Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakmai tapasztalat nélküli...

Szakmai tapasztalat nélküli pályakezdő gazdaságinformatikusként van értelme valami esti OKJ-re jelentkeznem vagy így is lenne esélyem IT területen?

Figyelt kérdés
Most végeztem gazdinfósként, de sajnos nulla szakmai IT-s tapasztalatom van (hallgatóként csak a kötelező 3 hónapos gyakorlatot fejeztem be de nem kerültem be normális IT-s céghez) így most 0 szakmai tapasztalattal kellene elhelyezkednem valahol. Ráadásul az angol tudásom is elég gyér és az állások 90%-ánál előírás min. 1-2 év releváns szakmai tapasztalat meg erős angol nyelvtudás. Sajnos azt érzem semmi esélyem így pályakezdőként (nem is tudom milyen irányba orientálódjak) így arra gondoltam, hogy esti képzésen (25 elmúltam és van már egy hálózattelepítő szakmám) elkezdtek egy OKJ-s szakmát tanulni, ami kapcsolódik a diplomámhoz (pl.: CAD-CAM informatikus vagy pénzügy-számviteli ügyintéző) és legalább beírhatom a CV-mbe. Vagy tök felesleges újabb 2 évig tanulni? Ti mit javasolnátok nekem és hogy döntenétek a helyemben, ha el szeretnétek jelen helyzetben helyezkedni a munkaerő piacon fél éven belül? Köszi a válaszokat.

2020. jan. 26. 14:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést már feltetted egyszer. Ne OKJ-s szemétre pazarold az időd hanem költözz fel Pestre ha eddig nem ott voltál és kezd el küldeni az önéletrajzod legalább napi 20 helyre. Közben gyakorold az angolt, pár hét alatt is rengeteget javul YouTube, Netflix, online szakmai tréningek. Továbbá nagyon sürgősen fejezd be ezt a stílust. Folyamatosan azt hangsúlyozod hogy mihez nem értesz. Ilyen ember a kutyának nem kell.
2020. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!