesz több szakmai tapasztalatod.
2020. jan. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%
Ne foglalkozz ilyenekkel, add be sok helyre, valahova fel fognak venni, és ott szerzel tapasztalatot.
2020. jan. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#2: Olyan helyekre csak nem adhatom be, ahol 1-3 éves szakmai tapasztalatot várnak el, nem? Márpedig az IT-s állások drasztikus többsége kb. ilyen.
2020. jan. 17. 17:06
 4/21 anonim ***** válasza:

Tuti nem találsz munkát a friss diplomáddal?


Ismerősömnek egy félbehagyott matematika szakos tanulmánya volt, ami alatt tanult C++ -t és azzal talált helyet programozóként.

2020. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#4: Én is tanultam az egyetemen programnyelveket (mindenből egy keveset), de amiknél nincs is években elvárt szakmai tapasztalat ott is olyan technológiák vannak követelménynek, amiről az egyetemen én még életemben nem is hallottam. Ahol meg tapasztalatot kér arra meg már kattintani sem merek. :D


Vagy csináljam azt, hogy nézzek meg 10-15 ilyen infós álláshirdetést és az elvárt követelmények alapján vegyek meg egy tucat Udemy-s kurzust, végezzem el és írjam bele referenciaként?

2020. jan. 17. 17:20
 6/21 anonim ***** válasza:
51%
Add be, akkor is ha 1-3 év tapasztalatot kérnek. Nem kell mindent kicentizni. Ha kell a munkaerő, felvesznek. Nem feltételezgetni kell, hogy úgyse vennének fel, hanem menni előre, beadni 30-50 helyre és megnézni, mi a visszajelzés. Ilyen időpocsékoló tanfolyamocskákat meg felejtsd el! Egy hobbi projekttel jobban jársz, építs fel valamit!
2020. jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

"#2: Olyan helyekre csak nem adhatom be, ahol 1-3 éves szakmai tapasztalatot várnak el, nem? Márpedig az IT-s állások drasztikus többsége kb. ilyen."


Miért ne adhatnád be? Nem kell szentírásnak venni ezeket a kiírásokat, engem hívtak már be többször is bölcsész végzettséggel és nyelvtudással ilyen helyekre interjúzni.

2020. jan. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%

Pedig nem valószínű, hogy protekció nélkül fel fogják venni oda, ahova 1-3 év tapasztalatot várnak...

Ha annyira szükségük lenne a munkaerőre, akkor tapasztalat nélkül is felvennének embereket, ezt pedig bele is írnák a hírdetésbe.


Egyetem alatt kellett volna a kérdezőnek diákmelózni, és gyakornoki pozikra jelentkezni.

Nagyon telített a piac, akárki akármit is hazudik ezen az oldalon!

Sajnos az elkövetkezendő 1-2 évben be kell érnie a kérdezőnek egy állami cégnél meghírdetett pozival, oda felveszik, de siralmasan keres majd...


Az udemy-s kurzus pedig nem baromság, hanem erősen ajánlott!


De spórolhatna egy külföldi part-time MSc-re is, és el kell húzni az országból!

2020. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%

"Nagyon telített a piac, akárki akármit is hazudik ezen az oldalon!"


Te valami alternatív dimenzióban élsz, az tuti.

Böki a csőröd, hogy olyanokat is felvesznek, aki nem tanult annyit mint te, és ezáltal úgy érzed, leértékelődsz? Kár. Pedig ez a probléma a rajtad múlik és nem máson. Bizonytalan kezdők szapulása helyett mondjuk tanulhatnál valamit, hogy nőjön az önbecsülésed.

2020. jan. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó! Nekem ez a tapasztalatom, ennyi...

Én azt látom, hogy Budapesten külföldi infós diplomával vesznek fel, leginkább külföldieket, ha mindenképpen kezdőket akarnak, mert nekik garantál is valamit az oklevelük.

2020. jan. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!