Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban 2-3 évenkénti váltás...

Valóban 2-3 évenkénti váltás szükséges, hogy a bér "piaci" maradjon?

Figyelt kérdés

Januárban volt 3 éve, hogy itt dolgozom.

Elkezdtem már decemberben pályázgatni, több helyre be is hívtak.


A legtöbb helyen többet keresnék, mint itt.

Direkt mindig magas igényt mondok, azért,hogy a lefaragás ne fájjon annyira.



Viszont, nem 20 ezer forinttal keresnék többet hanem jóval.



A jelenlegi helyemen minden évben voltam emelések, de olyan kis nyúlfarok volt, bruttó 15-30 ezreket emeltek.Ha százalékban lett volna 15 az oké, de bruttóban nagyon vicces.


2020. jan. 23. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen terület, IT területen például igen.
2020. jan. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1#

Műszaki terület, nem IT.

2020. jan. 23. 16:41
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Nézd két szempont van:

- Ne nézz ki job-hoppernek. Minimum munkahelyen maradási idő 2.5 év.

- Nap végén mindegy ki mit mond, pénz az Isten.


Ha már 3 éve dolgozol itt, akkor elkezdhetsz nézelődni bátran.

2020. jan. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek. Miért nem váltasz, ha mindenhol többet kínálnak a jelenleginél? Mi tart még ott?

Én most per pillanat valószínűleg akkor is váltanák, ha ugyanannyit adnának máshol, mint a jelenlegi helyemen. Többért azonnal mennék. Mi a kérdésed igazából?

2020. jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Értjük. Vagány vagy. Grat.


Igen, amint a példád is mutatja, váltással többet keresnél. Ne tedd már a retardáltat.

2020. jan. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A pénz nem minden. Én is mehetnék sok helyre, jóval több pénzért DE! A városban ahol élek csak hasonló helyek vannak, ha jobb is a bér szarabb a pozíció vagy egyéb hátrányai vannak. Környékbeli nagyobb településeken bőven van jobb meló, de oda át kellene járni minden nap meg ugye vissza. Ha az utazást is beleszámitjuk kb egész nap melóznék, akkor meg már nem is lenne olyan jó az a pénz ugyebár...

A másik dolog hogy a jelenlegi helyemen effektíve jó ha egy hónapban (!) dolgozom 50 órát. A többi kvázi f@$zverés, néhány hét szezonidőszakot leszámítva. Elköltözni nem éri meg, mert annyival nem lesz több a fizetésem. Alsó hangon 80-100 egy normális albérlet a legputribb városban is.

2020. jan. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!