Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügyi tanácsadó vélemény?

Pénzügyi tanácsadó vélemény?

Figyelt kérdés
A mai nap találkoztam egy úrral aki a fent említett munkát ajánlotta nekem. Azt tudni kell, hogy valamennyire ismerem ezt a dolgot, mivel jópár ismerősöm dolgozott az ouvébének. Elmondásuk szerint nem nagyon kifizetődő az első hónapokban, ezért ott hagyták. Namármost, ez az ember, akivel találkoztam nem a fent említett cégnek dolgozik, hanem annak az alvállalkozásába tartozó céget irányít, mondjuk lényegében úgyanaz, csak nem közvetlenül. Egy magyarországi cégről beszélek, ami 2012 óta van a piacon, és mivel Erdélyi vagyok engem is felkeresett, mivel itt szeretne terjeszkedni. Úgy ismerem magam, hogy szeretek minél több mindent kipróbálni, ezért gondolkodtam el rajta. Az ismerőseim amikor mesélték akkor biztos voltam benne, hogy sosem kezdenék neki, de mivel úgygondolom, hogy nincs veszteni valóm ezért elgondolkodtam rajta. A pénzügyek érdekelnek, és mivel egyetemista vagyok ezért az egyetem mellett tudnám végezni. Legfőképp olyan emberek véleménye érdekelne ezzel a munkával kapcsolatban akik dolgoztak már benne, vagy jelenleg is ezzel foglalkoznak.

2020. jan. 22. 18:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj.
2020. jan. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A feladatod nem a tanácsadás lesz, hanem értékesítened kell azokat a termékeket, amelyeket előírnak számodra. Sajnos a vevők fognak pórul járni. Általában befektetésnek álcázott unit linked biztosítás.


[link]

2020. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Valami tukmálós MLM?
2020. jan. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy fent is írják, ha nem pénzügyes vagy és nem konkrét állásra jelentkezel bankban hanem csak úgy általában "pénzügyi tanácsadási munka, másodállásban is végezhető" akkor azok 100%-a valamilyen ügynöki, értékesítői meló. Gagyi megtakarításokat, biztosításokat kell rásóznod az ismerőseidre és csak jutalékot kapsz.

Még rosszabb az MLM rendszerű, azok gyakorlatilag legalizált piramisjátékok (azaz fizess be valamennyit valami fantasztikus befeketésbe, de majd ha hozol új ügyfeleket és azok is újakat akkor milyen mesés pénzt tudsz keresni).

Ahogy fent is írták: menekülj, felesleges időpazarlás!

2020. jan. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igazából azt mondták, hogy semmi kiadásom, költségem nincs. Egy vizsga lesz pár hónap múlva ami 25.000 forintba fog kerülni, de erre van egy ösztöndíjprogram ami fogja fedezni. Ezért gondoltam, hogy kipróbálnám magam benne, és egy kis tapasztalatot is szerzek. Aztán ha nem jön be, vagy nem úgy megy a dolog ahogyan mondták az elején, kilépek. De addig amig minden ingyenes, gondoltam, hogy miért ne? De az igaz, hogy nagyon sokan ellene vannak. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Szívesen meghallgatom a véleményeket még.
2020. jan. 22. 19:19
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyet jegyezz meg: semmi sincs ingyen! A kifizetés hogy történik? Alapíts vállalkozást? A telefonköltséged ki fogja megtéríteni? Senki.
2020. jan. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Vállalkozásról még nem volt szó. Pénteken találkozok vele megint és jobban utána kérdezek. Elvileg az első hónapot tanulás, utána már 65.000 forint körül kereshetek, azt mondta. A mentorommal kell menjek és figyeljek és amit megtanultam az első 1 hónapban azt kell csinálnom.
2020. jan. 22. 20:04
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Jajj múltkor volt nálunk az irodában egy ilyen "tanácsadó" a mentorával. Hát hadd ne mondjam, hogy csak a betanult szövegét tudta, mikor kapott egy két valós pénzügyi kérdést, csak hebegett habogott. A mentora próbálta menteni, de az egész szitu ultra gáz volt. 65 ezer Ft az lófütyi, ráadásul egy csomóan el fognak küldeni melegebb éghajlatra, ha nem nyíltan, akkor a hátad mögött. És persze az ismerősi körben kéne kezdeni a tanácsadást,szóval sokan lehet le fognak koptatni.
2020. jan. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
81%

Szia!


Kérlek küldd el nekem privátba a számodat, elmondok pár dolgot, majd ami érdekelhet.

Először is, egy stabil, fix munkahely kell, azzal tudsz tervezni, kiadásaidat fedezni! Ha ez megvan, akkor jöhet minden más.

Az OVB ne haragudj, hogy így fogalmazok, de az konkrétan a legmocskosabb üzletkötői játszmákat generálja. Volt barátom "dolgozott nekik", alaphangon -60 ezerbe került neki kiszállnia, sajnos a szerződését nem láttam, csak azt, hogy mennyire elszállt az öltöny eleganciától. Így emiatt félve ugyan, de elkezdtem egy gyakornoki "állást" egy termék nélküli cégnél ( termékkel rendelkező az OVB stb) az állást azért aposztrófoltam, mert valójában addig nem az, amíg ki nem járod azt az utat, hogy egyáltalán ez a pálya az - e, aminek valóban véled, vonz - e és van -e hozzá tehetséged a kommunikáció terén.

Mindenesetre a legfontosabb az nem a jutalék, hanem a fix alapbéren alapuló havi összeg, amiből fizeted a létfentartásod!

20/L

2020. jan. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mivel egyetem mellett végezném ezért főállásban nem nagyon lenne lehetőségem dolgozni. Ezért tűnt egy jó ötletnek.
2020. jan. 22. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!