Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Váltanátok munkahelyet?

Váltanátok munkahelyet?

Figyelt kérdés

A mostani munkahelyemen kb 1,5 éve vagyok, határozatlan szerződéssel, busszal ingázom 25 km-t (Jó a közlekedés). Itt hamarosan leépítés várható, nem tudom maradna-e a helyem.

A másik munka helyben van, gyalog 10-15 perc, de biztosan határozott szerződésem lenne, talán évekig is. Fizetésben ugyanaz.

Szeretnék szülni hamarosan (ha maradok a jelenlegi helyemen, szeretnék próbálkozni a teherbe eséssel, ha váltok, akkor később), végülis elkésve nem vagyok még, 27 éves leszek, de vágyom rá már régóta.

A kérdés az, ha nem szűnik meg a helyem, és át is vennének, ti váltanátok?

Mire számíthatok ha határozott szerződés mellett teherbe esem? (Munkaviszonyom 3,5 éve van, a mostani előtt volt 1,5 hónap megszakítás)



2020. jan. 18. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem szűnik meg, nem váltanék. Középiskolától kezdve kb 15 évig jártam naponta 20km-ről iskolába/dolgozni, szerintem bírható.

Az új hely pedig ki tudja, milyen lenne. És főleg a terhesség miatt nem. Ha teherbe esel, nem rúghatnak ki (csoportos leépítésnél mondjuk igen), de ha lejár a szerződésed, nem kötelező hosszabbítani, és általában nem is szoktak. Akkor pedig ott leszel munka nélkül, és kapod szülés után a gyest meg a családi pótlékot, ami együtt 37 ezer.

2020. jan. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyi kimaradt, hogy nagyjából azért tudom milyen a másik hely, voltam ott többször gyakorlaton. Pörgősebb, megterhelőbb fizikailag és szellemileg is, de változatosabb. Régóta szeretnék bekerülni, de a szülés miatt félek. A legjobb az lenne ha szülés után jelentkezhetnék ide, de félek ha a mostani lehetőséget elszalasztom, később nem lesz.
2020. jan. 18. 10:20
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Fizetés hol mennyi? Párod mit mond?

Ezenkívül lehet, hogy ha itt leépítenek, ott még akkor is próbálkozhatsz, nem?

2020. jan. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Már a sokadik ilyen női kérdező itt az utóbbi időben.

Mondjátok már meg miért gondolja mindenki, hogy jó ötlet lenne felvetetni magát valahova máshova csak azért, hogy onnan menjen szülni. Mi a ráció ebben?

Tényleg érdekel.

2020. jan. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen hosszúak lennének a szerződéses idők? Hacsak nem egyben 3-4 év, hanem 1 éves vagy rövidebb, ne vàllald szülés előtt. Ha terhesen jár le, ott maradsz minimális pénzzel ahogy már írták. Ha kisbabával jár le, nem biztos hogy megint felvesznek utána. Ráadásul ha akarsz tesót rá sem jár majd gyed ha a tesó születésekor nincs élő munkaviszony.
2020. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan a szerződések időtartamát, de ahogy hallottam, fél-1 évente újítanak.

4-es, én sem gondolom jó ötletnek, ezért halasztanám a szülést de nem szívesen tenném. Viszont ha itt megszűnik a helyem, mindenképp mennem kell vhová, akármilyen szerződéssel.

2020. jan. 18. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!