Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Matematika MSc diplomával,...

Matematika MSc diplomával, egy tényleg jó egyetemről, milyen területeken lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Olyan egyetemre gondolok, ami benne van a top 100-ban a világon.


Olyan munkák is érdekelnek, melyek nem annyira a területhez kapcsolódnak, de valamennyi + idő ráfordításával, matematikusként is viszonylag könnyen megszerezhetőek, végezhetők... Jól jönnek hozzá a matematikán megszerzett készségek.


Igazából az érdekelne, hogy egy ilyen diplomával mennyire nehéz/könnyű több lábon állni...


Előre is köszi!



2020. jan. 21. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

1. Szoftverfejlesztő

2. Algoritmus fejlesztő

3. Big Data analyst

4. Big Data fejlesztő

5. Kockázatelemző bankban


Így ezek leginkább

2020. jan. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi #1.


Jó lenne, hogy akik lepontozták, azok le is írnák, hogy miért nem jó a válasza, mit gondolnak másképpen...

2020. jan. 21. 16:03
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Munkatapasztalat, gyakornoki tapasztalat nelkul meg top diploma se er sokat.
2020. jan. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha valakit felvesznek junior poziba diploma nélkül, akkor valószínűleg ugyanabba a pozicióba felveszik egy jó diplomával is... Nem hinném, hogy az nagyon zavarná a munkáltatót, hogy pár évvel idősebb az illető mint a megszokott.
2020. jan. 21. 19:17
 5/8 Baluba ***** válasza:
85%
Az első választ kiegészíteném az akadémiai pályával, AI fejlesztéssel (bár az első 4 pont ezt részben tartalmazza), illetve a kockázatelemző helyett jobb azt mondani, hogy tetszőleges pénzügyi területen bármely backdesk állásra alkalmas leszel nemi tanulással.
2020. jan. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Quant melók bankban, kemény matek kell hozzá, meg némi szoftveres háttér (matlab, R, python) Bár ennek a krémje olyan, hogy oda top100al már nem is lehet bejutni, top10el talán...
2020. jan. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Baluba ***** válasza:

@6: Nem egy quantot ismerek, aki Elte -> Budapest -> London/New York útvonalon elérte a Quant állások "krémjét".

Egyrészt mindenkinek végig kell járni a ranglétrát, nem tudsz egyetem után beülni a tutiba. Másrészt nagyon sokat számít, hogy az interview feladatokon hogyan teljesítesz, egy interview eléréséhez meg nem kell top 10 egyetem.

2020. jan. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én azért láttam már olyan álláshirdetést amihez kikötötték az Ivy League-t, szóval hidd el, van olyan.
2020. jan. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!