Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkáltató mond fel, azt...

Ha a munkáltató mond fel, azt csak írásban teheti meg, vagy szóban is?

Figyelt kérdés
A munkáltatóm december 31.-el elvileg felmondott ,szóban. Eredetileg közös megegyezéssel akartak elküldeni, de ebbe nem mentem bele. Nem írtam alá semmit, a felmondási papírt nem is láttam. Szóban megegyeztünk, hogy a felmondási idő felét kell ledolgoznom, amit 2 részletben dolgozom le. 5 napot dolgoztam, 5 napot nem ,most töltöm az utolsó hetemet. A kérdés, így hogy nem írtam alá még semmit, ez szabályos? Köszönöm ha válaszol valaki!

2020. jan. 21. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon erősen az az érzésem, hogy Te egyszerűsített foglalkoztatásban voltál alkalmazva, erre utal az 5 napot dolgozom, 5 napot nem.

Belépéskor volt rendes, aláírt munkaszerződésed?

Ha így van és egyszerűsített foglalkoztatással dolgoztál, akkor igen, szabályos - már csak azért is, mert ott nincs is felmondási idő. Tehát valszínűleg azt akarta, hogy ne egyik pillanatról a másikra menj el.

2020. jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Van rendes munkaszerződésben, ami határozatlan idejű. 1 éve vagyok a cégnél. A felmondási idő felét dolgoztatja le a cég amit én 2 részletben kértem. A kérdés, hogy ez így szabályos e, hogy még csak szóban egyeztünk meg, semmilyen felmondási papírt nem írattak még alá velem.
2020. jan. 21. 18:20
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

Nem jogszerű.


"A felmondás mindig írásban és az arra jogosult személy által történjen. Sose mondjunk fel szóban, ugyanis a szóban közölt felmondás jogellenes!

Mindig világosan és okszerűen legyen leírva, hogy mi az a valós indok, amelyre tekintettel a munkaviszony megszüntetésre kerül.A munkáltató és a munkavállaló általi felmondás közötti legnagyobb különbség az, hogy amíg egy dolgozó bármilyen okból felmondhat, és felmondását nem köteles megindokolni, addig – a próbaidőt leszámítva – a munkáltató csak bizonyos, a törvényben meghatározott okok esetén mondhat fel, és főszabály szerint a felmondást írásban indokolnia is kell.

A megszüntetés indoka a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával, képességével vagy a munkáltató működésével összefüggő ok lehet."

2020. jan. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szóban január 31.-én jár le a felmondási időm. 5.-én kell mennem a papírokért. Gondolom akkor akarják aláiratni velem a felmondást is, amit a kedves főnököm sms-ben közölt velem még decemberben. Nyerhetnék még egy hónapot ha nem írom alá? Vagy mi lenne a következménye?
2020. jan. 21. 18:48
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit tegyek. Tanácstalan vagyok.
2020. jan. 21. 18:49
 6/13 qkker1 ***** válasza:
63%
Megint itt a munkaügyis troll!
2020. jan. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom akkor akarják aláiratni velem a felmondást is, amit a kedves főnököm sms-ben közölt velem még decemberben."


Na ne haragudj, de Te most szórakozol velem?

Azt írtad, hogy szóban mondott fel. Most meg azt mondod, hogy sms-ben.

2020. jan. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem állt szándékomban szórakozni. Sms-t írt hogy december 31.-el felmondja a munkaviszonyt ezt nem említettem bocsi. Ez írásbeli felmondásnak számít?
2020. jan. 21. 19:08
 9/13 A kérdező kommentje:
Az sms után már csak szóban beszéltünk róla. Azt se tudom milyen indokkal akarja megszüntetni a munkaviszonyt mivel papírra semmi nem lett leírva.
2020. jan. 21. 19:10
 10/13 A kérdező kommentje:
Milyen munkaügyis troll? Rám érted? Már meg sem tudom mondani mikor voltam fennt ezen az oldalon. Most ilyen helyzetbe kerültem és a tanácsotokat kérem mert nekem egy havi jövedelem is számít. Most jön a kérdés mivel értem el, hogy felmond a munkáltató? Azzal hogy a kisfiammal sokat kellett itthon maradnom mert sokat beteg és az utóbbi időben párszor kórházban is voltunk. Ami nyilván a munkáltatónak sem tetszik. Segítségem nincs mivel nagyszülők nincsenek. Persze szüljél gyereket , de nehogy beteg legyen, mert akkor ez lesz a vége.
2020. jan. 21. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!