Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkáltató által felajánl...

Ha a munkáltató által felajánlott bruttó bér elfogadható, akkor érdemes még a mozgóbér százalékos arányán alkudozni?

Figyelt kérdés
Bruttó bér = alapbér + mozgóbér

2020. jan. 24. 18:15
 1/8 timortin ***** válasza:
100%
Laikusként nézve: adó+járulékban vélhetőleg ugyanannyiba kerülnek a munkáltatónak a különféle konstrukciók (hiszen bérjellegű juttatásról beszélünk), a munkavállalónak azonban jobb a magasabb fix és kisebb mozgóbér (mert az utóbbi könnyebben tud "kutya vacsorája" lenni (adható, de nem kötelező), például prémium esetén)
2020. jan. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Igen, ez tiszta sor.

A legjobb lenne, ha ezt a formát (mozgóbér) teljesen kitörölnék a fizetésekböl.


Mégis, megérné a rizikó vagy emiatt "padló" lesz?

Mozgóbérnek az alapbér 4%-a is elég lenne.

2020. jan. 24. 19:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, van-e szabályzat a mozgóbérre, és ha igen mi van benne.

Mi van pl ha szabin vagy, vagy beteg?

Sok helyen azért rakják be a mozgóbért, hogy a hozzájárulásod nélkül is levonhassanak, ha úgy alakul (céges kocsira büntetés stb).

2020. jan. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A mozgóbér általában rögzített összeg és egységes az adott területen/munkakörben dolgozóknak
2020. jan. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindet felpontoztam.


Én is úgy érzem, hogy a mozgóbérnél egy rögzített százalékos arányról lehet szó, amit nem lehet lealkudni.

A kiírt pozicióra nem én vagyok az egyetlen jelentkező. Örülök, hogy engem választottak és nekem tettek bérajánlatot. Ha elfogadom, akkor kezdhetek.

Komoly nemzetközi cégről van szó, mely 4 kontinensen van jelen. Értékes tapasztalatokat lehet szerezni, fejlődési lehetőség-, kihívások vannak.


Ami zavar, #1. a bruttó bérbe beépített mozgóbér, #2. maga a felajánlott bruttó bér, ami a cég elektronikus beszámolója szerint a szellemi dolgozók átlag fizetésétől 5%-al tér el. (az ügyvezető igazgató fizetése külön van feltüntetve)


Tehát van rés felfele. Mikor lenne érdemes a bért újratárgyalni? A próbaidő leteltével vagy kb. 1 év után?

2020. jan. 25. 05:23
 6/8 anonim ***** válasza:
És te úgy érzed, hogy az átlag szellemi munkavállalónál többet fogsz érni a cégnek? Ha az ügyvezető nem is, de a területi és középvezetők is benne vannak a kimutatásban? Milyen a szellemi munkavállók megoszlása, milyen a vállalati struktúra?
2020. jan. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 timortin ***** válasza:

#5

- Az én idevágó tapasztalatom azt súgja, hogy egyrészt vélhetően merevebbek a hr-struktúrák (pláne indulásnál), másrészt inkorrektségre jóval kevésbé lehet számítani egy ilyen cégnél. Azaz én hagynám az erölködést "túl sok kockázat, túl kevés haszonért" miatt.

- Eleve a felpörgetett élet nem az életen át tartó munkahelyekről szól, ad absurdum sokszor 1 évet kibírni egy helyen is túl sok lehet.

- Köztudomású, hogy fizetés-maximalizálási értelemben a legjobb stratégia a munkahely-váltás. Azaz legyél jó az első évben, növeld piaci értékedet és több infó birtokában tudsz finomítani a tárgybeli stratégiádon-taktikádon.

- De ez csak egy megérzés, semmi több: akként is kezeld.

2020. jan. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

“Eleve a felpörgetett élet nem az életen át tartó munkahelyekről szól, ad absurdum sokszor 1 évet kibírni egy helyen is túl sok lehet.”



Igazad volt. Fel kellett mondanom.

2021. márc. 29. 05:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!