Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért fontos a szakmai fejlődés?

Miért fontos a szakmai fejlődés?

Figyelt kérdés

Erre mindenki vágyik különben? Nekem olyan munkám van, amiben nincs előrelépési lehetőség, a munka maximum kis mértékben változhat (egészségügy, tehát maximum a program változik amin dolgozom, vagy x gyógyszer neve, stb)

Én egyáltalán nem vágyom előrelépési lehetőségre, új munkafolyamatokra. Ez munka, nem ez tölti ki az életem 100%-át, nem ez ad értelmét az életnek..

Mit gondoltok erről? Van ember, akinek jó ez így, vagy változni fog mindenképpen? 2 éve dolgozom itt, szeretem.


2020. jan. 21. 23:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért fontos mert hogyha nem fejlődik az ember akkor előbb utóbb benne marad egy mókuskerékben és így megy el az egész élete arról ne is beszéljünk hogy a fizetés sem lesz se jobb vagy rosszabb. Én mondjuk nem szeretnék olyan munkahelyen dolgozni ahol rácsapnak az asztalra hogy te ennyi fizetést kapsz és pár év múlva pár ezerrel emelkedik. Az ember nem azért él hogy vegetáljon vagy kevés pénzből megéljen hanem azért küzd hogy minél több pénzt tudjon megkeresni akár különböző munkákkal vagy több lábon állni hogy ha véletlenül megszűnik valami és anyagi gondok lesznek akkor tudjon váltani.
2020. jan. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egészségügyben ennél több pénzt max az orvosok kapnak. Ha szükségem lenne több pénzre, vállalhatnék másodállást
2020. jan. 22. 00:31
 3/10 A kérdező kommentje:
3 szakmám van, tehát ez sem motivál. Mind olyan, amivel könnyen el tudok helyezkedni, normális fizetéssel (a mostani fizum átlagon felüli, szerencsém volt).
2020. jan. 22. 00:32
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Ket okbol:

- Egyreszt emberileg jo erzes, hogy fejlodik az ember, egyre tobbre kepes.

- Masodsorban pedig hasznos, ha ez anyagiakban is megmutatkozik, jobb eletet biztosithatok a csaladomnak, meghozza anelkul, hogy masodallast vagy fusit kelljen vallalnom es igy kevesebbet lehessek veluk.

2020. jan. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Én huszonéves koromra már ott tartottam, hogy karriert egyértelműen nem szeretnék, a munka az életemben az ezredik dolog a fontossági sorrendben. Hobbik, barátok, sport, kreatív dolgok stb után.


Aztán elhelyezkedtem, full nem a diplomámnak megfelelően, de egyrészt előre sejteni lehetett, másrészt a fentiek miatt nem zavart.

Unalmas irodai betanított munka volt.


Aztán teltek a hónapok és egyre jobban untam magam.

16 órát kellene csak ébren lenni egy nap (egy dolog, hogy csaknem mindenki ennél többet van ébren egy nap), ebből 9 óra a munkahelyen lét, de a maradék egy része is reggel telik el és tekintélyes rész a 2 db utazás, fürdés, "pisikaki", evés, mosogatás stb.


A monoton irodai adatellenőrzést meguntam és egyre inkább azt éreztem, hogy az a 9 óra hétköznaponként baromira nem mindegy azért!

Szóval én ezért vágyom kihívásokkal telibb munkára, előrelépési lehetőségre.



Az a 8,5-9 óra a hétköznapokat lényegében el is viszi!

Jobb lenne 6 órát dolgozni, de azt is a kajaszünet ledolgozása nélkül...

2020. jan. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A fejlődés az élet értelme, minden területen.

Elég hülyén nézne ki, ha lejárnék a terembe edzeni, és 1 év múlva, 2 év múlva, 3 év múlva is csak ugyanakkora súlyukat emelnék.

Elég hülyén nézne ki, ha lejárnék esténként futni, és 1 év múlva, 2 év múlva, 3 év múlva is ugyanúgy csak 10 percet tudnék futni.

Elég hülyén nézne ki az is, hogyha elkezdenék egy sorozatot nézni esténként, de minden este mindig a legelső részt nézném meg, hogy hát nekem ez tetszik, minek haladjak tovább a sorozattal?

