Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik nincsenek megelegedve a...

Akik nincsenek megelegedve a fizetesukkel, azok miert nem allnak le a munkaval?

Figyelt kérdés

Itt most elsősorban az állami, közszférában dolgozó emberekre gondolok.


Sokszor hallani hogy hivatalokban, egészségügyben, oktatásban etc. katasztrófa állapotok vannak mind fizetésben, mind munka körülményekben.


De akkor miért nem csinálnak ezek az emberek egy tömeges sztrájkot? Miért tűrik?


Azért ha leállna az egeszségügy, tömegközlekedés, iskolák, hivatalok, gyárak azt az egész ország megérezné, tehát lenne értelme.



2020. febr. 1. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Hidd el, felmondanak. Ezért kellett csökkenteni például a budapesti, majd a pest megyei kormányablakok nyitvatartását.
2020. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Azért mert a munkályukat szeretik.
2020. febr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Felmondani felmondanak.

Budapesten és környékén. nem találni embert, aki hajlandó dolgozni az "államnak", állami cégnek.Nem csak a közszférában,hanem a MÁV-nál is bajok vannak.



A magyarok meg nem nagyon sztrájkolnak, nagyon sok a megalkuvó ember, főleg az állami szférában.


Meg sokukban azt hiszik, hivatástudatból kenyér kerül az asztalra meg étel a gyerek szájába.

A hivatástudattól nem leszel sem nemesebb, sem jobb, azoknál, mint akik csak pénzért dolgoznak.

2020. febr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert mindegyikbe bele lett nevelve az évtizedek alatt,hogy "egy fecske nem csinál nyarat", " te kis ember vagy, hogy változtatni tudj" és a többi marhaság. Ezáltal inkább nem is tesznek semmit.


Ez ugyanaz mint a haláltáborok voltak annó. ~50 katona vigyázott 1000emberre. Mégse próbáltak megszökni tömegesen. Senki sem vállalta be az első sorban a halált önkéntesen, hogy a másik 900 ember élhessen. inkább 10 000-ével mentek a gázkamrákba.

2020. febr. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

"Akik nincsenek megelegedve a fizetesukkel, azok miert nem allnak le a munkaval?"


Szerinted?


A közszférában sem mindenki keres keveset. Sokan vannak, akik igen, sokan viszont nem.


Én mondjuk leállok, mert nem vagyok elégedett. Meg még négyen. Ötünket meneszteni fognak "leépítésre" hivatkozva, majd a bérünket szétosztják a maradtak között verve a mellüket, hogy bizony-bizony emeltek. Ki járt jól? :)

2020. febr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Mert szolganép a magyar sajnos...
2020. febr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Igen. A magyar igaslo, szolganep. Es ha kap 150 nettot pesten allamnak dolgozva, akkor mar orul.
2020. febr. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

En felmondtam mert negativan valtoztattak meg a szerzodesem.Nem irtam ala, majd hozott a fonok egy pappirt h akkor o kirug vagy a valtozast irom ala.

Akkor alairtam a szerzodes modositast.

De par nap utan felmondtam, mert van tartasom.

Most munka nelkuli vagyok, de nem esek ketsegbe.

A lenyeg h ugy tekintek magamra mint aki kiall magáert. Lehet pillanatnyilag rosz, de igy tudom ki vagyok, es megyek elore, bízok h hamarosan összejõn, es igen! Nem félek , nem felek attol h mi lesz, mit mond mas. Tudom mit akarok, mi jó nekem es mi a célom.

Mindenki ugy csinalja ahogy akarja.

2020. márc. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem mondanak fel mert nincs más lehetőség közig diplomával
2020. márc. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Félelemből, kötelességtudatból, no meg az egészségügyiseg emberszeretetből is, hiszen konkrétan megszenvednék a betegek azt, ha ők sztrájkolnának, sokan meg is halnának emiatt.


Ki is használja ezt a mindenkori hatalom.

2020. márc. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!