Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet fizikailag belerázó...

Hogy lehet fizikailag belerázódni az éttermi munkába?

Figyelt kérdés
Szeretnék szakács lenni, most konyhai kisegítőként tolom. Kb egy hete csinálom csak, de leszakad a hátam. Első 2 nap után izomlázam volt, az elmúlt, most a hátam fáj. Emelgetés nem gáz annyira, inkább az edények elmosogatásakor a hajlott háttal végzett emelgetéstől vagyok ki teljesen. Vékonyabb testalkatú lány vagyok, eddig sokkal könnyebb fizikai munkákat végeztem. Ez durva most így első körben. Felejtsem is el az egészet, vagy később megedződök? Több csaj szakács is van a konyhán, de ők erősebb testalkatúak. Magával a főzéssel tuti nem lenne gondom, meg tudnám tanulni, csak a fizikai része problémás.
2020. jan. 30. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Hú, ez így nagyon szar lehet.

Szerintem megszokod, de ez nem biztos, hogy jó. A monoton kényszertartás akkor is árt, ha nem fájna, ki kell egyensúlyozni mozgással. Most elég változásnak érezheted az új munkát, de érdemes lenne funkcionális mozgásformát rendszeresen beiktatni mellé, hogy ne merevedj bele ebbe a munkába, ill ne sérülj meg.

Emelgetni pl. kettlebell órán tökéletesen meg lehet tanítani.


Ha nincs lehetőséged kevésbé megterhelő munkát találni a területeden (gondolom, kezdő vagy, és nincs sokféle lehetőséged), ez segítene. Amúgy is jót tesz.

2020. febr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, az emelgetés megfelelő pozícióban nagyon jót szokott tenni a hátamnak, de ezalatt maximum 20 kg-t érts :) ha az rendszeres, akár folyamatos, akkor nincs baj, szépen kimozgatja a hátam. A kényszertartással és az ergonómiailag nem megfelelő munkavégzéssel vannak komoly gondjaim.
2020. febr. 2. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!