Vagy letöltök egy számítógépes játékot, és nem harcolok benne, nem csinálok küldetéseket, mert hát minek, engem nem érdekel a fejlődés és a szintlépés.

Hasonlóképpen, én megőrülnék egy olyan munkában, ahol nincs lehetőség fejlődni, nincs lehetőség egyre többet tudni és egyre magasabb színvonalú munkát végezni.

2020. jan. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A szakmai fejlődés engem annyiban érdekel, hogy a munkám változatos legyen. Logisztikusként végeztem, egyenlőre irodai melóm van, sap, rögzítés, de ettől többet szeretnék. Nagy céget nem akarok igazgatni, de akár rámbízhatnák a dolgozók beosztását, már ennek is örülnék, ok, ez nem az a bizonyos szakmai fejlődés. Vagy lett volna egy lehetőségem másik melóra, kereskedelem - beszerzés, megkaphattam volna az akciós újság szerkesztését is, de végül nem ezt a munkát választottam. :( Nyitott vagyok a tanulásra, hogy értelmesen teljen el az idő a munkahelyen. Szóval, én vágyok új munkafolyamatokra.
2020. jan. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem is tényleg csak egy szó, a 'változatosság' miatt van szükségem szakmai fejlődésre.


Annyit sportolok, amennyi jól esik. Szeretnék fejlődni, de csak minimálisan. Ha annyit sportolnék, amennyitől igazán fejlődnék is, elmenne tőle a kedvem.

De sokszor a kreatív hobbikkal is úgy vagyok, hogy jól esik néha-néha leülni és csinálgatni, de ha igazán fejlődni akarnék benne, pont annyira kellene komolyan vennem, hogy inkább elmenne a kedvem az egésztől.


Mondjuk (de ez igencsak nem ide tartozik, kérlek, nézzétek el, vagy lapozzatok) az életben sok esetben visszájára is tud ütni, ha az ember úgy áll hozzá, hogy ha már csinálja, mindenképp fejlődni is szeretne.

Hány, de hány embertől hallottam, hogy azért nem sportol, mert nincs heti 3-szor 1 óra sportra ideje, nincs annyi sportra ideje, amitől fejlődne is, ami elegendő lenne. Így hát semennyit se sportol.


Pedig vajon mi a jobb, a heti 1 órányi sport (otthon torna, kisebb futás a ház körül, heti háromszor 20 percig használni a szobakerékpárt stb) vagy a SEMENNYI?

Mi a jobb, ha szinten tartod magad, vagy ha folyamatosan visszaesel?

Ha lassabban esel vissza folyamatosan, vagy ha gyorsabban?


Na jó, ez baromira nem ide tartozott. :D OFF vége. :D

2020. jan. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

<OFF>

Nem értek egyet.

Ha valaki heti egyszer lemegy futni, akkor is többet fog tudni 3 hónap múlva, mint amikor elkezdte.

</OFF>

2020. jan. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Off :D


Én sok időszakban csináltam, hogy heti szinten tényleg csak 1 órányit sportoltam, egyszerre 10-20 percet.

Semmit se erősödtem és nem javult az állóképességem.

Frissebb, az voltam, jól is esett a mozgás.


Off


Bocsi kérdező :D


Egyébként szerintem érezni fogod, ha változatosságra / másra / fejlődésre vágysz a karrieredben.

Eleinte én is úgy éreztem, hogy az adatrögzítői munka elegendő lesz. De nem. Volt munkatársaim viszont ott vannak még, magát a munkát is majdhogynem szeretik, a légkör pedig egész jó. Aztán lehet, hogy ők is fejlődésre vágynak, tanulnak valamit vagy egyszerűen továbbállnak.

Egyikük mondjuk tanult egy kreatív dolgot és néha elad pár terméket - bár erősen kampány- és idényjellegű a dolog.


Szóval érzi az ember, hogy kell-e magában a munkahelyben a változatosság vagy nem.

Én irigylem azokat, akik monotonabb* munkát is szeretnek, abban is megtalálják a szépet és a társaság a legfontosabb a számukra.


* "monotonabb" alatt nem a Te munkádat minősítettem, hisz' azt se tudom, mi az! :)

2020. jan. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!