Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Helyes így a munkabér számítás?

Helyes így a munkabér számítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gyed-en voltam eddig, és mint ilyen fizetés nélküli szabadságon voltam. December 23-án született a gyerek, tehát tavaly dec. 24-től kezdtem el dolgozni.

A havi bérem cirka 450.000 forint volt.


Valamiért úgy gondoltam, hogy a fizetésemet úgy számolják, hogy a 450.000 osztva 31 (dec. napok száma), és szorozva a munkaviszonnyban töltött napok számával, 8-al (24-től 31-ig), tehát a br. bérem valahol 115 ezer körül fog lenni.


Ezzel szemben a munkaadó máshogy számolt. Ha jól gondolom, úgy, hogy decemberben van 22 munkanap, tehát a 450.000 osztva 22-vel, ezzel megkapta az egy munkanapra járó bért. Utána megnézte, hogy hány munkanapom volt nekem. Ez a munkanapok átcsoportosítása miatt tavaly csak 2 volt. Így az egy munkanapra járó bért megszorozta 2-vel.

Így viszont a bruttó bérem csak 41-ezer lett.


Helyesen, jogszerűen számolt a munkáltatóm?


2020. febr. 8. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Elég régen foglalkoztam bérszámfejtési ügyekkel, de tartok tőle, hogy a munakadódnak igaza van.

Az adott hónapban a munkanapok száma ill. a ledolgozott munkanapok száma számít.

2020. febr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, ilyenkor munkanapokkal számolnak. Hónap közben kezdtem a mostani munkahelyemen, és ott is munkanapokkal számoltak. Meg ha munkaszüneti napon dolgozok, akkor is a munkanapok számától függ a túlóra összege. A szabadság az, amit munkanapra számolnak.
2020. febr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van. Jogszerűen járt ela munkáltató, a havi bért a tb naptár szerinti munkanapok számával kell osztani és szorozni a ledolgozott napok számával.
2020. febr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jól számolt
2020. febr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, bár nem örülök neki :(
2020. febr. 9. 00:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Annak viszont örülhetsz, h nem dolgoztál sokat
2020. febr. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!