Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti elmennétek olyan munkahelyr...

Ti elmennétek olyan munkahelyre dolgozni, ahol a felvételin egy nem is munkakörhöz kapcsolódó teszttel szivattak? Ráadásul azt mondták az első kör után, hogy felvettek de ez a teszt még kell.

Figyelt kérdés
2020. jan. 20. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Ha jó busás fizetés vár rám akkor eltűröm a szivatást.
2020. jan. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha minden sikerült és megvan az állás akkor már megpróbálnám ha már ennyit küzdöttem egy rohadt munkáért mert az már nem kerül semmibe. Ha a munkám alatt is szívatás lesz akkor pattanok értelemszerűen, próbaidő alatt azonnal el lehet menni, nem kell indoklás, se felmondási idő semmi egyéb macera. Én ennek ellenére adnék egy esélyt a dolognak, megnézném mennyi az egy havi fizu amit ténylegesen a kezembe kapok és ez alapján még mindig eltudom dönteni hogy a munkakörülményekhez képest megéri-e nekem ott dolgozni vagy sem. Én is voltam olyan interjún ahol a tesztírással kezdtünk és utána volt az elbeszélgetés stb... elég szívatos volt a teszt. Amikor már dolgoztam akkor rájöttem hogy a tesztfeladatok közül egyedül a számolás az ami fontos a cégnél, többi minden más egy baromság volt. De elmondták nekem a HR-en pár hónappal később amikor ugye próbaidő végén felhívattak mindenkit akinek aktuális volt a próbaidő vége és akkor közölték vele hogy mennyire felel meg a munkájuk tehát maradhat vagy sem. Akkor én rákérdeztem és mondták hogy azért kell nekik ilyen tesztfeladatokat íratniuk mert ezzel is ki akarják szűrni azokat a leendő dolgozókat akik nem alkalmasak a munkára. Meg a gondolkodás módot tesztelték ezzel leginkább amit tény és való hogy kellett azon a munkahelyen. Egyébként maga a munka nem volt rossz a fizetés is ahhoz képest megfelelő volt, a körülményekkel sem volt baj mert valóban az volt amit ígértek, tiszta rendezett munkakörnyezet, normális pihenő hely stb... ezek mind igazak voltak semmi átverés nem volt benne.
2020. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Az kérdés, hogy a tesztnek van-e köze a munkakörhöz, mert attól, hogy te nem látod, még lehet. (pl. elöfordul, hogy a szociális képessségeidet tesztelik vele, vagy azt, hogy mennyire vagy képes problémákat megoldani elökészítés nélkül, vagy mennyire tudsz egy közösségbe beilleszkedni, stb)

Szóval egyáltalán nem biztos, hogy szivattak, csak még egy szürö volt, amin át kell menni. Attól ugyanis, hogy szakmailag megfelelsz, emberileg még nem biztos!

2020. jan. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
Általában személyiség teszteket szoktak kitöltetni, engem egyszer például amiatt nem vettek fel, mert az jött ki, hogy vezető személyiség vagyok. Ez például a munkáltatónak hasznos lehet. De volt olyan is, hogy elém raktak egy 200 kérdéses tesztet, amiről miután utána néztem kiderült, hogy a szcientológia egyház atyjának a fejéből pattant ki...ha ilyen tesztet kaptál, szerintem ne fogadd el az állást.
2020. jan. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:
17%
Gondolom akkor a munkavállaló is kitöltethet egy tesztet az igazgatóval, hívja és elé teszi a tesztet és akár fél vagy egy órás is lehet a teszt. Mert ugye megfelel-e az igazgató a munkavállalói elvárásnak?
2020. jan. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:
0%
😂
2020. jan. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
utolsó: szerinted a dolgozók veszik fel a vezetöt vagy fordítva?
2020. jan. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!