Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi számít Németországban jó...

Mi számít Németországban jó fizetésnek?

Figyelt kérdés

Kicsit tág fogalom, de próbálom körülírni.

Nem arra a "jó" fizetésre gondolok ami magyar szemmel számít annak. Hanem ami egy született németnek az. Vegyünk mondjuk példának egy egyszerű munkásembert. Szakmunkás (hegesztő, darus stb stb). Nem konkrét példákra lennék kíváncsi (hegesztő x-y eur, festő x-y eur), hanem arra, hogy mennyi az az összeg amiért egy német "ledolgozza az életét".Mennyi az a havi fizetés, amire azt mondják, hogy ebből probléma nélkül felépítem és fenntartom az életem.

Nettó összegekről beszéljünk, ha lehet.

Köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 21. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Németországban HOL?

Ugyanis nem mindegy hogy Drezda, vagy Stuttgart.

2020. jan. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy tudom a vásárlóerő mértéke kb egálban van az országban. Legalábbis ezt hallom vissza.
2020. jan. 21. 22:40
 3/7 A kérdező kommentje:

Vége lemaradt.

Akkor a kérdés kedvéért,mondjuk maradjunk délen.

München, Stuttgart, Ulm körzete például.

2020. jan. 21. 22:42
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Én irodai cad-monkey voltam, úgy volt 1034€ plusz magyar bérem, szállásom volt fixen, fullos volt, csak ételt kellett vennem és nem volt fekete nem bejelentett összeg. Ez Hessen tartomány, Frankfurt és Stuttgart között.

Munkatársam elment interjúkra, mérnöki diplomával szintén csak rajzolói pozícióra, lényeg, hogy 4500€ bruttónál nem kapott volna többet ugyan ezen a területen és még lakást és munkába járást is fizetnie kellett volna. Kevesebb maradt volna meg neki,(Kb 2000€ tisztán) több felelősség és nem volt garancia arra, mint külsős ként, hogy ha vége a projektnek új helyre küldik változatlan vagy több fizuért. Annyi hátrány, hogy hiába vagy németben bejelentve, nincs nagyon adózásod de a németeknél még a nyugdíjis rosszabb nem véletlenül teszik azt ott kint, hogy magánpénztárakba már a 20 éves is nyomja bele a pénzt!

2020. jan. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Külföldiként 2000-2500 euro. Ha német vagy a duplája.
2020. jan. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

"Külföldiként 2000-2500 euro. Ha német vagy a duplája."


Ez demagógia. Németországban nem azon múlik a fizetésed, hogy hol születtél, hanem hogy mihez értesz.

Az, hogy a káeurópaiak többsége nyelvismeret és szakma nélkül megy melózni, és ezért minimálbért kapnak, csak következmény. A német ugyanazt a minimálbért kapja, ha betanított munkát végez.

Menj ki diplomásként, nyelvismerettel és ugyanazt a bért fogod kapni mint a született német.

Kérdező: a kérdésed még mindig nem megválaszolható, hiszen "a német" sem egy egységes, homogén faj. Van köztük, aki lehúzza gyárban a 45 évet bruttó kétezerért, és van, aki orvosként nem vállalna el ötezer bruttó alatt semmit.

Ha a betanított munka érdekel, szalag mellett, vagy egyéb aljamunka, akkor kb. bruttó háromezertől már mondhatjuk, hogy jó fizetés.

2020. jan. 24. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most lattam.egy hirdetest, Berlinben c++ fejleszto, evi 120000 euroert. Az szerintem mar eleg jo (plane Berlinben)
2020. jan. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!