Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan szerezzek gyakorlatot...

Hogyan szerezzek gyakorlatot vidéki egyetemistaként?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, nyelvszakos vagyok és ez a harmadik félévem. Mindenki mondogatja, hogy már az egyetem alatt is célszerű dolgozni, hogy legyen némi tapasztalata az embernek és nagyon sokat lehet belőle tanulni is, lehet fejlődni stb., stb.... Főleg, ha az ember olyan szakon tanul, mint én. Ez jól is hangzik, én tök szívesen dolgoznék is, de nem találok semmilyen jó lehetőséget. Vidéki egyetemen tanulok, ahol eleve kevesebb a lehetőség, mint Budapesten. Nekem az órarendem is nagyon rossz, mert hétfőtől péntekig minden nap vannak óráim, szétszórva reggel 8 és délután 6 között. Hétvégén abszolút ráérnék dolgozni, viszont eleve kevés hétvégi munkalehetőség van és azok sem “hasznos” munkák szoktak lenni (bocsánat, nem kell ezt félreérteni, csupán arról van szó, hogy én nem pénzt akarok keresni, hanem egy olyan munkahelyet keresnék, ahol használhatom a nyelvtudásom és új dolgokat tanulhatok, sajátíthatok el). A nyelvoktatás és korrepetálás sajnos nem jött be, mert túl sok hallgató hirdeti magát és nyilván vannak profi, végzett tanárok, hosszú évek tapasztalatával, nyelvtanfolyamok is (akár ingyen), így kvázi esélyem sincsen. A lakóhelyemen is ugyanez a helyzet, csak ott még rosszabb is valamivel.
2020. jan. 19. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Melyik település és milyen szak?
2020. jan. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pécs, anglisztika szak.
2020. jan. 19. 14:56
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Úgy tudom 3 McDonald's is van Pécsett, anglisztikával felvesznek bármelyikbe szerintem.
2020. jan. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Mi volt a terv, mikor úgy döntöttél, hogy anglisztikára mész? Mit akarsz csinálni, ha elvégzed?

Bölcsészként egyébként valóban ott a meki, de van két burger king és egy kfc is.

2020. jan. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, meki és egyéb gyorséttermek vannak, de nem ilyen munkát szeretnék. Pénzszerzésre nyilván az is tökéletes, de szerintem semmivel nem lennék vele előrébb, nem ad semmi pluszt, nem gyakorolhatom az idegen nyelveket (max. ha betéved egy külföldi és elől vagy) és emiatt szerintem nem érné meg.
2020. jan. 19. 15:15
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Tehát 2 opció van:

- nem dolgozol

- dolgozol neked nem tetsző helyen

És te az elsőt választod.

De akkor miért írtad ki ezt a kérdést?

2020. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Még nem tudom konkrétan, hogy mit szeretnék csinálni. Emiatt is lenne jó, ha lenne valami lehetőségem kipróbálni több területet pl. nyelvtanítás, fordítás, bármilyen adminisztratív vagy kommunikációs munkák, újságírás, szociális terület stb., igazából tényleg bármi, ahol használható a nyelvtudás. Több nyelvet is beszélek és tanulok, érdekel a fordítás is (most is fordítás speces vagyok és ezt szeretem), szóval mindenképpen tovább is szeretnék majd tanulni. Viszont jó lenne, ha már közben is tudnék valamilyen munkát végezni.
2020. jan. 19. 15:21
 8/13 A kérdező kommentje:
Mert kíváncsi vagyok, hátha valaki lát valami lehetőséget, amit én nem... Szeretnék dolgozni, de nem azért, mert nincsen jobb dolgom vagy mert pénzt szeretnék keresni, hanem olyan munkát szeretnék, ami a hasznomra válik a tanulmányaim szempontjából.
2020. jan. 19. 15:22
 9/13 anonim ***** válasza:
SSC, customer service center, ha van a közelben
2020. jan. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tesco?


Egyébként nyugodj meg, mérnökszakos hallgatók is többnyire gagyi kulimunkákat végeznek.

Te is azt fogsz, legalábbis egy ideig biztos. Kérdés, hogy egyáltalán akarsz-e dolgozni?

2020. jan. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!