Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vállalkozók, cégvezetők,...

Vállalkozók, cégvezetők, HR-esek, ti mi a alapján győződtök meg arról, hogy az állásra jelentkező megfelelő munkatárs lesz-e? Felhívjátok-e az előző munkahelyét?

Figyelt kérdés
Személyes sztorim: az előző munkahelyemről sajnos rossz szájízzel távoztam (önszántamból), egy bizonyos kolléga kavarásának köszönhetően én vittem el a balhét egy olyan dologban, amihez éppen csak közöm volt (adatkiszivárogtatás). Persze bizonyítani nem tudom az ártatlanságomat, és azt hiszem, inkább nem kockáztatnának velem, ha esetleg felhívják őket és rosszt hallanak róluk tőlük. Rosszul érzem magam ettől, hogy nem tudom megvédeni magam. Mennyire gyakori ez ma itthon?
2020. jan. 26. 13:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*rólam
2020. jan. 26. 13:48
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azaz alapelvem, hogy egy területet,projektet csak motivált, ambiciózus emberek tudnak sikerre vinni.


Én csak ilyeneket veszek fel.

Persze, a mi cégünk inkább jól akar dolgozni, mint olcsón.Sok cég viszont nem akarja megfizetni az embereket,akiket ez demotiválja ezért nagy a fluktuáció.



A környékünkön van egy cég, amiről köztudott,hogy nagyon jól fizet.A konkurens cégeknek muszáj legalább annyit, vagy közel annyit fizetni, hogy a felszínen maradjanak.Amelyik cég nem teszi ezt meg, ott nagy a fluktuáció.



Én azokat szeretem, akik "túl sok pénzt" mondanak bérigény kérdezésekor.

Akik a bérsáv alatt mondanak, azok eleve kiesnek, mivel motiválatlanok, nem ambiciózusak.

2020. jan. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2: éppen ilyen cég volt ahonnan eljöttem, 180-al kezdtem 3 éve, azt ígérték, próbaidő után lehet belőle 250. Ehhez egy év kellett, utána pedig felvettek mellém egy kollégát ugyanarra a munkakörre 300-ért... Ez persze nem tetszett, mire kértem az emelést, amire nagyon fintorogtak. Kisstílű, nyomorék hozzáállás, és igen, valóban nagy a fluktuáció. A szakmában ugyan elismert cég, de közismert az is, hogy trógerek. Mindenesetre nem szeretném, ha rosszat hallanának rólam bárkitől, mert inkább nem kockáztatnának szerintem velem, hiába, hogy jók a referenciáim (médiában dolgozom) és díjakat is nyertem már kollégákkal.
2020. jan. 26. 14:21
 4/14 TappancsMancs ***** válasza:
Legfeljebb elmondod, hogy mi volt. Ha szükséges.
2020. jan. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Aztán meg ha kiderül hogy nem vagyok fideszes mert lekémkeditek a közösségi médiáját az embernek egyből kiesik az esélyesek közül.
2020. jan. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Erre akkor kellett volna gondolni, amikor összerúgtad a port a munkahelyeddel és nem békében váltatok el.


Egyébként én nem hívogatnék korábbi munkahelyeket. Az önéletrajz és az interjú dönt.

2020. jan. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"akkor kellett volna gondolni"


Nyilván ez olyan dolog, amit előre meg tudsz tervezni okoska, ahogy azt is, hogy a párodnak mi lesz a nyűgje éppen, amikor hazamész, vagy kit szólítasz meg akkor, amikor épp rossz passzban van. Nyilván csak rajtad múlik az élet.

2020. jan. 26. 16:20
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem csak rajtad múlik, okoska.

De amikor ennyire elharapódzik a helyzet, hogy még felmondás után is azon kell pörögnöd, hogy a következő munkahelyeden bemártanak-e, abban benne vagy te is vastagon.

2020. jan. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ha mindenki többé-kevésbé kedvelt téged, de éppen azzal az arccal nem vagy jóban, akit elér a telefonáló akkor, amikor utánam érdeklődik (ügyvezető-helyettesről van szó, aki a telefonokat fogadja), akkor sajnos b_szhatod a referenciát, mert pont azt az embert kérdezik, akinek személyes konflistusa volt velem.

De egy hozzád hasonló fogyatékosnak ezt sajnos nem fogom tudni elmagyarázni.

2020. jan. 26. 17:02
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a volt munkaadódban van a hiba, ha még a neten ismeretlen embereket is fogyatékosnak hívsz, a volt cégedet meg trógernek hívod.

Szerintem látatlanban mindenki szeretne ilyen pozitív, lojális és kommunikatív munkavállalóval együtt dolgozni.


Igen, irónia volt. Gáz lehet, ha nem veszed észre, hogy milyen vagy.

2020. jan. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!