Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződés felmondására tudnátok nekem csatolni egy érvényes mintalapot?

Figyelt kérdés
A mostani munkahelyemen határozott idejű munkaszerződéssel dolgozom, viszont váltani szeretnék, mivel a hónapok óta belebegtetett fizetésemelésről kiderült, hogy borzasztóan kevés. Találtam egy másik munkahelyet, ami még helyben is van, így nem kéne utazgatom, és a fizetésem sem sokkal lenne kevesebb, ráadásul egyműszakos, "kötelező túlóra" nélkül.

2020. febr. 6. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


"A megszüntetés okaként olyan okot kell megjelölni, amely a további munkavégzést aránytalanul hátrányossá teszi, ténylegesen ellehetetleníti a számára. A felmondási időt ebben az esetben is az általános szabályok szerint kell letölteni. Ha a munkavállaló ilyen okot megjelölni nem tud, mégis felmondást közöl, munkaviszonya megszüntetése jogellenesnek minősül, minek következtében a határozott időből még hátralévő időre, de legfeljebb három hónapra járó távolléti díjának megfelelő összeget köteles a munkáltató részére megfizetni [Mt. 84. § (2) bekezdés]."


Amit te írsz, az megszüntetési oknak nagyon kevés.

2020. febr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1#: Köszönöm a válaszod, igen, ezt én is elolvastam, viszont nincs igazán olyan indokom, ami lehetetlenné tenné számomra a munkavégzést. Ez esetben ha lejár a munkaszerződésem, akkor még felmondási nyilatkozatot sem kell tennem?
2020. febr. 6. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb, ha megkeresed a főnöködet, és beszélsz vele. Ha ez nem megoldható, vagy nem jelent megoldást, akkor "el kell utaznod beláthatatlan időre". Oda kell hazudni valamit, senkit nem fog érdekelni a jövőben, hogy valóban így történt-e, vagy miért mentél el.
2020. febr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ez esetben ha lejár a munkaszerződésem, akkor még felmondási nyilatkozatot sem kell tennem?"


Ha lejárt a szerződés (letelik a benne foglalt határozott idő), akkor a következő naptól már nem vagy jogviszonyban a céggel. Az ilyen fajta jogviszony megszűnés "automatikus", nem kell semmit tenned, a cégnek kell kiadnia az utolsó munkában töltött napon az igazolásokat és megfizetni az utolsó béred.

2020. febr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!