Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik ilyen havi 200-300...

Akik ilyen havi 200-300 max.400 ezreket keresnek azoknak miből lesz saját ingatlana, kocsija, megtakarítása?

Figyelt kérdés
Szerintem ennyiből vegetálni lehet, vagyont felhalmozni és komolyabb célokat elérni semmiképp.

2020. jan. 18. 18:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
25%

200.000 körül kezdtem, már több, mint dupláját keresem. De nem vegetáltam. 800.000 Ft-os autóval kezdtem, most 3+ milliós, ritka, "sport"autóm van. Eleinte az olcsó autóval jártam be dolgozni, az termelte meg a másik árát. Lakást pedig szülői segítséggel és hitellel vettem.

Bőven meg lehet ennyiből élni, csak ésszel kell csinálni.

Sőt ebben a helyzetben reális célnak látom, hogy lakásból kertes házba tudjak költözni a közeljövőben.

2020. jan. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Ennyinek kellene a létminimumnak lennie.


Ebböl már meg lehet élni es nem kell vegetálni.

Vagyont ennyi fizetesböl nem lehet összeszedni úgy, hogy valamiröl ne kelljen lemondani.

2020. jan. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%

Én 400-at kapok, túlórákkal 450-500 között szokott összejönni. Nem lakásra gyűjtök, hanem a saját szakmámban vállalkozás felé orientálódom. Nem veszek drága autót, az én értékrendemben nincs helye 3-5 milliós gépnek, az 1-2 milliós pedig zsákbamacska, vagy kifogsz egy hibátlan darabot és használod, vagy nem és ráköltesz még egyszer annyit pár év alatt. Túl sok pénz az kihajigálni az ablakon. Inkább megveszek 3-400 eft-ért egy olyat ami nem rohad, ráköltök 4-500-at alkatrészre, megcsinálom és 1 millión belül van egy hibátlan, megbízható autóm aminek ismerem minden porcikáját. Következő autóm sem lesz másképp, bár nem tervezem a cserét. Esetleg egy munkásautó beiktatása, hasonló "elvek" alapján.

Ha hosszabb távon gondolkozom (10+ év) sokkal jobban megéri számomra így, mint most lakás önerőre kuporgatni 3-4 évig, majd egy 10-en éves hitelbe verni magam.

2020. jan. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Azért nettó 400 ezerből nem lehetetlen egy lakásőnerőt összegyűjteni...
2020. jan. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Van, öröklésből. Lakás is, kocsi is, megtakarítás már necces, ha a párszázezret nem tekintjük annak (pillanatok alatt elmegy egy nagyobb kiadásra, én ezt nem is számolnám annak).

De lesz az is.

2020. jan. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Nettó 250 ezret keresek, és nem vegetálok.

Lakáshitelt egyedül vettem fel, 0 ft önerővel.

Azt ugyanakkor, személyi hitel formájában vettem fel, már visszafizettem.

Akkor még volt feleségem, de a hitelt egyedül vettem fel, mert a nettó 150-re is megadták.

Most elváltam, egyedül fizetem, még 10 év van hátra.

A fizetésemből fizetem a hitelt, a rezsit, és egyáltalán nem vegetálok a maradék összegből.


A megoldás az, hogy nem kell a nagyvárosban 25-30 milliót adni egy apró lyukért, hanem vidéken ennek a feléért, harmadáért lehet venni egy 2x akkorát.

Az én családi házam 8 millió volt, ma a hasonlókat 12-20 között hirdetik, állapottól függően.

Simán megduplázódtak az árak 10 év alatt, de tegyük hozzá, a fizetések is!

Akkoriban nem dobálóztunk ilyen 400 ezres összegekkel. (ez az akkoriban 10 évvel ezelőttöt jelent, és sima szakmunkás bért.)

2020. jan. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
58%

Lakás nekem is van, öröklésből és abban az időben, amikor megkerestem a nettó 200-at, félre tudtam tenni. Nem sokat, ha az embernek ugyan nincs pénzes hobbija, viszont nem vállal kényelmetlenségeket. De félre tudtam tenni.

Olyan nettó 300-től tippre az albérletesek is félre tudnak tenni.

Nettó 400 ezer meg mindkét csoportnak tök jó fizu szerintem!!

Én havi 200-at félre tudnék tenni nagyon kényelmes élettel, úgy, hogy megvehetném azt is, amire vágyok - pl nem elektromos, de jobbfajta roller, ellipszis tréner. Spórolósabb időszakban 250-et is.

Ha párkapcsolatban élnék és ő is ennyit keresne, akkor pedig 4-500 ezret is. Egy év alatt önerő egy jó kertes házhoz.



Amúgy nemrég volt saját kérdésem és másé alatt is vitám. Ott lehurrogtak, hogy miért nem tudok nettó 100-ból megélni és miért állítom, hogy a mai fiataloknak nehéz anyagilag (szerintem a döntő többség 200 alatt keres).

2020. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Egyébként a párszázezret én se nevezném megtakarításnak.

Nekem kb ennyi van már csak és nem vagyok nyugodt.

Egy egészségügyi probléma, vagy tönrekemegy egyszerre több háztartási gép, kitörik az ablaküveg, csöpög a csap, folyik a tartály - és elúszott a párszázezer forint. Vagy épp 2 hónap munkanélküliség vegyül esetleg az előbbiekkel.

2020. jan. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
31%

Mindig ezek jönnek fel, de ezek közül szerintem egyik sem reális.


Eü. problémám sokféle volt-van, gyakorlatilag egyik sem került úgy pénzembe, hogy százezreket költsek rá.

Pár ezer max, vagy pár tízezer kiesés, ha táppénzen vagy.

De hogy ez vigye el a megtakarításodat, az nem realitás.


Csöpög a csap, csőtörés, bármi ilyesmi: ezeket fedezi a lakásbiztosítás.

Ha azt mondod, nincs lakásod - hisz ez volt az eredeti kérdés - akkor ez nem a te költséged.

Mondjuk hosszú távú albérletben kicserélhetsz egy csapot, de hogy több százezret költ egy javításra, az megint csak nem életszerű, hisz nem a te tulajdonod.


Több háztartási gép megy tönkre egyszerre: te nagyon szereted az összeesküvés-elméleteket.

Erre 1% az esély. Amúgy hány nagygép van, ami tönkre tud menni, és mindenedet elviszi? Ami nélkül nem lehet élni?

Mert ha pl. a szárítógépem menne tönkre, egye fene, leéltem 30 évet nélküle, és még csak nem is hiányzott.

Mosogatógép nélkül szintén. Tök jó, kényelmes, de ha nem lenne rá pénzem, nem sírnék éjjelente emiatt.

Egyedül a mosógép az, amit muszáj lenne 1-2 héten belül pótolni.


Szóval semmi olyat nem írtál, ami életszerű lenne.

2020. jan. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
Nettó 240ezret keresek, 120ezret mindig felrerakok, nem vegetálok, kocsival járok dolgozni, havi 1-3x mozi stb egy3b szórakozás, minden nap főzök stbm stb. Párom is ennyit keres es rak félre, évente kb. 3 millió összejön. Az eddig összegyűjtött pénzünk állampapírban tartjuk. Nembmindenki életképtelen ám
2020. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!