Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyi fizetésből eltudok...

Ennyi fizetésből eltudok menni albérletbe?

Figyelt kérdés
23éves vagyok egyedulálló és a havi fizetésem 230ezer forint! és szeretnék egy 1millió forintos autóra hitelt felvenni. 70ezret szánnék a havibérleti dijra.. nemtudom hogy a rezsi mennyire szokott kijönni egy emberre plusz fizetném a törlesztő részletet az autóra

2020. febr. 3. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Vagy az egyik, vagy a másik, de albérletet és kocsit egyszerre így ebben a formában ne! Autóra pedig eleve ha hitelt kell felvenned, akkor nem engedheted meg magadnak.
2020. febr. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
De Pestről vagy Pécsről van szó? Csak mert nem mindegy. Pesten 70 ezerért szobát sem találsz+kocsit sem érdemes fenntartani a dugók miatt. Részletezd kicsit a kérdést.
2020. febr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Ennyiből nem jön ki kocsi is és albérlet is.

70 ezerért albérletet csak Mucsajröcsögén kapsz. Budapesten és megyeszékhelyeken ennyiből épp csak egy kis lyukat tudsz bérelni (értsd. talán kapsz ennyiért egy 10nm-es félszobát). Még egy kis garzonlakás is belekerül havi 80+rezsibe.

Rezsi egy emberre télen legalább 20-25.

Kocsi törlesztője havonta legalább 20, plusz biztosítás, teljesítményadó, benzin, szervizköltségek leosztva minimum havi 60 ezer.

Kaja egy emberre havi 40 minimum. Már összesen 205 ezernél járunk és akkor még szolidan számoltunk, meg nem vettünk bele olyanokat, mint háztartási cikkek (tisztálkodás pl), internet, telefon, szórakozás, gyógyszerek, stb.


Tehát: vagy vegyél egy olcsóbb kocsit, amihez nem kell hitel, vagy egyelőre tegyél le a kocsiról.

2020. febr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Komplett albérletre nagyon-nagyon vidéki helyet kell keresni, hogy 70-ből megúszd. Én például pécsen szobát bérlek a belvárostól nem messze havi 40ért, ami brutálisan jó ár. Rezsi egy főre, ha mondjuk egy szobát nézel, akkor az olyan 20 körül jön ki.
2020. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
84%
Nem írtad, hogy bruttó vagy nettó. De akkor is vagy kocsi, vagy albérlet! Pesten egy albi 100 felett van. "Egyedül nem megy!" Kocsi meg teljesen felesleges, írták már a költségeket. Nem említette senki hogy a kocsival le is kell(ene) állnod, és a parkolási díj se 2 ft, pláne meg ha az albinál meg a munkahelyeden is fizetned kell. A reszit is elég lájtosan számolták! nyugodtan kalkulálj havi 40 ezret.(ja, meg a 2-3 havi kauciót is le kell tenned.)
2020. febr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mátészalkán lakok. engem nem érdekel nekem lesz kocsim ha tetszik tetszik ha nem nem mert nincs csajom azert mert nincs kocsim mar a 3.adik nő mondta hogy ez igy felejtős ha nincs kocsim sajnos ilyen vilagban élunk lehet mondani hogy majdlesz olyan nő aki nem ezt fogja nézni... ja igen lesz az olyan nok akik nem kellenek a kutyanak se és mar barmit elfogadnak
2020. febr. 3. 16:01
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Hát nagy pofára esés lesz belőle, azt garantálom. Nekem 250 ezres fizuval volt kocsim, az albérletem rezsivel együtt 50 ezer volt(szoba). És így alig jöttem ki hó végére a pénzemből. De neked aztán lehet bármit írni.
2020. febr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak azért akarsz csajt, hogy legyen kit dugni, akkor inkább költsd el azt a havi 70 ezret valami ápolt prostituáltra, szerintem olcsóbban kijössz :D


Ha találnál valami normális lányt (nem ribiket akit csak az érdekli, hogy nincs autód), akár össze is költözhetnél vele és felesben fizetnétek az albérletet.


Egyébként meg szerintem ha mindenképpen gépjárművet akarsz, vegyél egy furgont és akkor a lakhatás is meg van oldva :D

Sokkal mobilisabb leszel, bárhol tudsz munkát vállalni az országban/külföldön, több pénzért. Furgonban megalszol, valami közeli konditeremben meg le tudsz zuhanyozni.

Télre mondjuk nem árt leszigetelni, meg szerezni valami jobb minőségű hálózsákot :)

2020. febr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7%
Hol dolgozol, hogy szalkán ennyit keresel?😁 Nekem csak havi 200 a nettóm, télen max 100 az albim (55 m2), 20e a személyi kölcsönöm törlesztője, amit kocsira vettem fel. Havi 2x tankolom az autót, dohányzom (ukrán), energiaitalozok + kapszulás kv is néha. Jól kell beosztani a pénzt ;)
2020. febr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

"mert nincs csajom azert mert nincs kocsim"

Amelyik csajnak ez kardinális kérdés, azzal nem is érdemes foglalkozni, mert egy anyagias 3.14csa.

Ha meg csak annyi a lényeg, hogy legyen egy kocsi, amivel eljutsz A-ból B-be és esetleg a nőt is tudod furikázni, ahhoz nem kell 1 milliós autó.

300 ezer körül már kapsz jó állapotú Opelt vagy Suzukit, aminek a fenttartása is olcsó. Amelyik csajnak ez nem elég, mert neki BMW kell, azt páros lábbal rúgnám ki hogy csak úgy nyekken!


Tudod, nekem anno csak egy Maruti volt. Első kocsinak tökéletes volt és képzeld, nem szólt le a csajom miatta. Most meg egy Suzuki Swiftem van és feleségem, akinek szintén nem számít, hogy milyen a kocsi.


A kocsival az a baj, hogy nem csak megvenni kell, a fenttartás is drága. És ha még hitelt is fizetsz rá, akkor aztán tényleg nagyon sokba kerül!

2020. febr. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!