Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg több a munkalehetőség...

Tényleg több a munkalehetőség Pesten mint vidéken? Elsősorban Pesti emberek véleménye érdekelne

Figyelt kérdés
2020. jan. 26. 22:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tenyleg. Nemcsak mennyisegben, minosegben is.
2020. jan. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
78%
Mivel vidéki vagyok és Téged nem érdekel a válaszom így egyoldalú lesz.
2020. jan. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne privatozz. Igen, pesti vagyok.
2020. jan. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyiss ki egy profession.hut és egyértelmű lesz.
2020. jan. 27. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a gond az hogy egyedül albérlet ha nincs ott lakásod megeszi a hasznot
2020. jan. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Pesti ember honnan tudná, hogy mi van vidéken, ha ott mondjuk nem járt?


Az én szakmámban Bp-n van minden. Felmentem Bp-re állást keresni, hívtak telefonon, jártam interjúra.

Itt vidéken? Nem hívnak olyan intenzitással, mint Bp-n, itt lassan csak gyárakba lehet menni, meg eladónak, szakmámmal meg ki lehet törölni.


Úgyhogy több a munkalehetőség. Igaz, sűrűbben is lakott, talán ennek köszönhetően.

2020. jan. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Én eredetileg vidéki vagyok, de évek óta Bp-n élek.

Össze sem hasonlítható Budapest vidékkel.A munkalehetőségek minőségben, mennyiségben fényévekre vannak vidéktől.


Az én diplomámmal Budapesten, ha akarnám úgy váltogathatnám az állásokat , mint a zoknit.

Vidéken viszont alig találnék valamit, azt is szotyipénzért.

2020. jan. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én pesti vagyok, így honnan tudnám, mi van vidéken? Inkább olyan válaszoló kell neked, aki felköltözött. Netán leköltözött. Nekik legalább összehasonlítási alapjuk van.



Azért leírom a tapasztalatomat, ami fenti okból kifolyólag félig releváns csak, vagy még annyira se.


Gyárba, áruházba tanácsadó-eladóként, egyéb boltba árufeltöltőként, kasszásként illetve irodai adminisztrátorként 2-3 hét alatt el lehet helyezkedni Budapesten.


Viszont egy szakmán belül már brutálisan nehéz tud lenni.


Én elvégeztem egy szakot, hozzá OKJ-ket, jogsit (és akkor még valamennyi vezetési gyakorlatom és kedvem is volt). Ez így kereken egy szakma lett volna, ezekre egy pozíció szokott lenni a cégeknél. A lelkesedés hiánya és a passzív angol okozott gondot.

Hát, pestiként a teljes országban keresgéltem, úgy éreztem, hogy vidéken még több is a lehetőség. Így se sikerült.

Mondjuk az tény, hogy ha totál egyenletesen helyezkednének el az állások, akkor ötször annyi lehetőség kellene, hogy legyen Budapesten kívül, mint a fővárosban és közvetlen közelében. Nem így volt.


Most átképzem magam.

Totál esélytelennek néz ki az elhelyezkedés, mert nem vagyok nappalis, így nem vagyok teljes értékű diák, ezért nem foglalkoztathatnak a cégek számukra full kedvezményesen, gyakornokként. Teljesértékűként pedig nem kellek. :D

Na ezen a területen mintha totál vízfejűség lenne, azaz szinte csak Budapest létezne. A képzésre is az ország minden tájáról utaztak fel a csoporttársak.

2020. jan. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát én egy hét alatt elhelyezkedtem Pécsen gyárba, szóval van egy olyan érzésem, hogy Pesten nehezebb elhelyezkedni, de cáfoljatok meg légyszi.
2020. jan. 27. 17:20
 10/14 anonim ***** válasza:

Én eredetileg vidéken lakom és nem is a legrosszabb helyen, hanem Győr környékén. Azonban miután megszereztem a diplomámat jobbnak láttam Budapestre költözni, mivel sokkal hamarabb és sokkal minőségibb munkát tudtam találni, nem mellesleg sokkal jobb fizetésért. Vidéken hiába "jobb" régió, kihalásos módszerrel lehet bekerülni jobb helyekre.

Szívesen költöznék egyébként vissza még ha a fizetés valamelyest kevesebb is lenne, mivel az életminőség számomra ott jobb (nyugodtabb, barátságosabb, pihentetőbb, élhetőbb), azonban hiába nézem az álláshirdetéseket, néha még ha olyan akad meg is pályázom, ha be is hívnak interjúra a munka színvonala, a kínált bér nem üti meg a budapestit.

Emellett ott van az is, hogyha vidéken nagy nehezen ki is fogsz egy jobb munkahelyet, Budapesten jóval több olyan elérhető, így ha valami miatt váltani akarsz nem kell kétségbe esned, hogy úristen évekbe telt megtalálnom ezt a helyet nem merem ott hagyni.

2020. jan. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!