Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 8 általánossal,50%-os egészség...

8 általánossal,50%-os egészségügyi károsodással, és súlyos memóriazavarral, ám magas IQ-val milyen munkalehetőségeim vannak? (19 N)

Figyelt kérdés

2020. jan. 25. 00:46
1 2
 1/16 anonim válasza:
93%
Kb semmilyen.
2020. jan. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon magas IQ -val hogy lehet, hogy csak 8 általános végzettséged van?

De így nem sok lehetőséged van. Még gyárban sem tudsz dolgozni mert oda szükséges a memória.

Miért nem százalékoltatod le magad?

2020. jan. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"Nagyon magas IQ -val hogy lehet, hogy csak 8 általános végzettséged van?"


Azért van nyolc általánosom, mert egy fejemre mért ütés következtében olyan szintű memóriaprobléma keletkezett, aminek következtében nagyon-nagyon elenyésző mennyiségű információt tudok megtartani. Pláne szóról-szóra. Ha speciel olyan emberrel beszélgetek, aki a mondanivalóját nyakon önti egy rakás, lényegtelen kis "színessel", részletekkel, amik egyáltalán nem relevánsak a fő téma szempontjából, akkor mire a végére ér, addigra elfelejtem, hogy mi volt az itt-ott véletlenszerűen beékelt valóban lényegi információ.


Ez pedig meglehetősen hazavágja a tanulási esélyeimet akkor is, ha alapvetően van annyira jó a felfogókészségem, hogy le tudok tenni egy tanév alatt kettő osztályt is. Csak nem bírom megjegyezni a tananyagot. Nyolcadik végén is az elsők között felvettek az összes gimibe, amit bejelöltem, pedig a legmagasabb volt a követelményszintjük az elérhető távra lévők között. De már nem tudtam elkezdeni, amelyiket kiválasztottam.


Nagyon frusztrál, hogy nem tudom kihasználni a szellemi kapacitásom 100%-át, de egyelőre még kérdőjeles, hogy visszafordítható-e, és hogy mennyi időbe telik.


Az 50%-ot orvos állapította meg, van róla papírom, megvan, hogy a C2-es kategóriában vagyok, kapok pénzt is meg utazási kedvezményt. De ahhoz kevés, hogy albérletet tartsak fenn, gyógyszereket vegyek meg ételt, tisztálkodószert, stb. Még bérleti díjra se elég, ahogy néztem az árakat.


Ezek szerint önerőből nagyjából semmire se mehetek?

2020. jan. 25. 01:12
 4/16 anonim válasza:
86%
Szerintem egy lovardában jól eldolgozhatnál.
2020. jan. 25. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha ütés következtében ilyen fokú egészségkárosodás lépett fel, akkor itt tökmindegy mit végeztél, mennyi az IQ-d. A megváltozott munkaképességednek megfelelően helyezkedj el, pl. takarítás, állatgondozás, gombaszedés stb.

Remélem fejlesztéssel visszanyerhető a memóriád.

2020. jan. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Namost van különbség a memória / lexikális tudás és a logikai képességek között. Tudom, hogy ez nagyon távoli lesz, de programozni próbáltál már? Nagyon egyszerű dolgok, néhány soros algoritmusok. Ez egy viszonylag normális minőségű oldal ( [link] ha regisztrálsz tudsz tanulni.


15 éve vezető fejlesztő vagyok, van kolegám aki autista, nem tud kommunikálni, van olyan aki meggyújtja a gázttűzhelyt gyufával és elfelejti, hogy a kezében ég a gyufa és megégeti az ujját. Viccesnek hangzik, megtörtént. Van olyan, aki életében egy könyvet sem olvasott el, van olyan, aki szín kettes volt mindenből. Ezek az emberek mind sikeresek a munkánkban, mert az élet amiben sokan átnéznek rajtuk és sikertelenségnek tartják őket, teljesen más módon működik, mint a munka. Az életben a soft sillek kellenek illetve a papírok illetve a lexikális tudás. Munkában a rendszerek átlátása, rendszerben gondolkodás. Az iskola semmire nem készít fel, ezt mondom az egyetemi diplomámmal. Ez csak egy reklám amit bele lehet írni a CV-be. Erre való a felsőoktatás.


Értelmesen fogalmazol, összetett mondatokat írsz, a mondatokban van koherencia, egymás után jönnek összekapcsolható önálló blokkok. Próbáld ki azt a megoldást amit fent irtam.


Néhány hónap alatt alapvető dolgokra képes leszel. Elmész egy junior fejlesztői pozira (vagy szakmai gyakorlatra, mely után kapsz ajánlatot junior pozira), maximum 250 nettó BP-n. 1-2 évet lehúzol, munkahelyet váltasz, már nem juniorra. Fizetés duplája minimum. A jelentkezésnél nagyon fontos, hogy ne hívd fel a figyelmet arra, hogy csak általánosod van. Be sem hívnak. Hazudd azt, hogy elvégezted a gimnáziumot. Hazudd azt, hogy elkezdted az egyetemet, de nem fejlezted be. Gimnáziumi érettségiről nálunk nem kérünk fénymásolatot, így gond nélkül meg lehet úszni. Diplomáról kérünk csak, de azt meg ugye nem fejezted be.


Normál esetben mondanám, hogy nagyobb céghez menj (kb 100 fő). A hiányzó papírok miatt inkább azt mondom, hogy kisebb céghez. Kis cégeknben senkit nem érdekelnek ezek a dolgok. A probléma ezzel, hogy nagyobb cégnek van erőforrása juniort alkalmazni, aki ugye még nem termel semmit. Kiebb cégnek nincs, mert kevesebb pénzük van, ott azonnal elvárják, hogy termelj. Középutat találd meg.


Multit felejtsd el. Ott kell a papír másolat. Vagy ha nincs, eszméletlen zseninek kell lenned.


Egyébként ha gondolod írhatsz privátban, vannak kérdéseid, szívesen segítek.

2020. jan. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
6-os, az nagyon jó, amit írtál, de nekem 404-es hibát ír ki a codacademy.com
2020. jan. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#6 - Nagyon jó és érdekes, amit írsz, viszont a linken nekem is hibát ír ki.
2020. jan. 25. 14:26
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

7-es vagyok, a 27 %-ra lehúzóknak: kattintsatok a 6-os linkjére és meglátjátok, hogy nem jön be.


Ha beírom kézzel (a codeacademy-t), akkor ugyanazt, akkor igen.

Azt meg véletlenül elírtam hozzászólásnál, hogy codacademy, de nyilván nem azt írtam be kézzel, mert akkor nem jött volna be az sem :-)

2020. jan. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Édes istenem. A gyakorikérdések a postolt linket formázza és mivel zárójelbe tettem, ezért azt gondolja, hogy a zárójel része a linknek.

Rá kell nézni a címsávra hogy mit nyit meg. Ezért 404. Zárójelet töröld ki a végéről.

2020. jan. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!