Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják mindenhol azt a...

Miért mondják mindenhol azt a multikra, hogy "ugródeszkának jó", "a CV-n jól mutat", "onnan könnyű dobantani értelmes helyre", stb? Pontosan hová lehet onnan ugrani és az miért jobb?

Figyelt kérdés

Komolyan mindenhol ilyeneket olvasok, területtől függetlenül...

Vegyészmérnököknek,.gépészmérnököknek, közgazdászoknak szoló kérdéseknél, mindenhol.


2020. jan. 20. 01:02
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Mert így van. Sokkal jobban néz ki CV-n mondjuk az, ha a Vodafone-nál dolgoztál Pesten, mintha a Szabó Jóska tejipari Kft-ben dolgoztál volna Kiskunhalason.

Ha jön két jelentkező ugyanannyi tapasztalattal, csak az egyik egy ismert multinál szerezte azt a tapasztalatot, a másik meg valami noname kis magyar startupnál, amiről soha életemben nem hallottam, akkor egyértelműen az elsőt fogom előnyben részesíteni.

2020. jan. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Ahogy az első írja.

Ha munkahelyet váltok például és több helyről is kapok hasonló ajánlatot, akkor azt is figyelembe veszem, hogy melyik jelent majd jobb lehetőségeket egy későbbi továbblépésnél.

2020. jan. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Engem az érdekelne, mi az értelmes hely, ahová lehet dobbantani.
2020. jan. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De nekem az a problémám, hogy a legtöbben úgy beszélnek a multikról, mintha rossz lenne, de azért LEGALÁBB az önéletrajzban jól mutat majd, ha akarok valami JOBBAT!


Mi a jobb?


Ez lett volna a kérdés lényege...

2020. jan. 20. 15:00
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Multizás után én távmunkázni kezdtem (külföldi cégeknél), nem volt kedvem tovább napi 8 órát ugyanabban az irodában ülni, ugyanazokkal az emberekkel.
2020. jan. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Én mindig jobb multihoz megyek.
2020. jan. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én multis tapasztalat után dinamikusan növekvő startuphoz mentem - nekik pont olyan kellett aki a változásmenedzsmentet lekezeli a cégnél, engem meg pont az érdekelt, a sok excel-színezés meg havi nagyriport az amcsik/németek/indiaiak/akárkik felé nem.

Nagyon normális cég, juttatásként kb. ennyit kapnék multinál is, de laposabb a szervezet és szakmailag is jobbak a vezetők, emiatt sok politizálás nincs is, mint a multinál. Plusz az ember látja, hogy a munkájának van eredménye, igazi tanító-tanuló közeg. A sok potenciálról nem is beszélve.

Sok ilyen cég van mostanában itthon, én jobbnak gondolom őket a multinál.

2020. jan. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%
Mi lenne, ha befelé figyelnél és azt próbálnád eldönteni, hogy TE MIT SZERETNÉL CSINÁLNI? Lehet, hogy egy no-name tejipari kis cégnél sokkal több tapasztalatot szerzel és még a munkádat is fogod szeretni, mint egy vadkapitalista jól hangzó multinál.
2020. jan. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BeefEater ***** válasza:
100%

Hamarabb behívnak és komolyabban vesznek, ha általuk is (el)ismert cégek vannak az önéletrajzodban. Pár év multizás után jobban fogod tudni, hogy mit szeretnél és könnyebben bekerülsz oda.

Sokan startupokhoz akarnak menni, vagy csak más, jobb pozícióba. A nagyobb fluktuáció miatt életed első manageri beosztását is egyszerűbb lehet megszerezni.

2020. jan. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!