Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Zepter-nél dolgozik valaki?...

Zepter-nél dolgozik valaki? Milyen a fizetés, a munka?

Figyelt kérdés
Irodai Asszisztens volt a hirdetésben írva, voltam tegnap a tájékoztatójukon, elméletileg nem kell eladni semmit, csak ott lenni szerződéskötésekkor, de érdekelne pár infó olyantól, aki ott dolgozik, vagy dolgozott. A szerződésben benne van gondolom, hogy nem léphetek ki, ha nem tetszik a dolog, igaz? Mennyi átlagosan a fizetés? Dobálóztak ott olyan számokkal, hogy van, aki 2 milliót is megkeres, de bűzlött a marketing szagtól. Holnap meg holnapután lesz ilyen elméleti, meg gyakorlati "felkészítő" és hát nem is tudom, han-e értelme elmenni. Igaz én irodai munkát keresek BP-n belül, de ez a cég nekem gyanús.

2020. jan. 21. 09:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
# 6: a taglalt átveréses biznisz szempontjából tökmindegy...
2020. jan. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
94%
A Zepter egy hazug, bűnöző maffiahálózat. Azt se hidd el nekik amit kérdeznek. Az interjúnak hazudott beetető termékbemutatón egyszerűen belehazudnak a képedbe.
2020. jan. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
96%

