Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha megpályázok egy állást és...

Ha megpályázok egy állást és kézzel írott önéletrajzot és motivációs levelet kérnek, akkor azt miért teszik?

Figyelt kérdés
Megtehetik azt a beleegyezésem nélkül, hogy a benyújtott pályázatomat grafológiai elemzésnek vetik alá? az íráselemzésből nem csak a munkára való alkalmasság derül ki, hanem magándolgok is! hogyan lehet ezt kiküszöbölni, hogy ne "lássanak" belém, azonkívül, hogy ne jelentkezzek egy ilyen állásra?! :D hozzáteszem, hogy egy országosan is ismert kereskedelmi üzletláncról van szó, tehát nem egy eldugott építőipari vállalkozásról, hogy az ügyvezető mindenre nyitott, személyi asszisztenst keres!
2008. nov. 19. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont, hogy a nagy üzletláncok kérik így az önéletrajzot.

Kiküszöbölni ezt nem tudod. Nem kézzel írottat nyújtasz be, azt vagy elfogadják vagy nem.


Ha te, mint pályázó feltételeket akarsz diktálni, akkor jó eséllyel szóba sem állnak veled.


Ha a munkakör nem felelős beosztással jár, akkor nem fogják a grafológiai vizsgálatot elvégezni, ebben is biztos lehet. Ha pedig felelős a munkakör, akkor valamennyire "jogos igény" a grafológiai elemzés.

2008. nov. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kézzel írott levelet FŐLEG grafológiai elemzésre kérik. És megkísérelnek minden létező dolgot kideríteni belőle.

Ha ezt nem bírod válalni, inkább ne menj oda.

Ha fölvesznek, úgyis kivasalják belőled a kézírást.

2008. nov. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnám, hogy a cél grafológiai vizsgálat. Ez egyszerűen maguknak kell, hiszen egy grafológiában nem jártas embernek is vannak benyomásai az írásról. Ilyenkor azt nézik, hogy mennyire egyformák a betűk, mennyire írsz egyenesen. A precizitásodat mérik, tehát nagyon fontos, hogy ne legyen benne javítás, és helyesírási hiba.

Amúgy a beleegyezésed kell a grafológiai elemzéshez!

Petranova

2008. nov. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló! :D köszönöm a válaszodat, megnyugtattál kicsit! szóval nálam azért furcsábbak a betűk, hiszen balkezes vagyok. amit egy nem hozzáértő ember nem fog leszűrni! :D Én tolom a betűket, egyenesen nem tudok írni (persze sorvezetővel írtam most) a betűim dőltek. balkezes létemre állítólag nagyon szépen írok. a betűim kerekek, de nincsenek rajta a kis kunkorok. :D (a kunkoron értem pl az "O" betű után lévő hurkot, vagy a "V" betű után lévőt. hát kíváncsi leszek, hogy mi lesz, vagy lesz-e egyáltalán visszahívás belőle vagy valami. :D szorítsatok, nagyon kellene váltanom!
2008. nov. 20. 12:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj,ritka,amikor grafológust hívnak segítségül,annyira nem fújják fel sehol a dolgokat,max.az igazságszolgáltatás terén (pl:ha valaki rendőrnek jelentkezik,ami teljesen jogos,elővigyázatosságot szolgál)Ha kézzel írsz term. több dologra is kell figyelned,pl:papír minősége,a tinta,amivel írsz stb.Kicsit macerásabb,de sokkal személyesebb,mint egy elektronikus levél,az biztos.Ha pl."tűt keresnek a szénakazalban",vagyis többszáz jelentkezőből válogatnak,lehet,hogy pont egy megnyerő külalakú kézzel írott c.v-vel több sikerrel jár az ember.
2008. nov. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nos, igen egy balkezesnek alapból nehezebb is az írás, az én öcsém balkezes és rém rondán ír...:)

De szerintem itt az összhatás a lényeg, és természetesen a tartalom, szerintem nem lesz gond.

Sok sikert!

Petranova

2008. nov. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!