Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy középkorú pályaváltó...

Egy középkorú pályaváltó férfinak mire lenne érdemes átképeznie magát? Minden műszaki terület játszik, középfokútól az egyetemig.

Figyelt kérdés

Az IT szektor felé kezdtem tendálni és tanulmányokat folytatni most mint pályaváltó de közel sem olyan rózsaszín a helyzet mint a média sugalja - persze ezt az elején is sejtettem - a másik problémám vele hogy Kvára unalmas.


Milyen műszaki területet tudnátok ajánlani? Egy egyetem is belefér még levelezőn csak mozgalmas és érdekes legyen az adott terület és jó elhelyezkedési esélyekkel bírjon.


Olyasmiben gondolkodom hogy logisztika, főleg szállítmányozás raktározás. Vagy hasonló, csak ne a monitor előtt kelljen ülni egész nap!


Gondoltam hátha kapok jó ötleteket, köszönet érte előre is!



#pályaváltás #pályaváltó
2020. febr. 3. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Amíg csak tendálsz és tanulmányokat folytatsz, addig nem rózsás a helyzet. Ha jó szakember vagy, és jól értesz ahhoz, amit csinálsz, akkor viszont az. De ez más területen is így lesz, ne legyenek illúzióid!
2020. febr. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

" logisztika, főleg szállítmányozás raktározás."


Ha nem a gép előtt akarsz ülni, akkor targoncás, kamionsofőr, futár.


Egyébként ha már villamosság, akkor legyél villanyszerelő

2020. febr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Olyasmiben gondolkodom hogy logisztika, főleg szállítmányozás raktározás. Vagy hasonló, csak ne a monitor előtt kelljen ülni egész nap!"


Akkor nem kell egyetem sem, sok gyárban a 8 általánost végzettek is lehetnek logisztikusok.

Ők nem a gép előtt ülnek, pakolnak, szkennelnek, járják a raktárat. Szerintem unalmas és monoton munka, a presztízse sem túl magas. Az egyetemet végzettek a gép előtt ülnek, nyilván a fizetésük is jóval magasabb.

Szállítmányozó "monitor előtt ülős" munka, nem véletlenül mondják hogy elég hozzá egy laptop és egy telefon.

Ehhez sem kell végzettség de jobbak a lehetőségek ha van közép vagy felsőfokú szakirányú végzettség, plusz legalább egy középfokú nyelvtudás.

Ez nem olyan unalmas, mindig van valami probléma amit meg kell oldani.

2020. febr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy középkorút nem vesznek fel, sajna én 41 vagyok és mindenhová túl öreg vagyok én is.
2020. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41 évesen is simán van munka, csak érteni kell valamihez. Olyan képzettséget nem igénylő munkához, mint a pakolás, nyilván a huszast veszik fel, mert erősebb és gyorsabb. 40 év felett akkor van esélyed jól elhelyezkedni, ha értesz valamihez, amihez egy gimiből most szabadult nem.
2020. febr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát igen, fejetetjére állt a világ hogy 40 felett már leírják az embert


azért 10 átlag fiatalból 9 fiatalnál gyorsabb és erősebb vagyok, tudom, járok kondiba meg egyéb sportokat is csinálok

2020. febr. 3. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!