Én ősszel "dolgoztam" náluk kicsivel több, mint egy hónapot. Irodai asszisztensként volt hirdetve az állás, 240 ezres fizuval. Nagyon sok reményt nem fűztem hozzá, mert valami komoly irodai munkára gondoltam ennyi fizuért, de egyrészt nem írták, hogy kell több éves tapasztalat, másrészt akkor még nem laktam messze a helytől. Egy nagy terembe beültettek mindenkit (kb 50 embert) és mondhatni termékként mutatták be az állást. Mivel muszáj volt gyorsan munkát találnom, ezért úgy voltam vele, hogy ha annyira nem is jön be, de egy pár hétig jó lesz, ameddig találok egy normálisabbat. A betanítás egy napos volt, ledarálta az egyik előadó ugyanazt amit a sok idős embernek mond a termékbemutatókon, majd másnap levizsgáztunk, ahol közösen megoldottuk a feladatsort két ott dolgozóval, hogy mindenkinek 100% legyen. Tehát még annyit se vártak el, hogy legalább a termékeiket megtanuljuk (nem mintha pont az lett volna a munkánk, hogy eladjuk őket). Aztán amikor kezdtem a "munkát", akkor derült ki, hogy amúúúgy napi 2 órára jelentenek be, ha többre akarom akkor kevesebb fizut fogok kapni az adózás miatt, ja és közel sem annyi lesz a fizetés, mint a hirdetésben írták, plusz "igen igen, a nyugdíj miatt ez sokaknak nem tetszik, de mire én nyugdíjaskorú leszek, már nyugdíj sem lesz." Itt nagyon magamba kellett fojtani egy jó szívből jövő anyázást. A feladatom az volt, hogy a felettesem kinyomtatott egy listát, és a rajta szereplő embereket kellett felhívni. A legocsmányabb, hogy mindig be kellett adni egy indokot szegény időseknek, hogy "új termék megjelenése miatt hívjuk, hogy kikérjük a véleményüket", "a zepter alapítójának a nem tudom hanyadik születésnapja alkalmából szeretettel meghívjuk egy kis eseményre", vagy "valamelyik termék valahanyadik évfordulója alkalmából tartunk egy kis jubileumi rendezvényt", meg meg volt ígérve nekik egy névre szóló ajándék is, ami akkor egy ronda ékszer volt és egy érrendszeri vizsgálatra feljogosító kupon, ami szerint ingyen vizsgálják meg, de pár ezret mégis fizetni kell érte a helyszínen. Kegyetlen egy munka, a második ember, akit felhívtam, nem az volt akit hívni akartam, hanem a gyereke, aki közölte, hogy az apja pár hónappal korábban meghalt (gondolhatjátok, milyen jól éreztem magam). Volt, aki azért csapta rám a telefont, mert elvileg aznap tudta meg, hogy tüdőrákja van és nem akar sehova sem mászkálni... Az egyik asszisztens kollegina egyszer képes volt kiakadni egy nénire, amiért azt merte mondani, hogy nemrég agyvérzése volt és emiatt egyedül nem jár sehova, egy zepteres előadásra meg nem biztos, hogy eltudják kísérni, szóval nem megy. A kedves leányzó ott szidta, hogy mekkora szerencsétlen, ha egy agyvérzés miatt így átalakítja az életét, túlélte, szóval az élet megy tovább. Azt a boszorkányt a zepteri munkára teremtették. Nagyon keményen kerestem új munkahelyet, mert egy hét sem kellett, hogy ne legyen gyomrom ehhez. Visszaírtak egy helyről, ahol azóta is dolgozom, de azt mondta a főnök, hogy csak a következő hónaptól tudnék kezdeni. Egy idő után kezdett nagyon zavarni, hogy nem kaptam rendes papírt arról, hogy ott dolgozok. Először nem gondoltam rosszra, mert egy korábbi helyen másfél hónap volt, mire a vezetőség a kezembe adta a szerződést, de ellenőriztem ügyfélkapun, hogy be vagyok jelentve. Aztán jött a feketeleves: közel egy hónap telt el és semmi nyoma nem volt annak, hogy ott dolgozom. Ez egy hétvégi napon történt, szóval hétfőn már egyszerűen csak nem mentem be, akkor már tudtam hogy semmi következménye nem lesz, hiszen hivatalosan nem vagyok az alkalmazottuk. A legnyomasztóbb az egészben, hogy mielőtt eljöttem, a felettesem rábeszélt egy általam meghívott nénit az egyik termékükre, szegénynek alig volt nyugdíja (a saját és az elhunyt férje nyugdíja együtt volt max 130 ezer), majd amikor bejött aláírni a papírokat és kifizetni az előleget, akkor közölték vele, hogy csak akkor élhet a szerződésük, ha majdnem egy tizessel többet ad, így fizetett majdnem 50k-t. Azt hittem ott esek hanyatt. Hihetetlen undorító hely, undorító emberekkel. Nőként még volt szerencsém is megtapasztalni a tipikus "sok nő nem fér meg egy helyen" alapuló bánásmódot egyes kollegináktól. Egy férfi manager pedig nem sétált el úgy mellettem, hogy ne ért volna a derekamhoz, karomhoz vagy hátamhoz, gondolom mert "máshogy nem fért el". Olyan is volt, hogy egy manager az én managerem ellen akart bábúnak használni (valamit soha nem tudott időben vagy rendesen megcsinálni a pasi, és a nő azt akarta, hogy lépjek fel helyette és én intézkedjek - nyilván). Arról ne is beszéljünk, hogy hány idős bácsi flörtölt velem, ráadásul egyszer a felettesem azzal próbált maradásra bírni egy kb 70 éves papát, hogy én milyen csinos vagyok. A rendszerük a következő volt: hívj meg embereket, és akinek eladsz valamit, annak ajánld fel, hogy elmész hozzá beszerelni a cuccot és ott említsd meg, hogy mivel most vett valamit, ezért x % kedvezményt kaphat egy újabb termékre, és így tovább és így tovább.


KERÜLJÉTEK EL. NEM IGAZI MUNKA, AKÁRMIT MONDANAK A HIRDETÉSBEN, AZ ÁLLÁSTÁJÉKOZTATÓN, A BETANÍTÁSON VAGY AKÁR AZ ELSŐ NAPJAITOKON, NEM IGAZ EGY SZÓ SEM. JUTALÉKOS RENDSZER VAN, SEMMI ALAPBÉR. AKKOR KAPSZ BÁRMI PÉNZT (KP-BAN, AMIT A MANAGERED OSZT KI BORÍTÉKBAN - elvileg, mivel több mint egy hónap után sem kaptam meg az elején megígért fizetést, tehát a pontos kifizetésről gőzöm sincs), HA RÁ TUDSZ SÓZNI EGY ZEPTERES TERMÉKET VALAKIRE.


