Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van fizetési limit...

Miért van fizetési limit egyes szakmákban?

Figyelt kérdés

Én elég tudatosan építettem a karrieremet.

Már az egyetem alatt kaptam egy junior beszerzői munkakört, így az egyetemet csak levelezőn tudtam befejezni.


Ez egy olyan munka, ahol nagyon jól meglehet tanulni angolul, németül.Sőt, a cégek támogatják is a nyelvtanfolyamokat.



Váltogattam is a munkahelyeimet, viszont a terület mindig ugyanaz maradt, így egyre magasabb fizetést tudtam kibulizni.


Jelenleg, senior stratégiai beszerző vagyok, 7 év tapasztalattal a területen.

Jelenlegi bruttó 748 ezer forint.



Viszont, ez a fizetés megtorpant.Most bruttó 800 ezerért szeretnék váltani, viszont nem megy.

Sok cég azt mondja, hogy ennyit a középvezetők ,menedzserek keresnek.Ilyenkor mondom, akkor eléggé alulfizetettek.



Budapesten élek, elsősorban itt próbálkozom.Vidéken szerintem nem is érdemes próbálkozni,nagyon gagyik ott a fizetések, tudom, onnan költöztem fel ide az egyik váltásnál.


2020. jan. 23. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem egész 7%-ért kockáztatnál egy váltást?!
2020. jan. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1#


Számomra ez nem kockázat.Ugyanis a terület ugyanaz.

A beszerzés mindenütt ugyanúgy megy, csak más a köret.

2020. jan. 23. 20:52
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Napi kamu.
2020. jan. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Munkahelyet valtani mindig kockazat.

Hatarozott ideju emberbol leszel probaidos, a kiepult kapcsolatrendszer eltunik, a fonok helyett uj fonok lesz, aki nem ismeri a tudasodat, megbizhatosagodat, szemelyies kapcsolat sincs koztetek, siman lehet, hogy nem leszel szimpatikus neki, kismillio erv, amiert kockazatnak hivjuk.

Ezert mondjak azt, hogy 20-30% kulonbseg alatt nem eri meg kockaztatni.

2020. jan. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én meg ezért írom, hogy kamu.

Ennyire hülye nem lehet valaki, hogy pár tízezerért vált.

A kérdés meg eleve hülyeség.

2020. jan. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"Most bruttó 800 ezerért szeretnék váltani, viszont nem megy.


Sok cég azt mondja, hogy ennyit a középvezetők ,menedzserek keresnek."


Ez egy átlagos medior IT-s fizetés. Semmiképp nem menedzser vagy vezető.

2020. jan. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Ezek szerint ideje vezetői szintre lepned...
2020. jan. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Br 800e igen egy medior fejlesztői bér sőt már lassan oda is kevés lesz.

Menedzserek nálunk akkor khm sejtem mennyi,a házuk kocsik árából.


Lehet feljebb kellene lépned neked is menedzsernek.

2020. jan. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen IT-ban a 800k az átlag fizu, de beszerzésen jónak számít. Nem lehet a két különálló iparágat összehasonlítani. Én is jóval többet kapok "sima" seniorként multinál, mint pl. egy félállami szervezetben a középvezetők.

+50 ezerért baromság jobhopperkedni. Akkor menj, ha amúgy sem vagy elégedett a mostani hellyel, vagy szakmailag előrelépés lenne az új hely. A fizetés nem minden.

Érdemi előrelépést csak úgy tudsz elérni, hogyha főnök leszel, viszont ez nem egyszerű ha csak a fizetés motivál, és ezért 1-2-3 évente váltasz. Mire bedolgozod magad valahova, már mész is tovább. A "tudatos karrierépítés" valahol itt kezdődne, hogy ezeket a szempontokat is figyelembe veszed a fizun kívül.

2020. jan. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A brutto 748K nagyon jó fizetésnek számít.

A györi REHAU ezelött pár hónapja keresett beszerzöt, bruttó 600 Kilóért.

Onnét tudom, hogy hirdetésbe beleírták a bérajánlatot, ami egyáltalán nem jellemzö.

Nyilván azért, mert nagyon kellett nekik az ember.

2020. jan. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!