Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogosan követelni a munkaadóm,...

Jogosan követelni a munkaadóm, hogy ekkorra összegű kötbért fizessek?

Figyelt kérdés
Négy éve dolgozom nemzetközi kamionsofőrként ennél a cégnél, már első pillanattól kezdve feszült volt a viszonyunk, és az utolsó fuvarnál elszakadt a cérna. Folyamatosan stresszelnek, állandó kapkodás van, a vezetési időt gyakran túllépem, az előzési tilalomról nem is beszélve, amik miatt persze én viszem vásárra a bőröm. Napi 9óra helyett gyakran 11-12órát vezetek és még igyis mindig magyarázkodnom kell, hogy miért nem érek oda időben egy-egy rakodó helyhez. Utolsó alkalommal is ez történt, hogy nem érkezem meg időben, így a hétvégét kint kellett töltenem, és emiatt a főnököm üvöltözött velem és mindennek lehordott amiért elkéstem annak ellenére, hogy aznap is már bőven több mint 9 órát vezettem. Ekkor betelt a pohár, és azt mondtam neki, hogy az anyjával kiabáljon. Bezártam a kamiont, és otthagytam egy németországi parkolóbam, én pedig hazajöttem busszal. Mostmeg 2500eurót követel tőlem, mert ennyi a kamion hazahozatalának a költsége, és kötbért kell fizessen az elkésett szállítmány miatt.

2020. jan. 24. 15:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem tudni , a felszólítást keresetet,vidd közjegyzőhöz jegyezze be . Munkaügyön jelentsd fel minden bizinyitékkal .
2020. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
Ha kárt okozol a munkáltatónak, meg kell térítened. Ha már az elején szar volt a helyzet, miért dolgozol ott négy éve?
2020. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ígyis én tűrtem a legtovább, 5 sofőr közül én vagyok a legrégebbi. Arra van bizonyítékom, hogy gyakran túlvezetésre kényszerített, de attól tartok, hogy én is rosszul járnék ha emiatt feljelentem.
2020. jan. 24. 15:38
 4/17 anonim válasza:
49%

Jogosan,de ugyse tudja behajtani,es nem fog veled szorakozni evekig.


2) Miert nem hagytad ott mar az elejen? Van 1000 masik munkahely.

2020. jan. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
En ugy emlekszem, hogy a havi jovedelmed x-szereseben (talan 3) korlatozva van a behajthato osszeg mint karterites. Es nem vagy koteles egyben kifizetni. Jarj utana, egy munkajogasz/ugyved tanacsa sokat segithet.
2020. jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
26éves vagyok, ez az első munkahelyem a szakmában. Ennyi idősen, és ennyi tapasztalattal kevés komoly cég áll velem szóba.
2020. jan. 24. 15:46
 7/17 anonim ***** válasza:
36%

Barhova folvesznek. Mindenhol hiany van... Illetve nem szamitasz kezdo sofornek, ez az, ami szamit, 5 ev tapasztslat meg elegge jo.


Sok helyen vannak rossz korulmenyek, de nem mindenhol... akkor nalatok kulonosen rossz korulmenyek lehetnek... Nem mindenhol divat a tulvezetes meg ezek... Azt viszont nagyon rosszul csinaltad , amit tettel, nem igy kellett volna felmondani

2020. jan. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó kommentelő - bárhová felveszik .... Ezt baromsagot honnan vetted ? Képesítés nélkül kapcsolatok hianyában a mázlira nem számíthat .
2020. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#8 milyen képesítés? CE, PÁV II, tachográf mind megvan. Mi kell még a szakmához?
2020. jan. 24. 16:09
 10/17 anonim ***** válasza:

#9


semmi más nem kell

ahova hirdetnek oda jóeséllyel pályázhatsz, nyugi


nincsenek ebben a szakmában olyan, hogy "kapcsolatok"

nem akkora leányálom ezt csinálni, mint azt képzelik

2020. jan. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!