Ja, és SEMMIT ne vegyen senki a zeptertől, még ha anyagilag bele is férne, mert ha a neved és telefonszámod bekerül a rendszerükbe, folyamatosan hívogatni fognak, nem számít ha nemet mondasz. Hiába fenyegetőztek egyesek, hogy feljelentik őket, egyszerűen nevetve vállat vonnak, tollal kihúzzák a nevet az aktuális listából és hívják a következő embert, aztán simán rajta lehet az illető egy másik kinyomtatott listán. Dolgozni pláne ne menjen oda senki, sok kamu dolog van a neten, de minden rossz, amit a Zepterről írnak, teljes mértékben igaz. Az egyetlen jó dolog az volt, hogy nem kellett korán kelni, mindegy volt, hogy 9-re mész be vagy délre, és bármikor, bármeddig kimehettél a tescoba kajálni. Ez is sokat elmond arról, mennyire igazi az egész munka. A következő munkahelyen már betanulás alatt aláíratták velem a szerződést és az első munkanapomtól be vagyok jelentve. Ja meg, ami még fontos, kifizetik a munkámat.

2020. máj. 21. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
95%
Hú utolsó akkor te jó mélyen lehettél, de még g mélyebben azok vannak, aki menedzseri vagy magasabb pozícióban vannak. Jóérzésű ember nem is tudom hogy képes ott dolgozni. Ráadásul azt se értem, hogyan tud működni egy ilyen cég, aki idős, beteg embereket húz le, ráadásul feketén foglalkoztat vagy ha nem is feketén mert biztos jogilag ki van ez találva, akkor is undorító ez az egész.
2020. máj. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Na, gyönyörű kis torténet! :-(((


És kikérik maguknak az MLM-esek, ha szembesíted őket a valósággal, hogy ilyen törvénytelenségek mennek folyamatosan az MLM-cégeknél!

2020. máj. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

13-as vagyok. Annyit legalább megtanultam, hogy ha utánanézek valamilyen cégnek és több helyen látom ugyanazt a rosszat, akkor oda tényleg nem éri meg menni, még ha csak pár hétre tervezem is.

Annyival még kiegészíteném, hogy már az állástájékoztatón kevesebb kezdőfizetést mondtak, mint ami a hirdetésben szerepelt, aztán a tájékoztató utáni oktatáson (ami inkább csak egy egy napos tájékoztató volt, mert oktatásnak nem nevezném) már megint máshogy voltak a dolgok. Több szintes fizetés volt, például az első szint ha a hónapban eladsz fél milláért, a második ha 1,2 millióért, a harmadik a 2 milla és felette. Az egyik csajszi rákérdezett, hogy ha az első szintet nem ütjük meg vagy nem is adunk el semmit, akkor hogy van a fizetés. A szőke hölgyemény (akinek inkább nem szeretném kiírni a nevét ide) azt felelte, hogy az első szintes fizetés jár akkor is. Később amikor kezdtem, kaptam egy üdvözlő emailt, amiben az állt, hogy az első három hónapra FIX ALAPBÉRT biztosítanak. Ja, és nekünk úgy adták be az egészet, hogy egy tényleges ügyfélcsoportot kell hívni, akik állandóan visszajárnak hozzájuk, és ezeket a kamutalálkozókat akkor még termékbemutatóként emlegették, szóval nekünk akkor úgy jött le, mintha amúgy is olyan embereknek kellene eladni a termékeket, akik azért jönnek, hogy vegyenek valamit. Meg úgy volt, hogy az eladott terméknek kb a 25%-át kapod meg jutalékként. Aztán amikor egy másik új asszisztens eladott valamit és kapott róla egy papírt, azon már csak 10 vagy 15% szerepelt. Szerintem ők maguk sem tudják, hogy mi igaz és mi kamu, csak épp állítanak valamit. Azt aláírom amúgy, hogy ha vérbeli értékesítő vagy és csúnyán mondva tényleg van bőr a képeden, akkor jól lehet a zepterrel keresni, de csak abból lesz pénzed, ha eladsz bármit is (amiből még a menedzserednek is adnod kell). Nekem, és szerintem sok más ember is így van vele, nincs kedvem egy olyan helyen dolgozni, ahol folyton azon aggódom, hogy 700 ezret vagy 100 ezret (se) keresek meg a hónapban. És igazából szívem sincs erőszakoskodni az emberekkel. Rengeteg "alany" már elhunyt volt, és elég ciki volt a gyerekével, házastársával még így telefonon keresztül is. Sőt, egyszer szerintem egy mentálisan zavart pár vette fel, akik azt hitték, hogy a gyerekük vagyok és elkezdtek sírni a telefonba, hogy azt hitték többet nem keresem őket. Szóval, igen, nem kicsi gyomor kell hozzá. A bejelentés szerintem úgy zajlott volna, hogy ha hozod a lóvét, akkor vagy hivatalosan felvéve, de ez csak tipp.

