Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a Morgan Stanleynél...

Milyen a Morgan Stanleynél dolgozni?

Figyelt kérdés
Fejlesztőként vagy kvantitatív pénzügyesként, Budapesten.

2020. jan. 19. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Jól fizet, átlagnak a 1.5xese,de kihajt keményen és ha nem bírod a tempót, pápá
2020. jan. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Mint bármelyik más nagyobb multinál.
2020. jan. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy kettes írja.

Én EPAMnál voltam előtte, azelőtt Miskolcon Finastránál.

Elég hasonló az összes ilyen nagyobb multi.


(az első nem tudom miről beszél egyébként)

2020. jan. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
És mit jelent neked konkrétan, hogy az összes többi multi?
2020. jan. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Vannak cégek, ahol mindenki megfordul egyszer, az EPAM és a Morgan Stanley pont ilyenek. Olyat nem ismerek, aki itt is maradt, csak olyat, viszont olyat többet is, aki járt 1-2 évet, majd váltott. Oka van gondolom. Ha olyan jó hely lenne, nem lenne ilyen nagy a fluktuáció.
2020. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Első válaszolóra reagálva:


"Jól fizet, átlagnak a 1.5xese,de kihajt keményen és ha nem bírod a tempót, pápá"



-Nos. Se az átlagnak a 1.5x -ét nem fizeti már, 10 évvel ezelőtt valóban így volt, ma már teljesen utolérte a piac.

-Kihajt keményen. Vagy igen vagy nem. Annyira felhígult a magyar iroda, hogy vannak olyan projektek ahol napi 1 óra a tényleges munka.

2020. jan. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Ugródeszkának teljesen jó egyébként, mert CV-n jól néz ki.
2020. jan. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Ők szoktak alkalmazni kezdőket?


Nem az álláshirdetés alapján, hanem a gyakorlatban?

2020. jan. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én dolgoztam ott 2.5 évet programozóként.


Először is a 8-as kérdésére, igen, szoktak alkalmazni kezdőket.


Először is vesznek fel gyakornokokat, akik még egyetemre járnak, nyárra vagy év közbenre részmunkaidőben. Volt a csapatunkban gyakornok, illetve más kolléga meg gyakornokként kezdte.


Aztán vesznek fel friss diplomás pályakezdőket is az úgynevezett grad programra, ez 2*6 hetes képzést jelent külföldön (London, New York), utána csapatba kerülnek itthon, de 2 évig a tanulmányi szerződés alapján ki kell fizetniük a képzést, ha lelépnek. Ilyen ember is volt 2 a csapatunkban.


Én mondjuk egyik sem voltam, volt már 3 év munkaviszonyom máshol előtte.


A fluktuáció valóban nagy. Azok maradnak sokáig, akik képesek előrelépni, van olyan aki velem kezdett és már VP külföldön. Illetve vannak akiket külsősként vesznek fel, és csak kevesen kerülnek ki a státuszból, miközben nincs fizuemelés sem, na én ezért is léptem végül le. Bár azt mondják, akik belsősök, azoknak sincsenek túl nagy emelései.


Hogy jól fizetnek-e? Én elégedett voltam az elején a béremmel, később nem, de amúgy nagyjábol annyit fizetnek, mint mások a piacon, nem kiemelkedő. A cafeteria mondjuk jó volt, jobb mint máshol, ahol dolgoztam. A mi csapatunkban nem kellett kidolgozni a belünket, de voltak akik többet vállaltak be, sok múlik te mit akarsz. A munkakörnyezet az open office ellenére kellemes, a céges kultúra humánus, az ottani társaságot is bírtam, de ez csapat függő. A céges bulik nem kötelezők, de jók voltak. Training lehetőségek nem voltak túl jók, és gyakran nyomást gyakoroltak fentről, hogy ne menjünk erre vagy arra, máskor meg leszóltak, hogy miért nem megy senki trainingekre. Belső angol tanfolyamot egy évig fizetik, utána lehetőség van részfinanszírozással, illetve lehet részfinanszírozással más idegen nyelvet is tanulni, én németre is jártam egy ideig. Szakmailag akkor nem éreztem túl motivalónak a munkát, mai szememmel közepesnek találom, mert az máshol sem jobb. A csapatunkhoz tartozott 3-4 nagyobb szerver oldali és 2 kliens oldali alkalmazás, azokba fejlesztettük az új feature-öket, pozitív volt, hogy ezen belül mindenki dolgozott mindegyiken, de mindenkinek kialakultak a legfontosabb területei. Volt hogy valamit teljesen újraírtunk, volt hogy egy törvényváltozás miatt fél évig sok csapaton átivelő projektben vettünk részt. Az angolt intenzíven használni kell, heti több meeting a csapat egy másik lokációban dolgozó részével, de sokszor beszéltünk support teamekkel, vagy közvetlenül a szoftvereink használóival, mert az L3 support végső soron mi voltunk. Mivel egy befektetési bank, a szabályozasok miatt a deploymentekhez viszonylag sok adminisztráció tartozott.



Nagyjából röviden ennyi. Nem bántam meg, hogy ott dolgoztam, ha anno belsősnek vettek volna fel, lehet tovább maradtam volna. Egy-két évet is érdemes ott dolgozni, de ha bejön, lehet épp te leszel, aki karriert épít ott. Más bérébe nem látok, de gyanús, hogy VP-től felfelé nem fizetnek rosszul, illetve ha mégsem jön be a cég, az ottani tapasztalat jól jöhet más hasonló cégeknél is, pl. msci, epam, blackrock.

2020. jan. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Aztán vesznek fel friss diplomás pályakezdőket is az úgynevezett grad programra, ez 2*6 hetes képzést jelent külföldön (London, New York), utána csapatba kerülnek itthon, de 2 évig a tanulmányi szerződés alapján ki kell fizetniük a képzést, ha lelépnek. "


Annyit tennék hozzá, hogy ez szépen visszaépült. Mostmár a fele london, fele Budapest, de a 2 év maradt.

Illetve már csak őszi grad program van.


"Más bérébe nem látok, de gyanús, hogy VP-től felfelé nem fizetnek rosszul,"

Ja ez egy pletyka, hogy ott jól fizetnek, de senki se tudja :D Glasdooron volt, hogy írta valaki, hogy BP alatt szar feletete jó. (egy ex VP)

2020. ápr. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!