Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minimálbéren vagyunk a páromma...

Minimálbéren vagyunk a párommal, de közel havi 1 millió ft-ot keresünk. Mit tudok mondani, honnan van?

Figyelt kérdés

Papíron nincs örökség, szülők már nincsenek sajnos, egy tesvér van, de anyagilag ő is nulla papíron.


Nemrég vettünk kp-re családi házat, 42M ft-ért, 10 millió hitellel.


Idáig nem bankban volt a pénz, hanem kp-ben itthon. Már 13 éves kapcsolatban élünk, én 8, párom 10 éve dolgozik, kezdőként is közel 350-400 nettót kerestünk, azóta is ennél a kis cégnél vagyunk.


Elkezdtünk izgulni, mivel sokat olvasni mostanság penzmosásos dolgokról, illetve a fekete munkával szerzett pénzről.


Ha netán kap az ember egy ellenőrzést, mit tud mondani ilyen esetben?

Tizen éve nem adózunk megfelelően és tudjuk is, de ha adóznánk mi is és a cég is, éhen halnánk szinte, kis túlzással persze. De fele ennyit keresnénk.


Vállakozni nincs időnk, még hamis vállalkozást sincs időnk létrehozni és papíron nyereségessé tenni.


Milyen megoldások vannak, amivel bizonyítani lehet az adózatlan penzt?


Esetleg ha skrill kártyára külföldi barát nevéről kapok pénzt a saját magyar bankkártyámra?

Mintha kinti rokon utalna, vagy ilyenkor azonosítani kell a személyt aki utalt és azt is hogy miért?


Esetleg ha bitcoint utalok ki és váltok át.

Mondhatom hogy én ezt 10 éve vettem? És ennyit kerestem vele?


Ezek csak tippek, nem tudom melyik hiteles, mivel nem tud mit kezdeni az adóhatóság.


Ha lenne egy jó ötlet, hogy lehet mondjuk évi 5-10 millió után SZJA-t fizetni maximum, akkor azt bevállanánk a párommal.


Ötletek?


Vagy ha akarnak mindent átnéznek, akkor is ha külföldi és több szálon jön?


Tudom, kis összeggel nem foglakoznak, de mi van, ha mégis? Jobb félni, mint megijedni ér szeretnék rá megoldást találni


Köszi előre is!


2020. jan. 24. 00:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Most tényleg csaláshoz keresel segítséget? Ne legyél adócsaló az lenne a megoldás. Éves adóbevalláskor írd be szépen mennyit kaptál aztán a NAV kiszamolja, behajtja az elmaradt szja-t.
2020. jan. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Matematikus ön?

Vagy mégis miből számolta ezt ki?

2020. jan. 24. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Szívesen fizetek én adót, épp ezt akarjuk, de indokolni kellene mi után...

Mit mondjunk? Azt, hogy a fizetésünk ennyi, nem mondhatjuk!

Értelmes válaszokat várnék.

2020. jan. 24. 02:24
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Ha külföldi rokontól kapnál pénzt ajándékba, akkor is kéne ajándékozási illetéket fizetni. Ennek az értéke a pénz nagyságától függ, meg attól is, hogy milyen rokoni kapcsolatban vagytok. Bemondásra semmit nem hisznek el, ezeket bizonyítani is kell. Ráadásul 30 napon belül be kell jelenteni az ilyen ajándékozást a NAVnak, tehát évekre visszamenōleg ezzel nem tudnál takarózni.


A Bitcoinos sztori megint nem jó, mert a vásárlásnak nyoma van, amit egy nyomozás során elkérnek, ráadásul egyéb jövedelemként adózik az is, tehát ha abból lenne pénzed, már azt is be kellett volna jelentened és le kellett volna adóznod.

2020. jan. 24. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Tulajdonképpen most mit csináltok? 10 éve kis cégnél ugynott dolgoztok, lopjátok onnan a pénzt, vagy mást? Vagy nem értem, ennyi idő óta nem fizettek adót, és akkor most hirtelen szeretnétek jó útra térni?

Valami nem kóser a történetben.

2020. jan. 24. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Az van, hogy a multikat leszámítva a magyar cégek 90 százaléka így fizet. Pláne ha építőipar vagy kereskedelem. Minimálbérre bejelentve többi meg borítékba feketén. A gonosz multik bezzeg bejelentenek normálisan.
2020. jan. 24. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

"Nemrég vettünk kp-re családi házat, (...)"



... akkor hamarosan jelentkezik a NAV.


Külföldröl, Europan belül csak 3.000 Euroig lehet szabadon utalni.

3.000 Euro felett fel kell hivni a bankot, hogy engedjék meg az utalást. Ekkor megkérdezik, hogy kinek, miért, mire utalsz. Ilyen esetben 24 h áll a rendelkezésre, hogy átutalják az összeget. Különben nem nyitják fel a "sorompót".

Tehát ez az út nem járható. Felejtsd el.


En csak egyet nem ertek, hogyan kaptatok 10 M hitelt minimálbérre?

Az adasvételi szerzödésben is 42 M-ot irtatok?

2020. jan. 24. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Két minimálbér az 214 nettó havonta a számlán (gyerek nélkül !!), ha egy számlára érkezik a pénz, arra már egy 11-13 éves futamidőre adunk 10 milliót (40%-át lehet hitellel lekötni). Bankban dolgozom.
2020. jan. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%

Lam, minimalberre jelentes, adocsalo cegek. Es nem ertjuk miert nem fejlodik az ország. Ha ezek a cegek rendesen megfizetnek az adot lenne ra lehetoseg hogy megjobban csokkenjenek a terheik. Persze hogy kenytelen az allam a brutto ber harmadat lecsipni, aztan meg a cegtol is egy keveset, es meg 27%afa.


Itt a kornyekunkon is van egy mezogazdasagi ceg, szepen novekszik,uj csarnok, allami tamogatas stb. Foglalkoztat egy csomo embert.

De mindneki tudja hogy minimalber es boritek a fizetes. Es a kutyat se erdekli. Legalabb 10eve igy megy, es soha senkit nem buntettek. A tulaj tomi a zsebet ahogy kell.


Hanyinger.

2020. jan. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
10%
Sosem hallottam még róla, hogy az adócsaló cégek miatt az alkalmazottat csesztették volna. Ahogy más is írta, a kis magyar cégek túlnyomó többsége ezt csinálja, a fél ország mehetne börtönbe, ha ezt elkezdenék komolyan venni. Ne lépj befolyásos ember lábára és nem lesz baj.
2020. jan. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!