Húha egyébként szerintem egy teljes napig tudnám írni milyen tapasztalataim voltak az egy hónap alatt. :D

2020. máj. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

#16: ha van rá időd, légyszi, írj még! :-)

Én abszolút MLM-szkeptikus (sőt, -ellenes) vagyok, de szemmel tartom az ilyen cégeket, figyelem a Gazdasági Versenyhivatal büntetéseit is ilyen cégek tekintetében. :-D

2020. máj. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Szupper Zsuzsa válasza:
Szia, én 2016 óta dolgozom a Zepter cégnél, a budapesti irodában. Asszisztensként kezdtem a munkám (profession hirdetésre jelentkeztem). Természetesen én nagyon szeretem, különben nem dolgoznék itt 6 éve. Nem biztos, hogy mindenkinek az az útja, amit mi kínálunk, de ha valaki nyitott a kereskedelem és értékesítés világára, mindenképp érdemes kipróbálni. :)
2022. febr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Kereskedelemnek meg értékesítésnek nevezed azt hogy pofátlanul az emberek szemébe hazudoztok hogy van alapbér mikor pntosan tudjátok hogy nincs? De tényleg, hogy van gyomrotok ehhez? Tehát semmilyen morális blokk nincs bennetek mikor a naív álláskereső arcába belehazudjátok a "fix alapbér" kifejezést?
2022. febr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

18. Talán nem lenne ennyire rossz híretek, ha néha próbálnátok őszinték is lenni és nem a kamuzás menne folyamatosan. Amikor régen jelentkeztem - szintén - asszisztensnek, akkor egy olyan (helyesírási hibákkal tele) emailt kaptam, amit egy férfi írt alá, de női név volt maga az email cím, illetve az önéletrajzomban egy érettségi és egy korábbi bolti munka szerepelt, amire az illető azt írta, hogy a képességeim figyelnek érdemelnek. ??? Az interjúnak hazudott állástájékoztató részben ugyanaz, mint amit az időseknek is előadtok a termékbemutatókon, ami mindig valami másnak van hazudva, hogy rábírják őket, hogy eljöjjenek. A munka teljesen különbözik attól, amit a hirdetésekben írtok. És oké, tekintsünk el attól, hogy azzal telnek a napok, hogy hívogatja az ember az időseket az eladás reményében, de ami felkészítést művelt a Zepter amikor én voltam ott, az vicc. Ahogy írtam, előtte egy egyszerű kis bolti eladói munkát végeztem suli mellett, semmi értékesítői tapasztalatom nem volt. Az első napomon leírattak velem egy sablon szöveget, amit a telefonba mondanom kellett, és ezt valakivel elpróbálgattam addig, ameddig nagyjából hihetően adtam elő, hogy nem termékbemutatóra hívom az embereket. Saját asztalt, normális helyet nem kaptam (lehet naivnak nevezni, de irodai munkánál legalább erre számítottam, de hát zepter...), helyette egy asztalsor volt, ahol egymás nyakában ültünk. És akkor a következő az volt, hogy "Jaj, nincs több munkahelyi telefon, telefonálj a sajátoddal", de arról már senki nem akart beszélni, hogy ki fizeti ki nekem a telefonszámlát. Ugyanígy asszisztensként, minden felkészítés nélkül kellett leülnöm a meghívottamhoz a bemutató után, hogy megpróbáljam rábírni a vásárlásra. Vagyis bocsi, volt felkészítés, ami abból állt, hogy valaki rutinos mellé üljek le hallgatni, ahogy tárgyal az ügyfelével és "csináljam azt, amit ő."

De amúgy, jó ez amit csináltok, mert legalább akinek tényleg nem számít az, hogy hiszékeny idősekre tukmál rá vackokat sok pénzért és átverik akit lehet, az megtalálja itt a méltó helyét, barátokra lelhet és még sok pénzt is kereshet vele. Aki meg nem úgy van beállítva, hogy erre képes legyen, az meg úgyis hamar lép onnan.

2022. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!