Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetek egy időben valahol...

Lehetek egy időben valahol főállásban és máshol bejelentett gyakornok, gyakornoki fizetéssel?

Figyelt kérdés

TB és egyéb szempontból lehetséges?


A gyakornoki státusz szerződéses lenne, gyakornoki bérrel.

A jelenlegi főállású munkaviszonyom addig megmaradna.


Tudom, felmerül a kérdés, hogy a munkáltató ezt miért hagyná. Hagyja, különben fel sem tettem volna a kérdést.


Köszönöm a segítséget előre is!



2020. jan. 18. 08:34
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Annyi munkaviszonyod lehet, amennyit akarsz és bírsz, csak értesítened kell a munkáltatódat, ha új jogviszonyt létesítesz. Adót meg járulékokat pedig ugyanúgy vonnak mindkét fizetésből.
2020. jan. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Ha a gyakornoki szerződés nem tiltja.

Általában nem lehet mellette főállásod. Bár számít, hogy hol. Versenyszférában nem tudom, hogy működik.

2020. jan. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, természetesen értesítem. Mindkét hely tudni fog a másikról.


Adózás miatt van-e bármilyen plusz teendője a munkáltató cégnek? Plusz adatlap, stb...


Azért én kérdezem, mert KKV cég és ők el is várják, hogy én szolgáljak ilyen infokkal, legalábbis első körben.

2020. jan. 18. 12:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindegyik fizeti utánad az adókat, mint eddig. Nincs közük ebből a szempontból egymáshoz. A másodállásnál kell jelezned, hogy van főállásod.
2020. jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A gyakornok nem külön munkajogi státusz.

Ugyanúgy kell csinálniuk mindent, mintha csak náluk dolgoznál.

Ha beteg vagy, akkor viszont két beteglapot kell kérned az orvostól, külön naplószámmal.

2020. jan. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés.


A gyakornoki fizetés, tanulmányi szerződés, magával von-e teljeskörű TB jogviszonyt?

Köszönöm!

2020. jan. 19. 14:24
 7/9 anonim ***** válasza:
A tanulmányi szerződés mást jelent. Egzaktul írd már meg, hogy mi lesz a jogviszonyod, ne nekünk kelljen találgatnunk.
2020. jan. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Elnézést!

Diplomás pályakezdő program, szerződéses gyakornoki pozíció. Határozott idejű, napi 8 órás, gyakornoki szerződést kötnének a kiválasztottal.

2020. jan. 21. 09:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Az sima munkaviszony minden adóval, járulékkal.
2020. jan. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!