Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hajós munka során betegség?

Hajós munka során betegség?

Figyelt kérdés

Sokat hallottam már, hogy a folyami és óceánjáró hajókon nincs szabadság, de mi történik ha beteg leszel, netán hetekig nem tudsz dolgozni, vagy pár napig el kell hagynod a hajót mert kórházi ellátásra szorulsz?

Ebben az esetben elbocsáthatnak?



2020. febr. 2. 01:43
 1/9 anonim válasza:
73%

Minden folyami hajós társaságnál van szabadság ill. szabadnap. Uniós törvény szabályozza és ezeket be is tartják. (régebben ez sok helyen nem volt így, de gondolom akkor még nem volt egységes törvény erről)

Amennyiben a hajó több, mint 7 éjszakás utakat teljesít, orvos is van a hajón, aki a személyzetet is ellátja.

Amennyiben nincs orvos a hajón saját szakállra kell orvoshoz menned, de a kollégáid/főnökeid természetesen segíteni fognak, ha bizonytalan a nyelvhasználatod vagy bármi egyéb el fognak kísérni téged a korházba. Őrizni persze nem fognak, ha a hajó továbbáll neked kell utána menned.

Amennyiben az orvos megállapítja, hogy neked x hétig/hónapig pihenned kell, hazaküldenek és táppénz fogsz kapni, mint bármely másik munkahelyen.

A hajós meló kemény, spártai, de meghalni azért nem hagyják az embert, ne aggódj emiatt.

Óceánról nem tudok nyilatkozni, de ott meg egészen biztosan mindig van orvos a fedélzeten. Ha beteg vagy, majd ő eldönti, hogy mi lesz a sorsod.

2020. febr. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Nem feltétlen adják ki a szabadnapokat (tavalyi szezonban nekem volt vagy 4, abból 2 egy héten belül), sőt, régebben olyan is volt, hogy valaki szabadságra sem ment. (De nyilván kifizetik.)

Ha beteg vagy, nem bocsátanak el. Szereznek addig helyettest a helyedre (vagy nem).

2020. febr. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Bak Norbert ***** válasza:
100%

Attol függ mi van a szerződésedben írva. Legtöbb hekyen ugy oldják meg higy worldwide baleset es eletbiztisitast kötnek ràd a szerződés alatt.Ezzel tudsz menni ki az orvoshoz, aki számla ellenében ellát. Azt ki kell fizetned amit visszafizetnek legyen az akar fogorvos, vagy szemüveg készítés is akár. Ha kiir táppénzre azt a szerződés szerint fizetik.Max 3-5 napot maradhatsz betegen a hajón, egyéb esetben haza kell menned a táppénz idejére es vagy hoznak jumpert vagy marad a banda létszám hiányba addig.Te viszont a fizetésed 100%-ar masodik honapban 80%-át harmadikban oedig 70%-át kapid ha jól tudom. Bár ezzel nem éltem még, de olyan is van aki sportot űz belőle nyári szabi után..


Szabadnapot ha nem tudjak kiadni pl pojt amiatt mert kevesebben vagytok mas táppénze miatt, akkor elszámolják és szerződés végen kifizetik .Régebben volt hogy haza se jutottàl 8 hónapig es szezin vegen tibb mimt egy havi plusz fiut kaptala szanadnapokra (30-35 nap/ szezon) de ma már a legtöbb helyen működik a vállalhatóbb holiday balance.Nekünk pl. havi 11 day off van.Tömbösítve meg előfordul, hogy 2-3 hetente megyünk szabira 1-2 hétre. 😁

2020. febr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Januárban voltam egy folyami hajós interjún a Crew Agency-nél. Másnap ők vissza is jeleztek, hogy sikeres volt az interjúm, de kell egy pár hetet várnom addig amíg kiderül a folyami hajós társaság ad-e szerződést és mikori indulással,mert Március közepén Április elején indulnak.


Elég tapasztalt 'hajósoknak' tűntök, úgy hogy gondoltam megkérdezem ez normális-e!?


Ha sikeres volt az interjúm miért mondják azt, hogy még sem biztos hogy adnak szerződést?


Tehát magyarul akkor mégsem volt sikeres? Vagy a szabad helyeket először a tapasztaltabbakkal töltik fel?

2020. febr. 2. 11:37
 5/9 Bak Norbert ***** válasza:
100%

A régiek akik már voltak szezonon azok február elejéig küldik vissza a szerződéseiket.Utána van egy draft és a kick off meetingen véglegesítik a helyeket hogy kit hová tesznek.Az újakat a hiányzó részekre töltik fel, illetve arányosítják hogy ne csak újoncok legyenek egy hajón, máshol meg csak egy erős rutinos banda.


Ha mégsem férnél be kezdésre akkor is 1-3 hónapon belül jó eséllyel, mint váltó be tudsz szállni valahová, ha sikeres volt az interjú. Melyik cég egyébként? Vagy az agency csinàlta csak az általános interjút veled? Ok több nagyobb céggel is kapcsolatban vannak , igy az esély is nagyobb az elhelyezkedésre.

2020. febr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem, igen valami ilyesmire gondoltam, köszönöm a gyors választ.

A River Advice cég tartott interjút. Ismerős esetleg?

2020. febr. 2. 12:11
 7/9 Bak Norbert ***** válasza:
10.éve...😁
2020. febr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az jó hosszú idő!😁


Sajnos nem kaptam szerződést az első körben.Páran már kaptak akikkel együtt voltam interjún, tegnap tudtam meg.. Talán majd később....


Nektek további jó hajózást kivánok és köszönöm a válaszokat!! 😊

2020. febr. 7. 10:11
 9/9 Bak Norbert ***** válasza:
Anno én sem myelvtudas nélkül szinte. Júniusban meg hívtak hogy be lehet szállni ha érdekel még. Szóval ne aggódj kellenek a jumperek is. Azután ha beválik sokszor marad is az ember. Egy ideig motiválhat pl. a pénz, de azután már szinte életformává válik a dolog. Én pl utóbbi 5 évet csak helyettesítőnek voltam nyáron amig otthon szünet volt a sulikban ( iskolabüfét, meg streetfoodot csinalok többek között otthon, egyetem mellett) Most megint itt vagyok téli szezon óta és maradok is szezonra márciustól.
2020. febr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!