Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Német, osztrák falvakban min....

Német, osztrák falvakban min. Havi hány euróból (nettó) lehet igen szolídan kijönni?

Figyelt kérdés
Feltételek: szállás ingyenes, 1 főről van szó, és a munka a kis fizetéssel adott. Csak a szükséges költségeket, olcsó étkezéseket számítva.

2020. febr. 6. 20:35
 1/8 anonim válasza:

Én egy német városban lakok, a falvakat csak ismerősökön keresztül ismerem. Szerintem havi 200€-ból kijön az étkezés, kb. 10€/hó a mobil előfizetés, kell fizetni havonta 17,5€ TV+rádió adót, de ha nem egyedül laksz, akkor lehet, hogy azt fizethetitek közösen. Hajvágás férfiaknak kb. 15€, nőknek kb. 20€. Azt nem tudom, hogy a szálláson kell-e fizetned pluszba rezsit. Általában véve a ruhák, meg mindenféle "tárgyak" kb. annyiba kerülnek mint Magyarországon, de a szolgáltatások drágábbak. A receptköteles gyógyszerekért 5-10€-t kell fizetni, a többit fizeti a betegbiztosítás, viszont a nem receptkötelesek nem olcsók.


Ami még nagyon megdobhatja a költségeket, ha autót kell tartanod, mert Németországban vidéken sokszor nincsen használható tömegközlekedés. Biztosítás és benzin kb. 300€ lehet. Sajnos a tömegközlekedés se olcsó, de annak az adott településen kell utánanézni (nagyságrendileg valahol 50-100 € körül lehet).


Én úgy saccolnám, hogy közlekedés nélkül 300€-ból ki lehet jönni, talán kevesebből is.

2020. febr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez így jól hangzik, köszönöm! De hogy lehet 200 €-ból étkezni havonta? Ha napi 1 bármi kis meleg kajával számolok, akkor nálam az össz étkezés kb. 20€/napra jön ki, ami ugye már 600 €/hó. Így lényegesen több a havi alap kiadás... Írtok még, ugye? Köszönném nagyon.
2020. febr. 7. 07:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi ketten vagyunk ugyan, egy osztrák kis faluban 2-3ezer fős település. Lakást berlunk nagyjából mindennel együtt 500 euro de annyi talán nincs is összesen. Az ugye feleződik kettőnk között de ha egyedül vagy akkor azért sok szerintem. De az én kis minimalberembol is simán ki tudnám fizetni szóval nem lenne gond.


Egy egy igazán nagy bevásárlás amit kb az ember kéthetente csinál az 80-100 euró között van.


Hát figyelj főzzél magadnak ne szemét kaját egyél meg félig elkészült bolti szarokat mert akkor tuti elmegy nagyon sok pénzed. Illetve ha étterembe meg különböző kajalos helyeken eszel akkor is. Tessék venni a fáradtságot és főzni.


A kocsi biztosítás elég drága itt ismerősömnek havi 100 euro de másiknak 140 ez attól is függ milyen kocsid van stb.


Magyar mobilnetem van az kb havi 10ezer. Osztrák szolgáltatónál még nem voltunk azt nem tudom az mennyi.

2020. febr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
#1 vagyok. Ha minden nap étteremben eszel, akkor valószínűleg tényleg nem jön ki 200€-ból. De ha magadnak főzöl, legalább pár napra egy héten, és nem a legdrágább alapanyagokból, akkor azért valószínűleg igen. Ha van a munkahelyeden valami büfé vagy melegkonyha, akkor valószínűleg kevesebb mint 10€-t fizetsz egy meleg étkezésért, és ha a reggelit és a vacsorát magadnak készíted, akkor még így is ki kell jönnöd kevesebb, mint napi 20€-ból. Persze ha minden nap veszel egy szendvicset meg egy kávét a pékségben, akkor rögtön 5-6€-ba kerül egy reggeli is...
2020. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a kiegészítéseket, hasznosak!
2020. febr. 8. 18:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Opcióként nyugati határszélen vegyél ki egy szobát/garzont és onnét ingázz ki. Ha egy helyre jártok többen (van olyan munkahely ahol 10ből 8 magyar) akkor be lehet osztani, hogy ki mikor vezet és így a benzin sem vészes.


Igaz, hogy egy szoba/garzont kifizetsz, de magyar árak vannak. Szolgáltatások azért olcsóbbak jóval.

2020. febr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát ez az ingázás annyira szerintem nem buli. Ez is opció de az biztos hogy én tudom borzasztó megterhelő nem is maga a vezetés hanem az hogy állandóan oda vissza. Rohadt unalmas. Plusz rengeteg a dugó.. nekem legalábbis ez nem menne. De ezt nyilván mindenkinek magától kell tudnia hogy ő bírná e


Hármas voltam.

2020. febr. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az emberek 80 százaléka levezet ugyanennyit a munkahelyére itthon is. Főleg Bp-en.
2020. febr. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!