Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetek nemzetközi...

CactuS1999 kérdése:

Hogyan lehetek nemzetközi kamionos?

Figyelt kérdés
Na szóval,16éves vagyok és sokat gondolkozok,hogy kamionos legyek.Kell hozzá a C+E kategória azt tudom,ami nem világos az az,hogy a C-t külön kell letenni,vagy egyben is le lehet tenni az E kategóriával? Kell még hozzá a PÁVII ha jól tudom,de mi a külömbség a PÁVIII és a PÁVII között? Kell hozzá a GKI. A GKI mit jelent?Miből áll össze?Aztán hogyan fuvarozhatok? Ennyi minden kell hozzá,vagy még kell valami?hány éves kortól lehet végezni mindezzel,azaz mennyi idősen tudnék valamelyik cégnél munkába állni,ha mindent a lehető leghamarabb megcsinálnék?

2020. jan. 26. 12:00
 1/6 anonim válasza:
Mikor a helyi autósiskolában érdeklődtél, nem tudták semmire a választ? Inkább felejtsd el, semmire sem lesz jó, amire 'tanítanak'...
2020. jan. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

A jogsikról tudok nyilatkozni. A CE-hez már meg kell legyen a C, amihez meg kell legyen a B. Ezek feltételei:

"CE" kategória:

Érvényes “B” és “C” kategóriás vezetői engedély, a 18. életév betöltése, kezdő vezetői minősítés megszűnése, legalább 8 általános, II. csoportú orvosi alkalmasság.


"C" kategória:

a 18. életév, “B” kategóriára érvényes vezetői engedély, 8 általános, II. csoportú orvosi alkalmasság.


"B" kategória:

betöltött 17. életév, 8 általános, I. csoportú orvosi alkalmasság.


B-ből van KRESZ vizsga, min. 30 óra vezetés és forgalmi vizsga. C-ből is van KRESZ vizsga, 30 óra vezetés, rutin és forgalmi vizsga, valamint BÜ (kvázi műszaki) vizsga. CE-ből is el kell menned megint KRESZ-re, 34 óra vezetés, rutin, forgalmi és BÜ vizsga.


A PÁV vizsgák egy kaptafára mennek, csak fokozatonként szigorúbb. Azt hiszem a II. kell a hivatásos sofőrködéshez. A vizsgáztatás a Közlekedési Alkamlassági- és Vizsgaközpontban történik (Nemzeti Közlekedési Hatóság). Gépeken mérik a reakcióidőt, pszichológiai vizsgálatokat ilyesmi. Én nem csináltam vizsgát belőle, úgyhogy nem okoskodom, de a neten csomó helyen írnak róla hogy hogy néz ki és mit kell róla tudni. A GKI eddig valamilyen felnőttképzési rendszerben folyt, lehetett rá plusz a C-s jogsira ingyen (állami támogatással) jelentkezni de ez tavaly asszem megszűnt. Azóta nem tudom hogy van.

2020. jan. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Ja még annyi, hogy külföldön 20 év alatt nem vezethetsz C-t és CE-t. Azt lenne érdemes megnézni, hogy valamilyen képzési formában (ahogy írtam pár éve "Tehergépkocsi vezető" képzésként tolták nálunk egy szakközépben) indítanak-e ilyet. Lehet arra állami támogatás is lesz és nem kell alaphangon 200 ezret kiperkálnod jogosítványonként (B, C, CE).
2020. jan. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

B kategóriám már folyamatban van,Jövő hónapban betöltöm a 17.életévemet és a Kreszből vizsgázok is február végefelé.(Akkorra van időpontom)


Köszönöm a válaszaidat,sokat segítettél :) Ment a zöld Ujj :)

2020. jan. 26. 17:27
 5/6 anonim ***** válasza:
C-vel és CE-vel 21 éves kortól vezethet külföldön. Nem 20.
2020. jan. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Köszi a javítást ezt nem tudtam. Nekem csak megvan a jogsi de nem ezzel foglalkozom.

2020. jan. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!